نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

فهرست مطالب

آموزش تعمیر موتور ماشین لباسشویی

یکی از شایع‌ترین اشکالات مشاهده شده در ماشین‌های لباسشویی امروزی، خرابی موتور است. در صورت خرابی موتور، سایر قطعات ماشین لباسشویی نیز از کار افتاده و ماشین بدل به دستگاهی بلااستفاده می‌گردد. بد نیست بدانید که بعد از موتور، مشکل در تخلیه، مشکل الکتریکی و آسیب دیدن درام (محفظه داخلی) رایج‌ترین مشکلاتی است که برای ماشین‌های لباسشویی پیش می‌آید. در این مقاله برآنیم تا ضمن بررسی علل ایجاد خرابی در موتور ماشین‌های لباسشویی شیوه رفع و تعمیر این بخش از دستگاه را توضیح دهیم.

توصیه می‌شود به عنوان کاربر ماشین لباسشویی، با نشانه‌های خرابی موتور آشنا شوید و با مشاهده‌ی هریک از این نشانه‌ها، بلافاصله با کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی ال جی تماس بگیرید. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر موتور ماشین لباسشویی می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

تعویض و تعمیر موتور ماشین لباسشویی

تشخیص این مسئله که تعمیر موتور ماشین لباسشویی امکان‌پذیر است یا خیر نیاز به بررسی عملکرد دستگاه و قطعات مرتبط با موتور دارد. علاوه بر این بررسی نشانه‌های مرتبط با خرابی موتور لباسشویی نیز کمک شایانی در تشخیص این مسئله می‌کند. پمپاژ نشدن آب و نچرخیدن ماشین، پمپاژ شدن آب و نچرخیدن ماشین، نچرخیدن ماشین و شسته نشدن لباس‌ها، خشک نشدن لباس‌ها و نیز بروز اشکال در هر چرخه از جمله نشانه‌هایی هستند که با مشاهده آنها می‌توان احتمال داد که موتور ماشین دچار خرابی شده است.

در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌های درج شده در این بخش توصیه می‌شود دستگاه را خاموش کرده، از برق بکشید و با کارشناسان مرکز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. در زمان تماس نوع اشکال پیش آمده و نشانه‌های مشاهده در دستگاه را با کارشناس تعمیر لباسشویی در میان بگذارید. کارشناسان مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل حضور یافته و پس از بررسی دستگاه امکان یا عدم امکان تعمیر موتور ماشین لباسشویی را با شما در میان می‌گذارند.

عیب‌یابی و تعمیر موتور ماشین لباسشویی

بروز اشکال و خرابی در موتور لباسشویی معمولاً با صدایی مثل وزوز همراه است. این صدا هنگامی شنیده می‌شود که موتور شروع به کار می‌کند (گاهی این صدا با بوی خفیف سوختگی نیز همراه است). اگر موتور محرک لباسشویی ال جی نتواند خودش آزادانه بچرخد، باید تعویض شود. اگر موتور شروع به کار نکند و صدایی شبیه به وزوزو ایجاد کند، این موضوع حاکی از خرابی موتور است. جهت اطمینان، تسمه های محرک و پمپ را از موتور جدا کرده و دوباره موتور را روشن کنید.

در موتورهای دایرکت درایو یا بدون تسمه، باید پمپ و کوپلینگ را از گیربکس جدا کنید. اگر موتور روشن شد، مشکل از گیربکس یا پمپ است. برای یافتن علت اشکال، به ترتیب پمپ و گیربکس را به موتور وصل کرده و روشن کنید. با هر کدام از آن‌ها اگر موتور روشن نشد، آن قطعه نیاز به تعویض دارد. در هنگام کار با موتور احتیاط کنید زیرا دارای مدار الکتریکی و قطعات متحرک می باشد.

در ماشین لباسشویی های اتوماتیک، موتور سبد را با تسمه به حرکت در می آورد. تسمه را جدا کنید و موتور را روشن کنید. در صورت روشن شدن ماشین، مطمئن شوید که سبد آزادانه می‌چرخد و چیزی بین آن و دیگ گیر نکرده است. درصورت کار نکردن موتور می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به سرویس و تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی را ثبت نمایید.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یازده =