نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه نصب تلویزیون به دیوار: نکات و ترفندها

نصب تلویزیون می تواند سریع و آسان هرچند ممکن است پیچیده باشد. این فرایند شامل گذاشتن 4 پیچ چفت در دیوار برای نگهداشتن  قلاب است که تلویزیون روی آن قرار می گیرد.

برای کمک به این فرایند، نکات تخصصی ارائه شده تا از اشتباهات رایج و غلبه بر موانع احتمالی جلوگیری شود.

فایندر تیرک یک ابزار کاذب است

فایندرهای تیرک  برقی از ابزارهای کاذب هستند. آنها می توانند از مفیدترین ابزارها بوده و یا اینکه دلیلی باشند تا حفره های اضافی روی دیوار پیدا شوند. بطور ساده تر، آنها کاذب هستند. اما 4 نکته وجود دارد که کمک می کند تا هرگز به شما راه اشتباهی نشان داده نشود.

  • آهسته حرکت کنید: فایندرهای تیرک باید به درستی اندازه گیری شوند. ابتدا، آنرا روی دیوار گذاشته و روشن کنید. معمولا شما می تواند اینکار را با نگهداشتن یک دکمه انجام دهید. اجازه دهید تا فایندر تیرک چگالی مواد را بخواند (فقط 1 یا 2 ثانیه طول می کشد)، سپس آنرا به آرامی به طرفین حرکت داده. به پشت و جلوی دیوار رفته، از نقطه مختلفی شروع کرده. هر تیرکی که کشف می کنید را علامت بزنید. پیشنهاد می شود تا سه تا پیدا کرده و از مقیاس نواری استفاده کنید تا مطمئن شوید فاصله ها جدا هستند. این امر به اجتناب از مثبت کاذب کمک می کند.
  • سقف شکسته شده: آیا فایندر تیرک را در سقف نیز استفاه کرده اید؟ نه تنها بافت را خراب کرده بلکه بخوبی کار نمی کند. یک راه آسان برای غلبه بر این مشکل اینست که یک قطعه مقوای نازک را در منطقه ای که می خواهید جستجو کنید بگذارید. مقوای نازک باعث شده تا سطح هموار شده و تیرآهن ها به آسانی پیدا شوند.
  • بلوکهای آتش سوزی را نادیده نگیرید: قبل از دریل کردن هر حفره، فایندر تیرک را بصورت عمودی بالا و پایین دیوار کشیده تا مطمئن شده هیچ بلوک آتش سوزی وجود ندارد. بلوکهای آتش می توانند دیوارها را حتی برای نصاب های با تجربه بسیار دشوار کند.
  • همیشه دو بار چک کنید. فایندرهای تیرک می توانند به آسانی فریب دهنده باشند. آنها اغلب شکاف را با عنوان تیرک می خوانند. پس از علامتگذاری تیرک ها و مشخص کردن جاهایی که می خواهید حفره ها را سوراخ کنید، شما باید از هر چیزی برای ضربه زدن به دیوار استفاده کرده تا مطمئن شوید که واقعا تیرک  علامتگذاری شده است. معمولا از آچار پیچ گوشی دقیق و کوچک استفاده می شود اما سیم پیانو یا چنگک بخوبی کار می کنند. توصیه می شود اینکار را با دست انجام داده بجای اینکه از ابزار برقی استفاده کنید همچنانکه داخل دیوار را بهتر حس می کنید. همچنین شما می توانید ناخن را روی دیوار کشیده، و تیرک را پیدا کنید. آخرین چیزی که باید قبل از دریل کردن انجام دهید اینست که حفره کوچکی در سمت چپ و راست جایی که می خواهید دریل کنید ایجاد کرده و مطمئن شوید که هنوز روی تیرک است. در اینصورت شما در مرکز تیرک هستید و داخل آن (و احتمالا ضربه به سیم کشی الکتریکی) ضربه نرسیده است.
این مطلب را از دست ندهید   علت نداشتن صدا در زمان رکورد تلویزیون الجی

تیرکها در نقطه اشتباهی هستند یا اصلا وجود ندارد

شما نقطه کاملی را برای نصب تلویزیون در منزل خود پیدا می کنید. تمام نکات ما را با استفاده از فایندر تیرک خوانده و آماده شوید. پس از 20 دقیقه جستجوی تیرکها، هیچ تیرکی پیدا نکرده و یا نتایج متناقض هستند و یا همتراز حفره های روی نصب دیواری نیستند. در زیر به راه حلهایی اشاره شده که برای رفع مشکل باید بکار برد.

  • کاورها را درآورید: اگر شما نمی توانید تیکرها را با فایندر تیرک مشخص کنید، خروجی را روی دیوار (یا هر چیز ثابت مانند برگشت هوای سرد) تعیین نمایید. تمام خروجی ها به تیرکها وصل می شوند، مگر اینکه بعدا اضافه شده باشند. با درآوردن صفحه دیوار، شما می توانید ابزار نازکی را در شکاف بین یک طرف جعبه الکتریکی و دیوار خشک فرو برده، و سپس حس کنید کدام سمت تیرک وجود دارد. از اینجا، 16 سانتی متر اندازه گرفته و باید تیرک دیگری را پیدا کنید. 16 اسانتی متر دیگر بروید تا اینکه به ناحیه برسید که در آنجا می خواهید تلویزیون را نصب کنید. سپس از ابزار کوچک برای سوراخ کردن حفره ای در دیوار استفاه کرده تا ببینید که تیرک دقیقا آنجا وجود دارد.
  • ایجاد حفره ها: اگر تیرکها پیدا شدند اما همتراز حفره های روی قلاب نبودند چکار باید کرد؟ حفره های اضافی روی قلاب دیوار ایجاد کنید. بهترین روش برای اینکار، استفاده از دریل استپ (مانند Irwin Unibit) و دریل قدرتمند است. دریل استپ خوب سریعا بواسطه نصب دیواری فولادی برش می دهد.
  • استفاده از قلاب: اگر تیرکها در جایی که می خواهید تلویزیون نصب کنید وجود ندارند، پس باید از نوعی لنگر دیواری استفاده کرد. اینها می توانند قوی باشند اما به عنوان یک قاعده کلی نباید با حرکت کامل استفاده شوند. قلابهای یک چهارم اینچی از بهترین لنگر دیواری در بازار هستند و تعدادی از آنها براحتی می توانند تلویزیونهای جدید 55 اینچی را در یک دیوار خشک نگه دارند. نصب تلویزیون روی دیوار خشک یا پلاستر بدون اتصال به تیرک می تواند راه حل ایمنی باشد اگر که محدودیتهای دیوار و قلاب وجود داشته باشد. من بعنوان نصاب حرفه ای تئاتر خانگی در بسیاری اوقات از قلابها استفاده می کنم و هرگز تلویزیون نمی افتد.
این مطلب را از دست ندهید   تعمیر صفحه شکسته تلویزیون

تمام سیم ها را مخفی کنید

زمانی که تلویزیون روی دیوار نصب می شود باید تمام سیمها را مخفی کرد. مخفی کردن کابلهای داخل دیوار بسیار ارزان و آسان است. ساده ترین روش اینست که از کیت پل برق یا IWPE (سیم سیار برق دیواری) استفاده کرد. این کیتها با اینکه تمام سیمهای سیگنال (حتی با ابزار برش) را مخفی می کند، اما باعث کار کردن تلویزیون نیز می شوند. شما ممکن است فکر کنید که چرا سیم سیار در دیوار بجای نصب خروجی قرار می گیرد؟ این مورد برخلاف قانون برق ملی (NEC) است که سیم برق و یا سیم سیار داخل دیوار قطع می شود. همچنین غیرقانونی است که کابلهای کم ولتاژ مانند HDMI را داخل دیوار گذاشت مگر اینکه آنها از درجه CL3 برای کاربرد دیواری باشند که یک دلیل کابلهای HDMI گران، ارزش خرید آنها می باشد.

شما ممکن است اکنون به پورتهای HDMI اضافی در تلویزیون نیاز نداشته باشید، اما ممکن است بخواهید تا اجزایی را به سیستم سینمایی خانگی در آینده اضافه کنید. کابلهای اضافی HDMI را گذاشته و آنها را از طریق دیوار فعال کرده بطوریکه در موقع لزوم به آنها دسترسی دارید.

IWPE دقیقا آنچیزی است که مانند سیم سیار داخل دیوار می رود. در پایان، شما یک خروجی پشت تلویزیون دارید و تا کف زمین می آید (در همان ارتفاع سایر خروجی ها). به مظنور ایجاد برق در کیت، سیم سیار از خروجی به ورودی وصل می شود.

قبل از شروع نصب، مطمئن شوید که کابلهای کم ولتاژ برای کاربرد دیواری درجه بندی شده اند. مرحله بعدی در مورد کیتهای IWPE است که آنها طول از پیش تعیین شده ای از سیم برق بویژه از 6 تا 8 فوت دارند. آنها باید فقط در پایه تیرک تک استفاده شوند و برای کاربرد بالای بخاری طراحی نشده اند. البته، این محدودیتها می توانند مغلوب شده و یا نادیده گرفته شوند.

این مطلب را از دست ندهید   11 دلیل برای خشک نشدن لباسشویی الجی

اگر شما نمی توانید کابلها را داخل دیوار مخفی کنید، سپس کانال سیم قابل رنگ را نصب کرده. اکثر اینها به دیوار چسبیده شده، و شما می توانید تمام کابلها را داخل دیوار مخفی کرده و آن منطقه تمیز بنظر می آید. زمانی که کانال سیم را برمی دارید، رنگ آنجا نیز از بین می رود.

کابل ها را زیاد نکشید

همیشه کابلهای بلند بخرید. اغلب افراد این مورد را نادیده می گیرند. برای نصب تلویزیون روی دیوار یا قرار دادن روی تیرک، به کابلهای بلند نیاز دارید. سیم بزرگ می تواند درهم پیچیده شده، در دیوار انباشته شده، و یا در غیر اینصورت مخفی شود. اگر کابلها بسیار کوتاه باشند، خطر افتادن وجود دارد، دسترسی به آنها آسان نبوده، می شکنند، و یا به تجهیزات آسیب می رسانند.

برای نصب پنل تخت بر روی دیوار درست زیر تلویزیون، کابلهای 8 فوتی بخوبی کار می کنند. کابلهای 12 فوتی نیز باعث ایجاد اتصالات شده قبل از آنکه تلویزیون روی دیوار نصب شود. اگر تلویزیون بالاتر از حد نرمال باشد (پایین تلویزیون بین 36 اینچ و 46 اینچ از کف فاصله است) باشد، باید کابل 12 فوت باشد. اگر بیش از این اندازه باشد باید درنظر بگیرید که: در نصب کامل با شاخه 20 اینچی، از کابل 3 تا 4 فوتی قبل از رسیدن به دیوار استفاده می شود.

نکته نهایی مرتبط با کابلها: تلاش کنید تا از کانکتورهای بزرگ اجتناب شود. این نوع کابلها ممکن است پشت LED به درستی قرار نگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 16 =