نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

سوختنگی تلویزیون OLED الجی

فهرست مطالب

با سطح مشکی عالی، رنگ‌های باورنکردنی و پنل‌های بسیار نازک، طرفدار تلویزیون الجی OLED نشدن سخت است. و با این حال، علیرغم این واقعیت که آنها اغلب در لیست بهترین تلویزیون الجی ما قرار دارند، بسیاری از مردم مشکلات طول عمر و سوختگی، گرم شدن تلویزیون الجی OLED رادارند. نگرانی ها بی اساس نیستند و در واقع کاملا قابل درک هستند. تلویزیون الجی OLED اولیه با این پدیده مشکل داشتند و این فناوری را زیر سوال برد. اما این روزها، تقریباً همه تلویزیون الجی OLED موجود در بازار امروزی به اقدامات پیشگیرانه برای مهار سوختگی مجهز شده‌اند. با ما همراه باشید.

سوختنگی تلویزیون OLED الجی

سوختن OLED چیست؟

حفظ تصویر (که معمولاً به عنوان سوختگی نامیده می شود) یک مشکل نمایش است که به صورت یک پس تصویر شبح مانند باقی مانده بر روی صفحه پس از استفاده زیاد ظاهر می شود. اصطلاح “حفظ تصویر” اغلب یک اثر کوتاه مدت را توصیف می کند، در حالی که اصطلاح “سوزاندن” به طور کلی به یک اثر طولانی مدت (و گاهی اوقات دائمی) اشاره دارد. اگر تا به حال یک تلویزیون الجی قدیمی را در یک فرودگاه یا یک بار با طرح کلی آرم CNN یا یک علامت ورزشی به طور دائم بر روی تصویر مشاهده کرده اید، دست اول سوخته را دیده اید.

چشم انداز سوختن اعتبار تلویزیون الجی OLED را برای نزدیک به یک دهه مخدوش کرده است. با این حال، Burn-in چیز جدیدی نیست. این به روزهای تلویزیون الجی CRT برمی گردد. متأسفانه (اگرچه قابل درک است، با توجه به وضعیت برتر فناوری OLED)، این پدیده مانند یک راز آشکار ناخوشایند بر شهرت درخشان تلویزیون الجی OLED نفوذ کرده است. نگرانی‌های مشابهی در مورد تلویزیون الجی پلاسما نیز وجود داشت و نقش مهمی در نابودی نهایی آن فناوری داشت. برای درک اینکه چقدر باید در مورد احتمال سوختگی نگران باشید، ابتدا مهم است که بفهمید چه چیزی باعث آن می شود.

چه چیزی باعث سوختن OLED می شود؟

Burn-in نتیجه ماندن یک تصویر ثابت برای مدت طولانی روی صفحه نمایش است. نشان‌واره‌های کانال، چیرون‌های خبری، گزینه‌های منوی Blu-ray، و هر چیز دیگری که برای مدت طولانی روی نمایشگر ثابت بماند، می‌تواند باعث سوختگی شود.

با این حال، به طور حیاتی، این عناصر تصویر بالقوه مشکل‌ساز واقعاً باید قبل از ایجاد هر گونه مشکلی برای تلویزیون الجی مدرن برای مدت زمان طولانی غیرعادی روی نمایشگر قرار گیرند.

آیا باید نگران سوختن OLED باشم؟

برخلاف آنچه ممکن است شنیده باشید، سوختن یک افسانه نیست. دلیلی وجود دارد که سازندگان تلویزیون الجی OLED ها را به اقدامات پیشگیرانه مختلف برای سوختن مجهز می کنند. با این حال، اگر تلویزیون الجی را در شرایطی که اکثر ما در نظر می گیریم، تماشا می کنید، نگرانی جدی نیست.

یک تلویزیون الجی فرودگاهی ممکن است با لوگوی دائمی و فانتوم CNN مخدوش شود، اما فقط با این مشکل برخورد می کند زیرا آن تلویزیون الجی خاص برای چندین ساعت متوالی در روز روی CNN تنظیم می شود – بسیار طولانی تر از بسیاری از تلویزیون الجی ما در خانه. حتی اگر بیشتر روزهای شما صرف تماشای تلویزیون الجی می‌شود، باید ساعت‌های زیادی از تصاویر ثابت تماشا کنید تا تلویزیون الجی OLED شما در معرض خطر قرار بگیرد.

اگر از تلویزیون الجی OLED خود به این روش استفاده می کنید یا از آن به عنوان مانیتور استفاده می کنید، نسبت به مصرف کننده معمولی در معرض خطر سوختگی بالاتری قرار دارید. توصیه می کنیم تلویزیون الجی خود را به طور دوره ای خاموش کنید تا به پیکسل های آن استراحت دهید.

اگر عادت‌های تماشای خود را بررسی کرده‌اید و همچنان نگران خرید تلویزیون الجی OLED هستید، می‌توانید از این واقعیت راحت باشید که تقریباً هر برند تلویزیون الجیی بزرگ تلویزیون الجی OLED خود را با اقدامات نرم‌افزاری طراحی شده برای کاهش خطر سوختگی تجهیز می‌کند. که در.

اقدامات پیشگیرانه از سوختن OLED توسط برند

امروز به سختی می توانید تلویزیون الجی OLED را در قفسه ها پیدا کنید که برای جلوگیری از سوختن و حفظ طول عمر طراحی نشده باشد. در اینجا آمده است که چگونه برخی از محبوب ترین تولید کنندگان تلویزیون الجی OLED قصد دارند از سرمایه شما محافظت کنند.

تلویزیون الجی OLED ال جی

تلویزیون الجی OLED ال‌جی (مانند C2، A1 و G1) با انواع اقدامات پیشگیری از حفظ تصویر که مستقیماً در نرم‌افزارشان تعبیه شده‌اند، ارائه می‌شوند. برخی فرآیندهای پس زمینه هستند در حالی که برخی دیگر دستی هستند.

اولاً، الجی OLED توانایی تشخیص آرم‌های ثابت روی صفحه و تنظیم درخشندگی آن‌ها را برای جلوگیری از حفظ تصویر دارند. آنها همچنین چیزی به نام Pixel Refresher را ارائه می دهند که وقتی تلویزیون الجی پس از چهار ساعت استفاده تجمعی خاموش می شود، به طور خودکار اجرا می شود. Pixel Refresher با اسکن و تازه کردن پیکسل های تلویزیون الجی، خرابی پیکسل ها را جبران می کند. همچنین در صورت تشخیص سوختگی می توان آن را به صورت دستی کار کرد. Pixel Refresher صرفاً یک ابزار پیشگیری از سوختگی نیست، اما راه طولانی را برای تضمین طول عمر OLED شما انجام می دهد.

جعبه ابزار حفظ OLED ال‌جی Screen Shift است که به‌طور نامحسوس تصویر را در طول زمان جابه‌جا می‌کند. می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره تعهد ال‌جی به جلوگیری از حفظ تصویر در وب‌سایت رسمی ال‌جی بخوانید.

تعمیرات تلویزیون جی پلاس

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =

صفحه سبز در تلویزیون الجی
مقالات تلویزیون LG
پوران دخت خدابخش

تعمیر صفحه سبز در تلویزیون الجی

صفحه سبز در تلویزیون الجی  چگونه به وجود می آید؟ وقتی می‌خواهید آرام شوید و برنامه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد،

ادامه مطلب »