نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

7 مشکل رایج یخچال الجی و راه حل آنها

فهرست مطالب

آیا با 7 مشکل رایج یخچال الجی آشنایی دارید؟ یخچال الجی یکی از رایج ترین وسایل برقی است که در خانه ها یافت می شود. غذای شما را خنک و تازه نگه می دارد و از فاسد شدن آن جلوگیری می کند. یخچال الجیی که به درستی کار می کند به بخش مهمی از روال روزانه ما تبدیل شده است. با این حال، مانند هر وسیله برقی دیگری، ممکن است به دلیل استفاده دقیق، با چند مشکل یخچال الجی مواجه شوید.

برخی از مشکلات وجود دارد که می توانید خودتان آنها را برطرف کنید، اما برای برخی دیگر، به کمک فنی از یک ارائه دهنده خدمات نیاز خواهید داشت.

7 مشکل رایج یخچال الجی
7 مشکل رایج یخچال الجی

نشت آب یکی از رایج ترین مشکلات یخچال الجی است

این همچنین به طور بالقوه یک خطر است، زیرا در صورت عدم توجه، ممکن است به دلیل نشتی آب سر بخورد و سقوط کند. این مشکلات یخچال الجی دو دلیل می تواند داشته باشد. دلیل اول می تواند مسدود شدن زهکشی یخ زدایی باشد و دلیل احتمالی دیگر می تواند گرفتگی یا یخ زدگی منبع آب باشد. می توانید این مشکل را با تخلیه یخ زدگی که در پشت فریزر خود با آب گرم قرار دارد برطرف کنید. همچنین می توانید به صورت دستی شیر لاستیکی را که در داخل زهکشی یخ زدایی قرار دارد تمیز کنید.

یخچال الجی خنک نمی شود

گاهی اوقات ممکن است تجربه کنید که یخچال الجی شما دمایی را که باید حفظ نمی کند. دلیل اصلی این امر کثیف بودن سیم پیچ کندانسور است و برای رفع آن باید سیم پیچ را تمیز کنید. کویل کندانسور در پایین یخچال الجی شما قرار دارد. فراموش نکنید قبل از انجام این کار آن را از برق بکشید. شما همچنین می توانید این کار را به طور منظم به عنوان بخشی از نگهداری آن انجام دهید.

درب یخچال الجی به درستی بسته نمی شود

اگر مدت زیادی از آن استفاده کرده اید، حتما تجربه کرده اید که مهر و موم لاستیکی در، درب را سالم نگه نمی دارد. این می تواند مشکلات دیگری را در یخچال الجی شما ایجاد کند و حتی ممکن است مصرف انرژی را افزایش دهد. برای حل این مشکل یخچال الجی، باید درزگیر لاستیکی را تعویض کنید.

یخ زدگی در داخل یخچال الجی شما ایجاد می شود

واحد فریزر یخچال الجی به عنوان فضای نگهداری یخ و مواد غذایی منجمد عمل می کند. اگر مشاهده کنید که یخ یا یخ قابل توجهی در داخل آن جمع شده است، ممکن است بر عملکرد صحیح فریزر تأثیر منفی بگذارد. این مشکل به دلیل افزایش رطوبت داخل فریزر ایجاد می شود. ممکن است به دلیل باز ماندن درب فریزر برای مدت طولانی یا به دلیل معیوب بودن درب درب باشد. در این مورد نیز باید مهر و موم را تعویض کنید.

7 مشکل رایج یخچال الجی
7 مشکل رایج یخچال الجی

یخچال الجی پر سر و صدا

آنها به عنوان بخشی از عملکرد طبیعی خود کمی سر و صدا ایجاد می کنند. اما اگر صدای یخچال الجی شما به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ممکن است ناشی از خرابی فن باشد. از دو نوع فن تشکیل شده است: فن کندانسور و فن اواپراتور. این فن ها کویل کندانسور را خنک نگه می دارند و به حفظ دمای مناسب در داخل یخچال الجی کمک می کنند. یکی از دلایل احتمالی سر و صدای یخچال الجی، خرابی موتور یکی از این فن ها است. برای رفع این مشکل باید با یک متخصص تماس بگیرید.

یخچال الجی گرم است

غذای شما را خنک نگه می دارد. اما اگر دمای داخل یخچال الجی بالا برود، کل هدف را از بین می برد. محتمل ترین علت این مشکل معیوب بودن سیم پیچ کندانسور است. می توانید آن را تمیز کنید تا از عملکرد کارآمد آن اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل حل نشد، برای تعمیر یا تعویض آن به کمک حرفه ای نیاز خواهید داشت.

مصرف برق بالا

اگر متوجه افزایش ناگهانی قبض برق خود شدید، ممکن است به خاطر یخچال الجی باشد. این به این دلیل است که یکی از پر انرژی ترین لوازم خانگی است. برای اندازه گیری مصرف برق یخچال الجی خود می توانید از یک کنتور انرژی استفاده کنید. اگر افزایش ناگهانی قبض برق واقعاً به خاطر یخچال الجی باشد، برای حل این مشکل باید یک سرویس حرفه ای رزرو کنید.

پیشنهاد مطالعه: نحوه بازنشانی یخ ساز یخچال الجی

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =