نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نمایندگی الجی

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون

تعمیر تلویزیون شکسته اگر صفحه نمایشگر LCD/LED شما خراب و خطوط عمودی، نقاط یا ترکهایی روی آن دیده می شود، این صفحه نکاتی را برای تعمیر آن ارائه می دهد.

بسیاری از تلویزیونهای امروزی (پلاسما، LCD، LED) بزرگ و ظریف هستند. اگر تلویزیون صفحه تخت بزرگ شما به دیوار وصل نیست، احتمال افتادن یا ترک خوردن آن زیاد است.

اگر تلویزیون صفحه تخت LCD بیافتد، احتمالا به صفحه آن ضربه وارده شده است. در ادامه روشهایی برای تعمیر آن بدون خرید تلویزیون جدید ارائه می شود.

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

انواع مشکلات شکستگی صفحه تلویزیون

اگر نمایشگر تلویزیون شما نشکسته اما مشکلی بر روی آن دیده می شود، برای گارانتی پیش سازنده تلویزیون ببرید. اگر نمایشگر تلویزیون شما دارای نقاط، خطوط عمودی، لکه های کوچک، پیکسلهای نور غیرعادی، سایه یا مسائل مربوط به رنگ باشد، می توانید از گارانتی استفاده کنید.

با سازنده آن تماس گرفته، در زیر لینکهایی در خصوص اکثر سازندگان تلویزیون ارائه شده است. مطمئن باشید که رسید خرید را دارید و شماره مدل و شماره سریال پشت تلویزیون خود را نیز همراه برده.

لینکهای برند تلویزیون برای ضمانت عبارتند از: سامسونگ، ویزیو، ال جی، سونی، شارپ، پاناسونیک، اینزگنیا، توشیبا، JVC، فیلیپس، ماگناوکس، سانیو، و امرسون.

اگر تلویزیون شکسته شده و یا به نمایشگر آن ضربه وارد شده و خطوط عمودی رنگی در آن دیده می شود، احتمالا صدمه فیزیکی خورده و تحت گارانتی نمی باشد.

اگر تلویزیون صفحه تخت شما دارای خطوط عمودی زیادی بوده، نیمی از نمایشگر تیره شده، نمایشگر ترک و یا شکسته شده، احتمالا تعمیر می شود اما هزینه آن ممکن است بیشتر از خرید یک تلویزیون جدید باشد.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش اتصال تلویزیون به گوشی

اگر نمایشگر شما شکسته یا ترک خورده، شما می تواند نمایشگر، LCD، پلاسما یا قطعه LED را تعویض کنید. در برخی تلویزیونهای صفحه تخت، پنل شیشه ای بالای صفحه واقعی است. شما باید تشخیص دهید کدامیک شکسته قبل از آنکه قطعات را سفارش دهید.

صفحه تخت شکسته

اگر تصمیم به تعمیر تلویزیون صفحه تخت گرفته اید با مشکلاتی مواجه می شوید. در تلویزیونهای خراب، احتمالا نمایشگر ترک خورده، خطوط تصویر یا نقاط سیاهی بر روی صفحه دیده می شوند.

اگر به صفحه نمایشگر، پلاسما، LCD یا LED آسیب نرسیده، احتمالا تلویزیون صفحه تخت تعمیر می شود منتها اگر بتوانید که قطعات ارزان را پیدا کنید.

اگر نمایشگر تلویزیون شما به شدت ترک خورده و به پشت آن نیز آسیب رسیده، پس به LCD، LED یا پلاسما نیز آسیب وارد شده است. در اینصورت هزینه تعمیر آن بیشتر از خرید تلویزیون جدید می باشد.

برخی از نمایندگی های تعمیر تلویزیون پلاسما، LCD یا LED ممکن است نزدیک شما باشد تا بتوانند به سوالات شما پاسخ دهند. برخی از فروشگاههای تعمیرات صفحه تخت، نمایشگرهای خراب را تعمیر نمی کنند، زیرا ارزش هزینه کردن ندارند.

بهرحال آنها قطعات داخلی مختلف تلویزیون را که ممکن است خراب شده باشند تعویض می کنند. این قطعات معیوب ممکن است باعث شده تا نمایشگر بدرستی نشان دهد.

نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک

مشکلات احتمالی تعمیر تلویزیون شکسته

اگر نمایشگر به صورت جدی خراب نشده، اما روشن نمی شود، گارانتی شما دیگر معتبر نیست، و باید کارهای دیگری انجام دهید. یک قطعه از تلویزیون صفحه تخت احتمالا معیوب شده است.

بردهای مدار و سیم کشی سختی داخل پنل تخت وجود دارند. برخی از قطعات در تلویزیون LCD یا LED شامل منابع برق، بردهای t-con، خازن ها، مبدل ها، بردهای کنترل کننده، سنسورهای IR، ورودیهای سیگنال و غیره می باشند.

این مطلب را از دست ندهید   تنظیم کارخانه موبایل

یکی از بهترین مکانها برای خرید نمایشگرهای جایگزین تلویزیون، فروشگاه های اینترنتیست. اگر تلویزیون معیوب شما به قطعاتی مانند بردهای مدار کنترل و سیم کشی نیاز دارد، قطعات مفید تلویزیونهای پلاسما، LCD و LED با قیمتهای خوب پیدا می شوند.

قطعات ارزان جایگزین برای تعمیر تلویزیون در دسترس هستند. برد اصلی، T-CON، درایور LED، یا برد ورودی سیگنال نیز موجود می باشند.

تست و بررسی قطعات دستگاه

یکی از قطعات تلویزیون ممکن است معیوب شده بنابراین به نمایشگر آسیب رسانده و روشن نمی شود. باید بدانید که کدام قطعه معیوب شده که موجب آسیب رساندن به تلویزیون شده است.

اینکار را می توانید انجام دهید، اما پیشنهاد می شود که اگر دانش کافی در استفاده از مولتی متر و یا تجربه تعمیر وسایل الکترونیکی را ندارید آنرا به فرد دیگری بسپارید. شما می توانید به مراکز تعمیرات رفتید و آنها مشکل را رفع نمایند.

به آنها بگویید که کدام قطعه بخوبی کار نمی کند، یا باید مقداری پول پرداخت کنید و یا اینکه خودتان قطعه را خریده و تعویض کنید.

اگر تلویزیون شما قابل تعمیر نباشد، اکثر افراد بردهای مدار و قطعات را دور می اندازند. اجزای صوتی و تصویری تلویزیون معیوب شما ممکن است بکار آیند و مجددا استفاده شوند.

این مورد پیشنهاد نمی شود، هرچند برخی از قطعات استفاده شده زیاد ارزش هزینه کردن را ندارند. اگر شما تصمیم می گیرید تا برخی قطعات را برداشته، می توانید آنها را در وب سایت های فروش کالای دست دوم بفروشید.

افرادی که صفحه نمایشگر تلویزیون شان شکسته است دو راهکار وجود دارد: گزینه اول یک دستگاه جدید خریداری کنند. گزینه دوم صفحه شکسته تلویزیون را تعویض کنند.

این مطلب را از دست ندهید   سیاه شدن تصویر تلویزیون

توصیه ما این است در صورت بروز این مشکل با کارشناسان پشتیبانی service-lg.ir تماس گرفته و مشکل خودتان را ثبت کنید تا در اسرع وقت برای تست و بررسی دقیق دستگاه با شما همکاهنگ باشند.

4 دیدگاه دربارهٔ «نحوه تعمیر نمایشگر صفحه تخت تلویزیون LCD/LED دارای خطوط یا ترک»

  1. سلام خسته نباشیدتلوزیون ازروی میزافتاده و۳تیکه نوافتاده روی صفحه ایاراهی هست برای درست شدن

  2. سلام پنل تلویزیون بر اثر ضربه شکسته شده لطفاً ارزیابی کنید هزینه تعمیر چقدر میشود ، سامسونگ 55 اینچ منحنی سری 7 می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 4 =

فهرست مطالب
مراکز تعمیرات تلویزیون
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

مراکز تعمیرات تلویزیون

تلویزیون خود را به مرکز تعمیرات الجی بسپارید در برخی موارد، تعمیر تلویزیون می تواند به عنوان یک پروژه انجام شود. ویدئوهای آموزشی متعددی وجود

ادامه مطلب »
باز نشدن در لباسشویی
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

باز نشدن در لباسشویی

وقتی در ماشین لباسشویی باز نمی شود چه کاری باید انجام دهید ؟ اگر درب ماشین لباسشویی شما مسدود شده است، باید سریع آن را

ادامه مطلب »
خدمات مراکز تعمیر الجی
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

خدمات مراکز تعمیر الجی

بهترین خدمات در مراکز تعمیر الجی در برخی موارد، ممکن است نتوانید صفحه تلویزیون را تعمیر کنید و برای کارکردن دوباره تلویزیون باید قطعات را

ادامه مطلب »