نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چگونه یک سیستم سینمای خانگی را وصل کنیم؟

برای یک سیستم سینمای خانگی به چه دستگاه ها / قطعاتی نیاز است؟ اساسی ترین اجزای یک سیستم سینمای خانگی شامل یک نمایشگر ویدیویی (یک تلویزیون استاندارد، یک تلویزیون پلاسما یا LCD، یک پروژکتور و غیره)، یک گیرنده صدای فراگیر A/V و یک منبع ویدئو (DVD یا Blu-ray) است.

پخش کننده، جعبه کابلی یا ماهواره ای). هنگام ایجاد خانه دقیق تر. وقتی صحبت از تعداد بلندگوها می شود؟ چه نوع بلندگوهایی؟ گزینه های مختلف زیادی وجود دارد. ابتدایی ترین راه اندازی دارای پنج بلندگو خواهد بود: 2 بلندگوی جلو (چپ و راست)، یک کانال مرکزی، و 2 بلندگوی عقب (چپ و راست). تنظیمات بلندگوهای بالاتر از حداکثر 9 بلندگو تشکیل می شوند: 2 بلندگوی جلو (چپ و راست)، یک کانال مرکزی، 2 بلندگوی وسط عقب (چپ و راست)، 2 بلندگوی عقب (چپ و راست)، یک کانال وسط عقب، و یک ساب ووفر

برای سیستم سینمای خانگی الجی به چه چیزی نیاز دارید؟

اتصال یک سیستم سینمای خانگی بسیار ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. قانون اساسی هنگام اتصال قطعات به یکدیگر این است که همه کابل ها، OUT به IN متصل هستند. صدا یا سیگنال ویدیویی به خارج از دستگاه، پخش کننده DVD یا Blu-ray، پخش کننده CD، VCR و غیره و IN به گیرنده صدای فراگیر دیگر یا یک نمایشگر ویدیویی منتقل می شود. نحوه اتصال سیستم به انتخاب ورودی/خروجی دستگاه شما بستگی دارد. در اینجا چند مرحله در مورد نحوه اتصال قطعات به یکدیگر آورده شده است.

مرحله 1:

مرحله 1 پیکربندی ساده سینمای خانگی متشکل از یک تلویزیون، جعبه کابل، پخش کننده DVD و یک گیرنده/آمپر را نشان می دهد.

  • با این تنظیمات، اتصالات بین پخش کننده DVD، تلویزیون و گیرنده/آمپ همگی از کابل های قرمز، سفید و زرد RCA استفاده می کنند.
  • تلویزیون کابلی و فیلم‌های DVD همگی با صدای فراگیر آنالوگ که در صنعت به نام Dolby Pro-Logic شناخته می‌شود، تولید می‌شوند (برای توضیحات به واژه‌نامه مراجعه کنید).
  • این تنظیمات به شما امکان می‌دهد با انتخاب سیگنالی که می‌خواهید تماشا کنید، هر دو منبع ویدیو، تلویزیون کابلی و DVD را در یک ورودی تلویزیون مشاهده کنید. هنگام انتخاب منبع ورودی، دی وی دی یا جعبه کابل در این مرحله، سیگنال ویدئویی از طریق گیرنده/آمپر ارسال می شود و از طریق اتصال مانیتور/تلویزیون به تلویزیون خروجی می شود (برای توضیحات به واژه نامه مراجعه کنید).
  • تمام صداها، اتصالات قرمز و سفید RCA، از طریق سیم بلندگو به بلندگوها خروجی خواهند شد.
این مطلب را از دست ندهید   آشنایی با ویژگی های تلویزیون الجی

مرحله 2:

مرحله 2 پیکربندی سینمای خانگی پیچیده تری را نشان می دهد که شامل یک تلویزیون با کیفیت بالا، یک پخش کننده DVD، یک جعبه ماهواره ای HD، یک پخش کننده Blu-ray، یک کامپیوتر رومیزی و یک گیرنده/آمپر است.

با این تنظیمات، پخش کننده DVD، بلوری و جعبه ماهواره همگی به گیرنده/آمپر متصل می شوند. پخش کننده DVD از طریق کامپوننت (کابل های RCA قرمز، سبز، آبی) وصل می شود در حالی که جعبه ماهواره و بلوری از طریق کابل های HDMI متصل می شوند.

رایانه از یک کابل VGA برای رفتن از کارت گرافیک به تلویزیون استفاده می کند و از یک کابل نوری 3.5 میلی متری برای اتصال به گیرنده برای اتصال به گیرنده/آمپر برای صدای فراگیر دیجیتال با کیفیت بالا استفاده می کند. (لطفاً توجه داشته باشید: 3.5 میلی متر نوری یک اتصال فیبر نوری است و با آنالوگ استاندارد 3.5 میلی متری که معمولاً در هدفون استفاده می شود سازگار نیست)

پخش کننده DVD با کابل کواکس دیجیتال به آمپر متصل می شود. سپس همه 4 منبع صوتی با صدای فراگیر Dolby Digital خروجی خواهند شد (برای توضیحات به واژه نامه مراجعه کنید).

گیرنده/آمپر ویدئو را از طریق کابل HDMI به تلویزیون ارسال می کند.

این تنظیمات به شما امکان می دهد تلویزیون ماهواره ای و ویدئوهای DVD/Blu-ray را در یک ورودی تلویزیون مشاهده کنید. برای مشاهده رایانه، ورودی باید به ورودی VGA در تلویزیون تغییر کند.

پخش‌کننده‌های DVD معمولاً 3 خروجی ویدیوی مختلف دارند: ویدیوی ترکیبی (RCA زرد)، S-Video و ویدیوی کامپوننت. آنها همچنین دارای 3 خروجی صوتی مختلف هستند: RCA (RCA قرمز و سفید، آنالوگ)، اپتیکال (دیجیتال) و کواکس (دیجیتال – اختیاری). پخش‌کننده‌های بلوری می‌توانند HDMI، کامپوننت و s-video، با RCA، کواکس نوری یا دیجیتال برای صدای اضافی داشته باشند. در این مرحله، پخش کننده DVD از مؤلفه بعلاوه نوری برای صدا/تصویر بهینه استفاده می کند، در حالی که Blu-ray از یک کابل HDMI استفاده می کند زیرا HDMI صدا و تصویر را با بالاترین کیفیت ممکن حمل می کند.

این مطلب را از دست ندهید   عیب یابی و بررسی بلندگو ال جی

چگونه می توانیم بلندگوها را در سیستم سینمای خانگی وصل کنیم؟

اتصال بلندگوها در یک سیستم سینمای خانگی بسیار آسان است، بسیار ساده تر از وصل کردن قطعات. سیم بلندگو از یک کابل با دو سیم مجزا تشکیل شده است: مثبت و منفی. سیم ها را می توان از هم جدا کرد و دارای برچسب مثبت یا منفی است. گیج (AWG) سیم کیفیت و عملکرد خروجی صدا را تعیین می کند. هرچه سیم ضخیم تر باشد گیج پایین تر خواهد بود. مرحلههای زیر مکان ایده آل و نحوه اتصال بلندگوها به گیرنده/آمپر را نشان می دهند.

مرحله 3:

مرحله 3 موقعیت ایده آل بلندگوها را در یک سیستم سینمای خانگی نشان می دهد.

مرحله 4:

مرحله 4 اتصال بین بلندگوها و گیرنده/آمپر را نشان می دهد. همان طرح از مرحله 3 به عنوان مدل استفاده می شود. همانطور که در بالا می بینید، همه بلندگوها برای کار کردن به یک اتصال مثبت و منفی نیاز دارند. در درجه اول ساب ووفر با استفاده از کابل RCA متصل می شود، دلیل این امر این است که یک ساب ووفر برقی دارای یک آمپلی فایر تعبیه شده در واحد است. به دلیل وجود تقویت کننده در ساب ووفر، تقویت در آنجا انجام می شود، بنابراین سیگنال گیرنده/آمپلی فایر یک سیگنال سطح خط خواهد بود (برای توضیحات به واژه نامه مراجعه کنید).

مقالات مرتبط:

عدم صدا سینما خانگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

فهرست مطالب