نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشتی کردن آب یخچال الجی

فهرست مطالب

دلیل نشتی کردن آب یخچال چیست؟ اکثر مردم این را بدیهی می دانند که یخچال الجی خانه آنها کاملاً کار می کند. ما فرض می کنیم که چیزها را در دمای مناسب نگه می دارد و به درستی کار می کند. وقتی گودالی را در زیر یخچال الجی می بینید، ممکن است خسته کننده باشد. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا یخچال الجی شما ممکن است آب نشت کند و برای رفع مشکل چه کاری می توانید انجام دهید.

نشتی کردن آب یخچال
نشتی کردن آب یخچال

مسدود شدن خط آب در نشتی کردن آب یخچال

در بسیاری از مدل های یخچال الجی، یک خط آب به یخچال الجی وجود دارد که آب آشامیدنی و یخ را تامین می کند. هنگامی که این خط آب مسدود می شود، باعث نشت آب از زیر یخچال الجی می شود. مسدود شدن خط آب نیز می تواند مانع از تولید مقدار مناسب یخ توسط دستگاه یخ ساز شود. اگر خط آب مسدود شده باشد، ممکن است متوجه شوید که دستگاه پخش آب به درستی کار نمی کند یا اصلا کار نمی کند.

رفع رایج

ابتدا یخچال الجی را خاموش کنید. سپس، باید شیر قطع را روشن کنید. این اقدامات احتیاطی ایمنی از هر گونه آسیبی به یخچال الجی یا شما در حین کار بر روی آن جلوگیری می کند. پس از این، باید خط آب را برای هر گونه آسیب بررسی کنید. اگر خط آب آسیب قابل توجهی داشته باشد، باید آن را تعویض کنید. یک برقکار یا تکنسین لوازم خانگی معمولاً می تواند این کار را به سرعت با استفاده از یک آچار و یک خط آب جدید انجام دهد.

اگر خط آب کاملاً دست نخورده به نظر می رسد به جز برای مقداری انسداد، احتمالاً یخ در خط ایجاد شده و باعث انسداد شده است. در این حالت فقط باید حدود چهار ساعت یخچال الجی را از برق جدا نگه دارید تا یخ آب شود.

مسدود شدن تخلیه یخ زدایی

مسدود شدن زهکشی یخ زدایی محتمل ترین دلیل نشت آب یخچال الجی شما است. زهکش یخ زدایی از یخ زدگی یخچال الجی جلوگیری می کند. یخچال الجی به طور خودکار یخ‌زدایی می‌کند و آب را داخل تابه می‌ریزد. گاهی اوقات، ذرات غذا یا باقی مانده های دیگر باعث مسدود شدن زهکشی یخ زدایی می شود. گرفتگی می تواند منجر به تجمع یخ شود.

رفع رایج

برای رفع مشکل، سعی کنید یخ را آب کنید. این کار را با قرار دادن آب گرم در ظرف بوقلمون یا ظرف مشابه انجام خواهید داد. آب را در زهکشی در فریزر بریزید. اگر این کار نکرد، برخی از افراد سعی می کنند از لوله پاک کن یا آویز سیمی برای شکستن یخ استفاده کنند. اگر گرفتگی در شیلنگ خیلی دور است، ممکن است لازم باشد یخچال الجی را جابجا کرده و شیر را جدا کنید.

یک یخچال الجی ناهموار

لزوماً لازم نیست یخچال الجی شما کاملاً یکنواخت باشد. در واقع قسمت جلویی یخچال الجی باید کمی بالاتر باشد تا مایع خنک کننده به خوبی جریان یابد. اگر مایع خنک کننده نتواند به درستی جریان یابد، میعان می تواند ایجاد شود و باعث ایجاد گودال هایی در زیر یخچال الجی شود. مشکلات مربوط به عدم تعادل یخچال الجی در اولین باری که یخچال الجی را می گیرید یا بعد از جابجایی آن بیشتر می شود.

رفع رایج

با گرفتن سطحی شروع کنید تا بفهمید یخچال الجی واقعاً چقدر یکنواخت است. شما باید سطح را در کف یخچال الجی قرار دهید و نه کشو یا قفسه. اگر سطح یخچال الجی مشخص می کند که یخچال الجی یکنواخت نیست، ممکن است لازم باشد پایه های یخچال الجی را تنظیم کنید. ممکن است برای جابجایی یخچال الجی برای تنظیم پایه ها به کمک نیاز داشته باشید.

نشتی کردن آب یخچال
نشتی کردن آب یخچال

چه زمانی با حرفه ای ها تماس بگیرید

در یک نقطه خاص، ممکن است لازم باشد برای رفع نشت با خدمات حرفه ای تماس بگیرید. بسیاری از مردم هیچ دانشی در مورد لوازم خانگی ندارند. اگر با نگهداری یخچال الجی آشنا نیستید، بهتر است فوراً با یک متخصص تماس بگیرید. اگر تمام تلاش خود را برای متوقف کردن مشکل انجام داده اید، اما همچنان اتفاق می افتد، ممکن است لازم باشد برای خدمات حرفه ای نیز تماس بگیرید.

یک متخصص وضعیت دستگاه را بررسی می کند تا مشخص کند که آیا به یک یخچال الجی جدید یا تعمیر نیاز دارید یا خیر. اگر به یخچال الجی جدیدی نیاز دارید، یخچال الجیی با برچسب ENERGY STAR بخرید و آن را به درستی نصب کنید.

پیشنهاد مطالعه: علت خنک نشدن یخچال الجی

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =