نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

8 دلیل برای چرخاندن لباسشویی الجی

فهرست مطالب

دلایل چرخاندن لباسشویی کدام‌اند؟ لباسشویی الجی به دلیل کیفیت بالا و دوام بسیار معروف هستند. با این حال، با افزایش سن و استفاده مداوم، حتی بهترین لباسشویی نیز در برهه ای از زمان نیاز به تعمیر خواهند داشت. اگرچه این ممکن است برای برخی افراد ناراحت کننده باشد، اما تعمیر ماشین لباسشویی الجی با کمی صبر و دانش بسیار آسان است.

با این راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی الجی ، می توانید مشکل چرخیدن و کار نکردن لباسشویی الجی را در کمترین زمان برطرف کنید. شاید بتوانید بفهمید مشکل چیست و خودتان آن را برطرف کنید. اما اگر نمی توانید یا اگر دستگاه اصلا کار نمی کند، احتمالاً باید با یک تکنسین تماس بگیرید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم عیب یابی کنید و متوجه شوید که چرا ماشین لباسشویی شما به درستی کار نمی کند.

چرخاندن لباسشویی
چرخاندن لباسشویی

عیب یابی و تشخیص چرخاندن لباسشویی الجی

به راحتی می توان فراموش کرد که ماشین لباسشویی و خشک کن می تواند مانند هر وسیله دیگری پیچیده باشد. آنها شبکه ای از قطعات متحرک، موتور، پمپ و غیره دارند – درست مانند یخچال یا فر شما. اگر مشکلی با آن وجود دارد، به احتمال زیاد نمی توانید آن را در خانه تعمیر کنید.

اگر چرخش ماشین لباسشویی شما متوقف شود، چند مورد غیرمکانیکی وجود دارد که می توانید فوراً برای رفع مشکل بررسی کنید.

علت لرزش‌های زیاد لباسشویی چیست؟ یکی از مهم‌ترین دلایل، پر بودن بیش از اندازه مخزن لباسشویی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دلایل لرزش لباسشویی پیشنهاد می‌کنیم مقاله « بررسی علت لرزش ماشین لباسشویی الجی » را مطالعه کنید.

عدم تعادل بار یکی از دلایل چرخاندن لباسشویی

اگر یک طرف ماشین لباسشویی شما وزن بیشتری نسبت به طرف دیگر دارد، ممکن است عدم تعادل بار رخ دهد که باعث می شود ماشین لباسشویی ال جی نچرخد. هنگامی که یک محموله لباس دارید که نیاز به شستشو دارد، بسیار مهم است که مطمئن شوید که لباس‌های شما به طور یکنواخت در سرتاسر درام توزیع شده است – در غیر این صورت به درستی نمی‌چرخند! اگر زمانی که کاربران سعی می‌کنند لباس‌های ظریف را در یک چرخه سریع با حوله‌های حجیم یا لباس‌ها در طرف مقابل تمیز کنند، بار نامتعادلی رخ می‌دهد – در نتیجه لباس‌ها به اطراف پرت می‌شوند و به وان داخلی کوبیده می‌شوند، همراه با صداهای کوبنده بلند در حین استفاده از دستگاه.

این باعث می شود دستگاه خاموش شود و شما را در مورد مشکل آگاه کند – از آسیب مکانیکی جلوگیری می کند. درب را ببندید، سپس آن را باز کنید و حتی قبل از شروع دوباره، لباس‌هایتان را پهن کنید.

چرخاندن لباسشویی
چرخاندن لباسشویی

لباسشویی را تراز کنید

اگر تراز نباشد، ماشین لباسشویی شما با ظرفیت و کارایی کامل کار نخواهد کرد. اگر مشکوک به عدم تعادل یکنواخت ماشین لباسشویی هستید، سایر علائم هشدار دهنده را بررسی کنید: صدای زیاد و لرزش در طول چرخه شستشو.

برای بررسی سطح لباسشویی خود، سطح نجار را روی آن قرار دهید و به دنبال پنج نقطه باشید که در همان سطح قرار دارند. اگر یک خط ناقص می بینید یا یک نقطه پایانی بالاتر از دیگری است، ماشین شما باید تراز شود. این فرآیند شامل تنظیم هر یک از پاها در جلو و عقب است تا زمانی که دستگاه کاملاً متعادل شود.

دستگاه بیش از حد / کم پر شده

اگر لباسشویی شما کم بار باشد، ممکن است ماشین را از تعادل خارج کرده و باعث چرخش نامناسب آن شود. ماشینی که بیش از حد بارگذاری شده باشد احتمالاً همین اثر را خواهد داشت. بدیهی است که لباسشویی نامناسب بارگیری شده نیز ممکن است باعث ایجاد صدای اضافی شود.

بار بیش از حد ماشین لباسشویی می تواند باعث عملکرد ضعیف و خرابی زودرس آن شود. این امر منجر به تعمیرات گران قیمت و غیر ضروری می شود – به همین دلیل است که شما باید فقط مقدار توصیه شده لباس را در هر زمان بشویید.

به یاد داشته باشید که قبل از بارگیری، ظرفیت وزن دستگاه خود را بررسی کنید – با این اطلاعات، می توانید به راحتی آن را پر کنید و در عین حال مراقب میزان لباسشویی خود باشید.

چرخاندن لباسشویی
چرخاندن لباسشویی

تنظیم مجدد اصلی راهکار رفع چرخاندن لباسشویی

اگر دستگاه نمی‌چرخد، دو گزینه دارید: می‌توانید دستگاه را دوباره بارگیری کنید و چرخه دیگری را اجرا کنید، یا می‌توانید دستگاه را تخلیه کنید و یک تنظیم مجدد اصلی انجام دهید.

برای تخلیه دستگاه، آن را از برق بکشید و در را باز کنید. هنگامی که به اندازه کافی تخلیه شد، در را ببندید و دوباره آن را به برق بزنید. برای انجام یک تنظیم مجدد اصلی، لباسشویی را از برق بکشید و در 12 ثانیه را شش بار باز و بسته کنید. هر لباسشویی مکانیزم تنظیم مجدد متفاوتی خواهد داشت.

اگر راه حل های ذکر شده در بالا مشکل شما را حل نکرد، وقت آن رسیده است که به یک متخصص اجازه دهید این وضعیت را مدیریت کند.

گرفتگی تله تخلیه

لباسشوییی بار جلو به دلیل توانایی خود در تمیز کردن حجم زیادی از لباس ها بدون هدر رفتن آب شناخته شده اند. متأسفانه، آنها همچنین پرزهای بیشتری را در طول فرآیند شستشو نسبت به ماشین‌های با بار بالا جمع‌آوری می‌کنند.

اگر مشاهده کردید که تله تخلیه سرریز شده است یا متوجه شدید که دستگاه شما کندتر از حد معمول می چرخد، ممکن است به مرور زمان مسدود شده باشد و چرخش به کلی متوقف شود.

گاهی اوقات مهم نیست که چقدر تلاش می کنید، سیستم فیلتر تخلیه همچنان با ذرات غذا یا سایر زباله ها مسدود می شود. اگر خود سیستم فیلتر تخلیه بیش از حد مسدود شود که نمی تواند به درستی کار کند، لباسشویی شما خاموش می شود و به شما هشدار می دهد که باید سیستم فیلتر تخلیه را تمیز کنید.

دستگاه را از برق بکشید، آب را خالی کنید، هر گونه پرز یا زباله را از فاضلاب بردارید و سپس پمپ تخلیه را برگردانید. اگر این کار را نکنید، آب ممکن است سرریز شود و به خانه شما آسیب برساند.

هنگامی که مطمئن شدید که همه چیز روشن است، دوباره برق را روشن کنید و اجازه دهید چرخه چرخش خود را از سر بگیرد و بررسی کنید که آیا مشکل چرخیدن لباسشویی الجی همچنان وجود دارد یا خیر.

چرخاندن لباسشویی
چرخاندن لباسشویی

سوئیچ درب را بررسی کنید

سوئیچ درب ماشین های لباسشویی با درب بالا در زیر درب اصلی قرار دارد. سوئیچ درب به عنوان یک وسیله ایمنی استفاده می شود که از عملکرد دستگاه در هنگام باز بودن درب اصلی جلوگیری می کند. هنگامی که درب باز است، دستگاه متوقف می شود.

اگر این وسیله ایمنی از کار بیفتد، نمی‌توانید لباس‌ها را بشویید یا ماشین لباسشویی خود را کار کنید. اگر با مشکل چرخاندن لباسشویی الجی روبرو هستید، ابتدا سعی کنید درب را ببندید و باز کنید – اگر کار نکرد، بررسی کنید که آیا سوئیچ درب خراب است یا خیر.

اگر لباسشویی الجی شما نمی چرخد، بررسی کنید که سوئیچ درب به صورت مکانیکی فعال شده باشد. اگر اینطور است، باید لباسشویی را بررسی کنید تا ببینید آیا هر یک از اهرم ها چسبیده اند یا هر یک از محرک ها آسیب دیده اند. سوئیچ معیوب باعث می شود که موتور پاسخگو نباشد حتی اگر به صورت مکانیکی توسط درب فعال شود. اگر این بررسی ها نتیجه ای نداشت، باید سوئیچ درب را تعویض کنید.

اگر روش‌های بالا، مشکل چرخاندن لباسشویی را برطرف نکرد، با کارشناسان ما در مرکز عیب‌یابی لباسشویی  در ارتباط باشید.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 6 =

صفحه سبز در تلویزیون الجی
مقالات تلویزیون LG
پوران دخت خدابخش

تعمیر صفحه سبز در تلویزیون الجی

صفحه سبز در تلویزیون الجی  چگونه به وجود می آید؟ وقتی می‌خواهید آرام شوید و برنامه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد،

ادامه مطلب »