نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

6 دلیل وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی الجی

فهرست مطالب

آیا با دلایل وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی آشنایی دارید؟ اگر ماشین ظرفشویی الجی شما آب نمی پاشد، ممکن است مشکل مکانیکی یا الکتریکی باشد. اجزای مختلفی وجود دارند که باعث می شوند قطعات متحرک با هم کار کنند و با گذشت زمان این امر می تواند منجر به ساییدگی و پارگی شود. ماشین ظرفشویی الجی آب نمی پاشد؟ ممکن است مشکل از بار اضافی، پمپ گردش خون، بازوهای اسپری، تیغه های خردکن یا شیر ورودی آب باشد.

اگر آب پاشیده نشود یا فشار کم باشد، ممکن است یکی از این قسمت ها مسدود یا شکسته شود. ماشین ظرفشویی الجی شما به آب نیاز دارد! این یک واقعیت است. اما اگر اسپری نکند، ظروف و ظروف شیشه ای شما کثیف می شوند. بیایید نگاهی به دلایل احتمالی خرابی ماشین ظرفشویی الجی بیندازیم.

وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی
وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

عیب یابی وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی الجی

بیایید نگاهی به علل احتمالی و راه حل بیندازیم.

ماشین ظرفشویی الجی بیش از حد بار شده است

یکی از مشکلاتی که ممکن است در ماشین ظرفشویی الجی خود با آن مواجه شوید، حجم بیش از حد ظروف است. در این میان دو خطر وجود دارد. اولین مسئله این است که ظروف زیاد باعث می شود به نظر برسد ماشین ظرفشویی الجی شما نمی تواند ظروف را تمیز کند زیرا ارتفاع ظروف مانع از رسیدن آب به سایر اقلام می شود. با ظروف زیاد، به ویژه آنهایی که شکل بلندتری دارند، می‌توانند مانع از پاشش آب آب به ظروف دیگر شوند. این کار بیهوده ای است. مسئله دوم این است که وزن ظروف باعث می شود ماشین ظرفشویی الجی شما اصلاً کار نکند و یا بد کار کند. رفع این مشکل نیز سخت نیست.

ماشین لباسشویی شما پر است و ظروف را تمیز نمی کند. چه کاری باید انجام دهید؟ سعی کنید یک چهارم ظروف را در ماشین ظرفشویی الجی خود بیرون بیاورید و دوباره آن را روشن کنید. اگر فقط مشکل شلوغ بودن ماشین ظرفشویی الجی است، پس از اجرای مجدد آن و فشار دادن “شروع” باید بهبودی را مشاهده کنید. شما می توانید برای عیب یابی و تعمیر دقیق ظرفشویی خود با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات ال جی در ارتباط باشید.

مسئله تامین آب در وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

آب وارد ماشین ظرفشویی الجی شما نمی شود! گاهی اوقات به این دلیل است که آب روشن نیست، گاهی اوقات فقط به چند دقیقه نیاز دارد تا گرم شود. با تلاش برای روشن کردن ماشین ظرفشویی الجی و گوش دادن به خروج آب از پایین دستگاه، می توانید متوجه شوید که این مورد است. اگر چیزی نمی شنوید و می دانید که آب روشن است، ما باید به جای خود دستگاه، روی منبع آب شما تمرکز کنیم.

اگر مدل شما آرام‌تر کار می‌کند، آن را باز کنید تا وجود آب در وان پایینی بررسی شود. اگر آب در وان نباشد، مشکل از ماشین ظرفشویی الجی نیست بلکه مشکل از منبع آب است.

مسئله تامین آب در وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی
مسئله تامین آب در وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

فشار کم آب می تواند باعث ایجاد مشکل در شستشوی ظروف شود. فشار کم آب ممکن است بر جریان آب به داخل وان تأثیر بگذارد و باعث آب ناکافی برای ماشین ظرفشویی الجی شود. برای حل این مشکل، بررسی کنید که آیا نشتی در خانه وجود دارد یا خیر. شیر آب را بررسی کنید و اگر مشکلی نداشت، سوئیچ شناور بیش از حد را بررسی کنید.

اگر فشار آب ماشین ظرفشویی الجی به اندازه ای باشد که وان آن را پر کند، سوئیچ شناور به طور خودکار خاموش می شود. با این حال، در صورت خرابی یا نیاز به تنظیم، ممکن است لازم باشد سوئیچ شناور را دوباره تنظیم کنید تا دوباره کار کند.

چرا ظرفشویی شما بعد مدتی دچار نشتی آب می شود؟ دلایل مختلفی در بروز این مشکل نقش دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله « نحوه رفع نشتی ماشین ظرفشویی الجی » را کامل مطالعه کنید.

بازوی اسپری مسدود شده

اگر متوجه شده اید که بازوی اسپری آب ماشین ظرفشویی الجی شما شروع به مسدود شدن کرده است، این می تواند به این معنی باشد که ماشین ظرفشویی الجی شما دیگر آب نمی گیرد. دلیل این امر به احتمال زیاد تجمع آب سخت روی بازوی اسپری است. اگر به حال خود رها شود، این تجمع می تواند باعث انسداد شود که به نظر می رسد ماشین ظرفشویی الجی شما آب نمی گیرد.

باید مشکل احتمالی را با بازوی اسپری عیب یابی کنید. مهم است که مطمئن شوید بازوی اسپری مسدود نیست و آزادانه حرکت می کند. یک نوع بازوی اسپری در پایه قرار دارد، در حالی که برخی دیگر در وسط و بالا قرار دارند.

هنگامی که ظروف نیاز به یک اسکراب خوب دارند، بازوی اسپری آب و مواد شوینده کار بسیار خوبی را انجام می دهد. اما وقتی بازو نمی‌چرخد، معمولاً ظروف زیادی وجود دارد که نمی‌توان آن را در دست گرفت یا مانع دیگری وجود دارد که مانع حرکت آن می‌شود. ممکن است قبل از اینکه متوجه شوید این مشکل را بشنوید.

بقایای مواد غذایی، رسوبات آب سخت و تجمع عمومی می تواند بازوهای اسپری شما را مسدود کند. اگر مدتی است آنها را تمیز نکرده اید، ممکن است مسدود شده باشند.

استفاده از خلال دندان برای باز کردن بازوی اسپری ظرفشویی

اگر بازوی اسپری شما با کلسیفیکاسیون مسدود شده است، بهترین راه برای بازگرداندن آن استفاده از خلال دندان یا سوزن برای پاک کردن زباله ها و اطمینان از اینکه سمپاش ها می توانند به درستی بچرخند، است. اگر بعد از تمیز کردن اولیه مشکل همچنان ادامه داشت، سعی کنید کمی سرکه روی سمپاش خود بپاشید تا به شل شدن کلسیفیکاسیون کمک کند.

در اینجا نحوه تمیز کردن بازوی اسپری آورده شده است. ابتدا سینی پایینی را برای دسترسی به بازوی اسپری بردارید. دوم، بازو را در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و بسته به مدل خود، آن را بردارید. اگر آزادانه حرکت نمی کند، هر قسمتی را که متصل است باز کنید. در مرحله بعد، هر زباله ای که روی بازو چسبیده است را با یک برس یا اسفنج تمیز کنید. در نهایت بازوها را قبل از خیس کردن در آب در سرکه سفید خیس کنید.

برای باز کردن انسداد بازوهای اسپری خود، سعی کنید با استفاده از یک کابل فولادی یا سیم آویز، زباله های سوراخ ها را جدا کنید. همچنین می توانید با استفاده از مسواک یا انگشتان دست تمیز کنید. مطمئن شوید که در جای خود قرار گرفته است و آن را آزمایش کنید.

بازوی ماشین ظرفشویی الجی شما ممکن است به سختی تمیز شود. باید مطمئن شوید که آزادانه حرکت می کند، و همچنین مطمئن شوید که سیستم فیلتر در حال بررسی زباله است.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

صفحه سبز در تلویزیون الجی
مقالات تلویزیون LG
پوران دخت خدابخش

تعمیر صفحه سبز در تلویزیون الجی

صفحه سبز در تلویزیون الجی  چگونه به وجود می آید؟ وقتی می‌خواهید آرام شوید و برنامه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد،

ادامه مطلب »