نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

روش رفع خطوط افقی صفحه تلویزیون

فهرست مطالب

آیا صفحه تلویزیون الجی شما به طور ناگهانی خطوط افقی ایجاد کرد؟ این مشکل رایجی است که صرف نظر از نوع تلویزیون الجیی که استفاده می کنید با آن مواجه می شوید. خوشبختانه این مشکل قابل حل است مگر اینکه تلویزیون الجی شما مشکل سخت افزاری بزرگی داشته باشد. ممکن است یک سری خطوط افقی در بالا، پایین یا قسمت خاصی از صفحه نمایش ببینید. گاهی اوقات خطوط حتی ممکن است بزرگ شوند و کل صفحه شما را بپوشانند. یا ممکن است خطوط افقی سوسو زدن را نیز تجربه کنید. خرابی برد T-Con و شل شدن کابل های روبان دلیل اصلی ایجاد خطوط افقی روی صفحه تلویزیون الجی شما هستند. با این حال، ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد.

روش رفع خطوط افقی صفحه تلویزیون

دلایل ایجاد خطوط افقی در صفحه تلویزیون الجی

قبل از رفتن به بخش رفع اشکال، اجازه دهید به دلایلی اشاره کنیم که چرا خطوط افقی روی صفحه تلویزیون الجی ظاهر می شوند:

 • گرم شدن بیش از حد
 • عدم تطابق رزولوشن
 • اتصالات سست
 • حالت ورودی نادرست
 • تداخل های مغناطیسی
 • اتصالات جانبی معیوب به تلویزیون الجی
 • گرد و غبار و زباله ها روی مدار تلویزیون الجی جمع شده است
 • درایور گرافیک قدیمی
 • آسیب فیزیکی به پنل LCD

نحوه رفع خطوط افقی روی صفحه تلویزیون الجی

مطمئناً نمی خواهید خطوط افقی روی فیلم مورد علاقه شما همپوشانی داشته باشند. تجربه تماشای شما را کاهش می دهد. بنابراین باید به سرعت این مشکل را حل کنید. شما می توانید برخی از اصلاحات جزئی را برای رفع این مشکل اعمال کنید مگر اینکه مشکل سخت افزاری بزرگی وجود داشته باشد.

در اینجا، ما لیستی از 13 راه حل را گردآوری کرده ایم که می توانید از آنها برای رفع خطوط افقی ظاهر شده روی صفحه تلویزیون الجی خود استفاده کنید. بیایید مستقیم وارد آنها شویم.

آنچه را که تماشا می کنید تغییر دهید

اولین کاری که باید هنگام برخورد با خطوط افقی روی صفحه تلویزیون الجی خود انجام دهید این است که آنچه را که تماشا می کنید تغییر دهید. ممکن است در حال تماشای عکس یا فیلمی باشید که با وضوح افقی صفحه نمایش شما مطابقت ندارد. می تواند باعث اعوجاج نمایشگر شود و خطوط افقی ظاهر شوند. مشکل از نمایشگر تلویزیون الجی شما نیست، بلکه مربوط به بعد تصویر یا ویدیو است.

سعی کنید ویدیوها یا تصاویر دیگر را تماشا کنید و ببینید آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر. اگر اینطور است، سعی کنید وضوح را از تنظیمات نمایشگر دستگاه خود تغییر دهید.

تلویزیون الجی خود را مجددا راه اندازی کنید

در مرحله بعد، می توانید یک چرخه برق در تلویزیون الجی خود انجام دهید. گاهی اوقات، اشکالات برق در مدارهای صفحه نمایش می تواند باعث ظاهر شدن خطوط افقی شود. راه حل اساسی می تواند راه اندازی مجدد تلویزیون الجی باشد.

برای راه اندازی مجدد تلویزیون الجی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تلویزیون الجی خود را با استفاده از کنترل از راه دور تلویزیون الجی خاموش کنید.
 2. سیم برق را از پریز دیواری یا سیم داخلی جدا کنید، هر چه که استفاده می کنید.
 3. دکمه پاور تلویزیون الجی خود را حدود 10 ثانیه فشار دهید. هر گونه شارژ باقیمانده در خازن تلویزیون الجی را تخلیه می کند.
 4. کابل برق را دوباره به پریز برق بزنید و تلویزیون الجی خود را روشن کنید.

رفع مشکلات با برد T-Con

یک برد T-Con بر روی تلویزیون الجی های مدرن برای اتصال پنل نمایشگر و برد اصلی نصب شده است. سیگنال های افقی و عمودی تولید می کند و آنها را به صفحه نمایش ارسال می کند. از کابل‌های نواری متصل به نوار استفاده می‌کند که ممکن است به مرور زمان شل شوند، احتمالاً به دلیل ورود گرد و غبار و زباله‌هایی که از دریچه‌های تلویزیون الجی وارد می‌شوند.

همچنین می‌توانید به ناحیه‌ای که خطوط افقی شروع به ظاهر شدن می‌کنند و جایی که به پایان می‌رسند، فشار کمی وارد کنید. ضربه ملایم به پشت تلویزیون الجی به طور موقت هرگونه اتصال کابل شل شده روی برد T-Con را برطرف می کند. یا ممکن است گرد و غبار را از روی بردهای مدار خارج کند که ممکن است سیگنال های نمایشگر را قطع کند.

به تلویزیون الجی خود استراحت دهید

تماشای تلویزیون الجی برای مدت طولانی یکی دیگر از دلایل ظاهر شدن خطوط افقی روی صفحه است. تلویزیون الجی های LCD از کریستال های مایع استفاده می کنند که آستانه دما دارند. فراتر رفتن از این دما می تواند کریستال ها را خراب کند و ممکن است با خطوط افقی روبرو شوید.

شما باید به طور دوره ای به تلویزیون الجی خود استراحت دهید تا داغ شدن بیش از حد مشکلی ایجاد نکند. پس از تماشای تلویزیون الجی به مدت پنج ساعت، هر بار ده دقیقه استراحت کنید.

حالت ورودی را تغییر دهید

ممکن است مشکلی در حالت ورودی خاص در تلویزیون الجی شما به جای کل صفحه نمایش وجود داشته باشد. حالت های مختلفی مانند HDMI، VGA، Side AV و DVD در تلویزیون الجی شما موجود است. ممکن است کابل HDMI شما معیوب باشد و ممکن است با مشکل مواجه شده باشید. از حالت ورودی دیگری استفاده کنید و ببینید آیا مشکل وجود دارد یا خیر.

اگر پس از تغییر حالت ورودی هیچ خط افقی روی صفحه تلویزیون الجی شما ظاهر نشد، ممکن است در آن حالت ورودی خاص مشکلی وجود داشته باشد. می توانید به راحتی حالت های ورودی را از کنترل تلویزیون الجی خود تغییر دهید. بسته به سازنده تلویزیون الجی، دکمه تغییر حالت ورودی می تواند در مکان دیگری از کنترل از راه دور تلویزیون الجی شما باشد.

اتصالات کابل را بررسی کنید

اتصالات شل کابل می تواند دلیل دیگری باشد که با خطوط افقی روی صفحه تلویزیون الجی خود مواجه می شوید. کابل کواکسیال یا کابل HDMI که استفاده می کنید ممکن است به درستی در درگاه تلویزیون الجی شما وارد نشده باشد و ممکن است خطوط افقی را روی صفحه تلویزیون الجی ایجاد کند. کابل‌های متصل به تلویزیون الجی خود را جدا کرده و دوباره وصل کنید و ببینید که آیا مشکل را برطرف می‌کند یا خیر.

دستگاه های متصل را بررسی کنید

پس از بررسی اتصالات کابل، باید دستگاه های متصل را نیز بررسی کنید. ممکن است دستگاه‌هایی مانند پخش‌کننده DVD Blu-ray، آمپلی‌فایر یا سایر دستگاه‌های HDMI را به تلویزیون الجی خود متصل کنید. ممکن است موردی وجود داشته باشد که دستگاه متصل معیوب باشد و صفحه تلویزیون الجی شروع به کار کند. دستگاه های خارجی را یکی یکی حذف کنید تا بفهمید کدام یک باعث این مشکل شده است.

بررسی نمایشگر را انجام دهید

امروزه بسیاری از تلویزیون الجی های مدرن مانند تلویزیون الجی های سامسونگ، امکان انجام تست تصویر را فراهم می کنند. این کمک می کند تا بررسی کنید که آیا واقعاً مشکل صفحه تلویزیون الجی شما یا تصاویر یا ویدیوهایی است که تماشا می کنید. اگر در حین انجام تست تصویر همچنان با خطوط افقی روبرو هستید، مشکل سخت افزاری است.

تعمیرات تلویزیون جی پلاس

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 1 =

صفحه سبز در تلویزیون الجی
مقالات تلویزیون LG
پوران دخت خدابخش

تعمیر صفحه سبز در تلویزیون الجی

صفحه سبز در تلویزیون الجی  چگونه به وجود می آید؟ وقتی می‌خواهید آرام شوید و برنامه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد،

ادامه مطلب »