نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

اگر صفحه نمایشگر LCD/LED شما خراب و خطوط عمودی، نقاط یا ترکهایی روی آن دیده می شود، این صفحه نکاتی را برای تعمیر آن ارائه می دهد. بسیاری از تلویزیونهای امروزی (پلاسما، LCD، LED) بزرگ و ظریف هستند. اگر تلویزیون صفحه تخت بزرگ شما به دیوار وصل نیست، احتمال افتادن یا ترک خوردن آن زیاد است. اگر تلویزیون صفحه تخت LCD بیافتد، احتمالا به صفحه آن ضربه وارده شده است. در ادامه روشهایی برای تعمیر آن بدون خرید تلویزیون جدید ارائه می شود.

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

اگر نمایشگر تلویزیون شما نشکسته اما مشکلی بر روی آن دیده می شود، برای گارانتی پیش سازنده تلویزیون ببرید. اگر نمایشگر تلویزیون شما دارای نقاط، خطوط عمودی، لکه های کوچک، پیکسلهای نور غیرعادی، سایه یا مسائل مربوط به رنگ باشد، می توانید از گارانتی استفاده کنید. با سازنده آن تماس گرفته، در زیر لینکهایی در خصوص اکثر سازندگان تلویزیون ارائه شده است. مطمئن باشید که رسید خرید را دارید و شماره مدل و شماره سریال پشت تلویزیون خود را نیز همراه برده.

لینکهای برند تلویزیون برای ضمانت عبارتند از: سامسونگ، ویزیو، ال جی، سونی، شارپ، پاناسونیک، اینزگنیا، توشیبا، JVC، فیلیپس، ماگناوکس، سانیو، و امرسون. اگر تلویزیون شکسته شده و یا به نمایشگر آن ضربه وارد شده و خطوط عمودی رنگی در آن دیده می شود، احتمالا صدمه فیزیکی خورده و تحت گارانتی نمی باشد.

اگر تلویزیون صفحه تخت شما دارای خطوط عمودی زیادی بوده، نیمی از نمایشگر تیره شده، نمایشگر ترک و یا شکسته شده، احتمالا تعمیر می شود اما هزینه آن ممکن است بیشتر از خرید یک تلویزیون جدید باشد. اگر نمایشگر شما شکسته یا ترک خورده، شما می تواند نمایشگر، LCD، پلاسما یا قطعه LED را تعویض کنید. در برخی تلویزیونهای صفحه تخت، پنل شیشه ای بالای صفحه واقعی است. شما باید تشخیص دهید کدامیک شکسته قبل از آنکه قطعات را سفارش دهید.

تعمیر تلویزیون صفحه تخت شکسته

اگر تصمیم به تعمیر تلویزیون صفحه تخت گرفته اید با مشکلاتی مواجه می شوید. در تلویزیونهای خراب، احتمالا نمایشگر ترک خورده، خطوط تصویر یا نقاط سیاهی بر روی صفحه دیده می شوند. اگر به صفحه نمایشگر، پلاسما، LCD یا LED آسیب نرسیده، احتمالا تلویزیون صفحه تخت تعمیر می شود منتها اگر بتوانید که قطعات ارزان را پیدا کنید. اگر نمایشگر تلویزیون شما به شدت ترک خورده و به پشت آن نیز آسیب رسیده، پس به LCD، LED یا پلاسما نیز آسیب وارد شده است. در اینصورت هزینه تعمیر آن بیشتر از خرید تلویزیون جدید می باشد.

برخی از نمایندگی های تعمیر تلویزیون پلاسما، LCD یا LED ممکن است نزدیک شما باشد تا بتوانند به سوالات شما پاسخ دهند. برخی از فروشگاههای تعمیرات صفحه تخت، نمایشگرهای خراب را تعمیر نمی کنند، زیرا ارزش هزینه کردن ندارند. بهرحال آنها قطعات داخلی مختلف تلویزیون را که ممکن است خراب شده باشند تعویض می کنند. این قطعات معیوب ممکن است باعث شده تا نمایشگر بدرستی نشان دهد.

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

اگر نمایشگر به صورت جدی خراب نشده، اما روشن نمی شود، گارانتی شما دیگر معتبر نیست، و باید کارهای دیگری انجام دهید. یک قطعه از تلویزیون صفحه تخت احتمالا معیوب شده است. بردهای مدار و سیم کشی سختی داخل پنل تخت وجود دارند. برخی از قطعات در تلویزیون LCD یا LED شامل منابع برق، بردهای t-con، خازن ها، مبدل ها، بردهای کنترل کننده، سنسورهای IR، ورودیهای سیگنال و غیره می باشند.

یکی از بهترین مکانها برای خرید نمایشگرهای جایگزین تلویزیون، فروشگاه های اینترنتیست. اگر تلویزیون معیوب شما به قطعاتی مانند بردهای مدار کنترل و سیم کشی نیاز دارد، قطعات مفید تلویزیونهای پلاسما، LCD و LED با قیمتهای خوب پیدا می شوند.

قطعات ارزان جایگزین برای تعمیر تلویزیون در دسترس هستند. برد اصلی، T-CON، درایور LED، یا برد ورودی سیگنال نیز موجود می باشند.

یکی از قطعات تلویزیون ممکن است معیوب شده بنابراین به نمایشگر آسیب رسانده و روشن نمی شود. باید بدانید که کدام قطعه معیوب شده که موجب آسیب رساندن به تلویزیون شده است. اینکار را می توانید انجام دهید، اما پیشنهاد می شود که اگر دانش کافی در استفاده از مولتی متر و یا تجربه تعمیر وسایل الکترونیکی را ندارید آنرا به فرد دیگری بسپارید. شما می توانید به مراکز تعمیرات رفتید و آنها مشکل را رفع نمایند. به آنها بگویید که کدام قطعه بخوبی کار نمی کند، یا باید مقداری پول پرداخت کنید و یا اینکه خودتان قطعه را خریده و تعویض کنید.

اگر تلویزیون شما قابل تعمیر نباشد، اکثر افراد بردهای مدار و قطعات را دور می اندازند. اجزای صوتی و تصویری تلویزیون معیوب شما ممکن است بکار آیند و مجددا استفاده شوند. این مورد پیشنهاد نمی شود، هرچند برخی از قطعات استفاده شده زیاد ارزش هزینه کردن را ندارند. اگر شما تصمیم می گیرید تا برخی قطعات را برداشته، می توانید آنها را در وب سایت های فروش کالای دست دوم بفروشید.

1 پاسخ
  1. سيداميد
    سيداميد says:

    سلام
    صفحه تلویزیون ضربه خورد روشن میشه ولی حالت ضربه خورن مشخص

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *