نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

عیب یابی و بررسی بلندگو ال جی

ایا بعد از مدتی بلندگو ال جی اشکال دارد؟ صدا نمیدهد و یا صداهای بدی از خود تولید می کند؟ مشکلات بلندگو ال جی می تواند مسائل مختلفی باشد و تعمیر و نگهداری معمولاً بر عهده مهندس صدا است. آن را بررسی کنید!

بلندگو ال جی هیچ صدایی ایجاد نمی کند

ابتدا مشکلات آشکار را بررسی کنید، مانند اینکه سیم ها به درستی وصل نشده اند. اگر چپ کار می‌کنید اما راست ندارید، سیم‌های چپ و راست را عوض کنید تا ببینید آیا این مشکل را حل می‌کند یا خیر.

از یک مولتی متر برای بررسی اهم بین لیدهای مثبت و منفی به بلندگو ال جی استفاده کنید. چیزی بین 1 تا 16 اهم باید مقاومت یک بلندگو ال جیی فعال باشد. اگر 0 یا بی نهایت باشد، احتمالاً مشکلاتی وجود دارد و ممکن است بلندگو ال جی منفجر شود.

فعال یا غیرفعال بودن بلندگو ال جی؟

اگر بلندگو ال جی یا مانیتور فعال یا برقی است، بررسی کنید که سیم برق وصل شده و روشن است. برای غیرفعال بودن، بررسی کنید که تقویت کننده روشن است و سیگنال ارسال می کند. اگر قسمت آمپلی فایر خراب است، باید مشکل را بیشتر تشخیص دهید، اما اگر اسپیکر تازه باد شده است اما آمپلی فایر کار می کند، می توانید بلندگو ال جی را تعویض یا تعمیر کنید. (اگر نسبتاً بی تجربه هستید، جایگزینی ووفر یا توییتر جدید ممکن است ساده ترین راه حل باشد.)

بلندگو ال جی صدای درستی ندارد

گریل را بردارید یا بفهمید که چگونه مخروط بلندگو ال جی را در معرض دید قرار دهید. به دنبال مشکلات آشکار مانند ترک خوردگی یا شل شدن قطعات باشید. به آرامی بدون برق، بلندگو ال جی را با دست خود به آرامی به داخل فشار دهید. اگر صدای ترد می‌شنوید یا قطعات شلی از درپوش گرد و غبار یا اطراف آن وجود دارد، ممکن است خوش شانس باشید و می‌توانید آن را با چیزی مانند اپوکسی یا چسب فوق‌العاده بچسبانید. در غیر این صورت، باید یک بلندگو ال جیی جایگزین یا نوسازی بلندگو ال جی با کیت مخروطی و سیم پیچ جدید سفارش دهید.

این مطلب را از دست ندهید   چگونه قفل ماشین ظرفشویی الجی را باز کنیم؟

درایور اسپیکر یا توییتر را جایگزین کنید

ساده ترین و معمولاً سریع ترین راه حل، تهیه ووفر یا توییتر جایگزین است. به صورت آنلاین نگاه کنید و مدل: جایگزینی ووفر یا مدل: جایگزین توییتر یا درایور میان رده و غیره را جستجو کنید.

Reconing A Speaker

سیم پیچ صدا، مخروط بلندگو ال جی و همچنین پوشش لاستیکی را می توان برای نوسازی یک بلندگو ال جیی دمیده شده از سازندگان سفارش داد. سیم پیچ صدا یک لوله عمودی است که به آهنربای دائمی در پشت بلندگو ال جی می لغزد. می‌توانید مخروط بلندگو ال جی و سیم پیچ قدیمی بلندگو ال جی را جدا کنید تا ببینید چگونه کار می‌کند، اما یک حلقه لاستیکی یا نرم بیرونی مخروط بلندگو ال جی را نگه می‌دارد و سیم‌پیچ صدا که توسط درپوش گرد و غبار پوشانده شده است به داخل یک سوراخ دایره‌ای می‌چرخد.

  1. تمیز کردن آن

تمام آثار مخروط بلندگو ال جیی قدیمی را از بین ببرید. از یک تیغ یا ابزار خراش دهنده برای جدا کردن تمام قسمت بیرونی یا واشر و همچنین مخروط و سیم پیچ صدا استفاده کنید. در زیر مخروط بلندگو ال جی یک قطعه چروک شده از مواد موج دار وجود دارد که مخروط بلندگو ال جی را معلق می کند، گاهی اوقات ممکن است به آن عنکبوت گفته شود. اون رو هم حذف کن شکاف هوا را در آهنربا تمیز کنید و تمام باقیمانده سیم پیچ صدا باید از شکاف پاک شود. برای به دست آوردن تمام قطعات کوچک می توان از یک تکه سیم و هوای فشرده یا مقداری نوار چسبنده استفاده کرد. اگر یک کویل صوتی واقعاً سرخ شده دارید، ممکن است آن منطقه را ذوب کرده و زغال کند. تمام قطعات مخروط و لاستیک اطراف آن باید با کیت Recone که از سازنده تهیه شده است، تمیز و آماده برای تولید مجدد باشند.

  1. آماده سازی منطقه برای چسباندن

پوشاندن شکاف سیم پیچ صدا، و تمیز کردن واقعاً قسمت بیرونی با یک آسیاب، یا از قبل مونتاژ سیم پیچ صدا و درایور بسته به نوع بلندگو ال جی ممکن است مورد نیاز باشد.

  1. مونتاژ و چسب

سیم پیچ صدا و مخروط بلندگو ال جی و همچنین درپوش گرد و غبار و عنکبوت را جمع کنید و چسب بزنید و بلندگو ال جیی جدید را دوباره به قاب فلزی بیرونی وصل کنید. لیدها را مجدداً به قطب مثبت و منفی بلندگو ال جی وصل کنید. ممکن است بخواهید به دستورالعمل های سازنده مراجعه کنید.

  1. بگذارید همه چیز خشک شود

بگذارید اسپیکر حداقل یک شب خشک شود و سپس با فشار دادن مخروط به داخل و خارج با دست، فاصله سیم پیچ صدای بلندگو ال جی را تست کنید. اگر خراش یا چیزی ساییده شد، باید دوباره شروع کنید و دوباره آن را پاره کنید و شکاف را برای وجود مواد خارجی بررسی کنید.

این مطلب را از دست ندهید   خرابی نیمه صفحه نمایش تلویزیون

مقالات مرتبط:

کمبود باس یا تریبل در سینما خانگی الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =