نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

اگر صفحه نمایشگر LCD/LED شما خراب و خطوط عمودی، نقاط یا ترکهایی روی آن دیده می شود، این صفحه نکاتی را برای تعمیر آن ارائه می دهد. بسیاری از تلویزیونهای امروزی (پلاسما، LCD، LED) بزرگ و ظریف هستند. اگر تلویزیون صفحه تخت بزرگ شما به دیوار وصل نیست، احتمال افتادن یا ترک خوردن آن زیاد است. اگر تلویزیون صفحه تخت LCD بیافتد، احتمالا به صفحه آن ضربه وارده شده است. در ادامه روشهایی برای تعمیر آن بدون خرید تلویزیون جدید ارائه می شود.

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

اگر نمایشگر تلویزیون شما نشکسته اما مشکلی بر روی آن دیده می شود، برای گارانتی پیش سازنده تلویزیون ببرید. اگر نمایشگر تلویزیون شما دارای نقاط، خطوط عمودی، لکه های کوچک، پیکسلهای نور غیرعادی، سایه یا مسائل مربوط به رنگ باشد، می توانید از گارانتی استفاده کنید. با سازنده آن تماس گرفته، در زیر لینکهایی در خصوص اکثر سازندگان تلویزیون ارائه شده است. مطمئن باشید که رسید خرید را دارید و شماره مدل و شماره سریال پشت تلویزیون خود را نیز همراه برده.

لینکهای برند تلویزیون برای ضمانت عبارتند از: سامسونگ، ویزیو، ال جی، سونی، شارپ، پاناسونیک، اینزگنیا، توشیبا، JVC، فیلیپس، ماگناوکس، سانیو، و امرسون. اگر تلویزیون شکسته شده و یا به نمایشگر آن ضربه وارد شده و خطوط عمودی رنگی در آن دیده می شود، احتمالا صدمه فیزیکی خورده و تحت گارانتی نمی باشد.

اگر تلویزیون صفحه تخت شما دارای خطوط عمودی زیادی بوده، نیمی از نمایشگر تیره شده، نمایشگر ترک و یا شکسته شده، احتمالا تعمیر می شود اما هزینه آن ممکن است بیشتر از خرید یک تلویزیون جدید باشد. اگر نمایشگر شما شکسته یا ترک خورده، شما می تواند نمایشگر، LCD، پلاسما یا قطعه LED را تعویض کنید. در برخی تلویزیونهای صفحه تخت، پنل شیشه ای بالای صفحه واقعی است. شما باید تشخیص دهید کدامیک شکسته قبل از آنکه قطعات را سفارش دهید.

این مطلب را از دست ندهید   رفع پرش تصویر تلویزیون

تعمیر تلویزیون صفحه تخت شکسته

اگر تصمیم به تعمیر تلویزیون صفحه تخت گرفته اید با مشکلاتی مواجه می شوید. در تلویزیونهای خراب، احتمالا نمایشگر ترک خورده، خطوط تصویر یا نقاط سیاهی بر روی صفحه دیده می شوند. اگر به صفحه نمایشگر، پلاسما، LCD یا LED آسیب نرسیده، احتمالا تلویزیون صفحه تخت تعمیر می شود منتها اگر بتوانید که قطعات ارزان را پیدا کنید. اگر نمایشگر تلویزیون شما به شدت ترک خورده و به پشت آن نیز آسیب رسیده، پس به LCD، LED یا پلاسما نیز آسیب وارد شده است. در اینصورت هزینه تعمیر آن بیشتر از خرید تلویزیون جدید می باشد.

برخی از نمایندگی های تعمیر تلویزیون پلاسما، LCD یا LED ممکن است نزدیک شما باشد تا بتوانند به سوالات شما پاسخ دهند. برخی از فروشگاههای تعمیرات صفحه تخت، نمایشگرهای خراب را تعمیر نمی کنند، زیرا ارزش هزینه کردن ندارند. بهرحال آنها قطعات داخلی مختلف تلویزیون را که ممکن است خراب شده باشند تعویض می کنند. این قطعات معیوب ممکن است باعث شده تا نمایشگر بدرستی نشان دهد.

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

اگر نمایشگر به صورت جدی خراب نشده، اما روشن نمی شود، گارانتی شما دیگر معتبر نیست، و باید کارهای دیگری انجام دهید. یک قطعه از تلویزیون صفحه تخت احتمالا معیوب شده است. بردهای مدار و سیم کشی سختی داخل پنل تخت وجود دارند. برخی از قطعات در تلویزیون LCD یا LED شامل منابع برق، بردهای t-con، خازن ها، مبدل ها، بردهای کنترل کننده، سنسورهای IR، ورودیهای سیگنال و غیره می باشند.

یکی از بهترین مکانها برای خرید نمایشگرهای جایگزین تلویزیون، فروشگاه های اینترنتیست. اگر تلویزیون معیوب شما به قطعاتی مانند بردهای مدار کنترل و سیم کشی نیاز دارد، قطعات مفید تلویزیونهای پلاسما، LCD و LED با قیمتهای خوب پیدا می شوند.

این مطلب را از دست ندهید   خرابی های رایج تلویزیون الجی

قطعات ارزان جایگزین برای تعمیر تلویزیون در دسترس هستند. برد اصلی، T-CON، درایور LED، یا برد ورودی سیگنال نیز موجود می باشند.

یکی از قطعات تلویزیون ممکن است معیوب شده بنابراین به نمایشگر آسیب رسانده و روشن نمی شود. باید بدانید که کدام قطعه معیوب شده که موجب آسیب رساندن به تلویزیون شده است. اینکار را می توانید انجام دهید، اما پیشنهاد می شود که اگر دانش کافی در استفاده از مولتی متر و یا تجربه تعمیر وسایل الکترونیکی را ندارید آنرا به فرد دیگری بسپارید. شما می توانید به مراکز تعمیرات رفتید و آنها مشکل را رفع نمایند. به آنها بگویید که کدام قطعه بخوبی کار نمی کند، یا باید مقداری پول پرداخت کنید و یا اینکه خودتان قطعه را خریده و تعویض کنید.

اگر تلویزیون شما قابل تعمیر نباشد، اکثر افراد بردهای مدار و قطعات را دور می اندازند. اجزای صوتی و تصویری تلویزیون معیوب شما ممکن است بکار آیند و مجددا استفاده شوند. این مورد پیشنهاد نمی شود، هرچند برخی از قطعات استفاده شده زیاد ارزش هزینه کردن را ندارند. اگر شما تصمیم می گیرید تا برخی قطعات را برداشته، می توانید آنها را در وب سایت های فروش کالای دست دوم بفروشید.

1 دیدگاه دربارهٔ «نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

فهرست مطالب
قاطی شدن رنگ مانیتور
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

قاطی شدن رنگ مانیتور

آشنایی با ترفند رفع مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور ال جی یکی از مشکلاتی که برای اکثر مانیتورها به وجود می‌آید، قاطی شدن رنگ آن‌هاست.

ادامه مطلب »
تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

پمپ تخلیه ظرفشویی

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی یکی از خدماتی است که در مرکز تعمیرات ال جی در نمایندگی ال

ادامه مطلب »
زیرنویس فارسی در تلویزیون
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

زیرنویس فارسی در تلویزیون

رفع مشکل نمایش زیرنویس فارسی در تلویزیون این روزها، شرکت‌های سازنده تلویزیون برای پیشی گرفتن در بازار تولید و عرضه، قابلیت‌های جدیدی را طراحی و

ادامه مطلب »
تعمیر موتور ماشین لباسشویی
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

آموزش تعمیر موتور ماشین لباسشویی یکی از شایع‌ترین اشکالات مشاهده شده در ماشین‌های لباسشویی امروزی، خرابی موتور است. در صورت خرابی موتور، سایر قطعات ماشین

ادامه مطلب »