نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پمپ تخلیه ظرفشویی

فهرست مطالب

آموزش پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی

یکی از قطعات موجود در ظرفشویی‌های امروزی که امکان بروز اشکال و خرابی در آن وجود دارد، پمپ تخلیه است. همانگونه که از نام این قطعه پیداست، پمپ تخلیه وظیفه تخلیه آب وارد شده به ظرفشویی را برعهده دارد. پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی از آن دست قطعاتی است که خرابی آن، تأثیر مستقیمی بر کیفیت عملکرد ماشین ظرفشویی خواهد داشت.

زیرا عملکرد اصلی ماشین ظرفشویی مربوط به گردش آب و پاشیدن آن به سمت ظرف ها است و در این پروسه چندین بار آب کثیف تخلیه و آب تمیز وارد ماشین می‌شود. از این رو در شرایطی که پمپ تخلیه کار خود را به درستی انجام ندهد عملاً استفاده از این دستگاه کاری عبث خواهد بود زیرا کثیفی ظرف ها برطرف نخواهد شد.

اگر ظرفشویی ال جی شما نیز در طول روزهای اخیر دچار خرابی پمپ تخلیه شده است، می‌توانید با طی مراحل درج شده در بخش زیر جهت تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی خود اقدام نمایید. اکیدا توصیه می‌شود در صورت عدم داشتن تخصص از انجام این کار خودداری کرده و با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی تماس بگیرید.

رعایت نکات ایمنی و تهیه ابزار لازم

در تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی نیز می بایست موارد ایمنی به دقت رعایت شود. بنابراین پیش از هر چیز دو شاخه دستگاه را از برق خارج نمایید. این کار از آسیب رساندن به شما و دستگاه پیشگیری می کند. پس از جدا کردن دو شاخه دستگاه از برق، توجه کنید که ابزار ذکر شده در بخش آتی را در اختیار داشته باشید:

پمپ تخلیه جدید مطابق با مدل ماشین ظرفشویی، پیچ گوشتی و انبردست. بعلاوه توصیه می شود شیلنگ آب از ماشین ظرفشویی خارج شود. با این کار جابجایی ماشین ظرفشویی بسیار آسان تر است. اکیدا توصیه می‌شود در صورت عدم داشتن تخصص از انجام این کار خودداری کرده و با کارشناسان نمایندگی تعمیرات ظرفشویی تماس بگیرید.

پس از تماس شما کارشناسان ما در بخش تعمیر ظرفشویی در منزل، در محل مورد نظر حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و بهسازی ظرفشویی شما را آغاز می‌نمایند.

به پشت قرار دادن ماشین ظرفشویی

برای دسترسی به پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی باید صفحه‌ی زیری را درآورید. برای این کار لازم است که از یک نفر دیگر کمک بخواهید تا برای به شپت قرار دادن ماشین ظرفشویی به شما کمک کند. این کار می بایست با احتیاط انجام شود تا آسیبی به ماشین ظرفشویی وارد نشود.

خارج‌سازی صفحه زیرین

در این مرحله از تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی، پس از اینکه ماشین ظرفشویی به پشت قرار داده شد، می بایست پیچ‌های صفحه باز شده و صفحه به سادگی در آورده شود. البته در برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی لازم است که پایه‌ها نیز خارج شود.

خارجسازی سنسور آنتیفلود

در این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می بایست سنسور آنتیفلود از دستگاه خارج شود. خارجسازی سنسور آنتیفلود را می توان با باز کردن کل سنسور و یا با در آوردن اتصالات الکتریکی انجام داد. توصیه می شود که اگر راه انتخاب شده شما، باز کردن اتصالات الکتریکی سنسور است، یک عکس از آن گرفته شود.

بررسی واشر (کاسه نمد) پمپ جدید

پمپ جدید را وارسی کنید و ببینید که دارای واشر آب بندی (کاسه نمد) می‌باشد یا نه، اگر نداشت نگران نباشید می‌توانید از واشر پمپ قبلی استفاده کنید.

تعویض پمپ تخلیه

پیچ‌های پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی را باز کنید و اتصالات الکتریکی را جدا کنید. حالا پمپ جدید را به همراه واشر در جای پمپ قبلی قرار دهید.

بستن پیچ و نصب اتصالات الکتریکی

این مرحله از تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی اختصاص به بستن پیچ و نصب اتصالات الکتریکی دارد. در این مرحله می بایست پیچ‌ها را سفت کرده و اتصالات الکتریکی را به پمپ جدید وصل کرد.

نصب مجدد صفحه و سنسور آنتی‌فلود

در این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می بایست سنسور آنتی فلود را مانند قبل سرجایش نصب کرده و در نهایت صفحه را سرجایش برگردانده و پیچ‌هایش را سفت کنید. با انجام این موارد، می توان ماشین ظرفشویی را به حالت اولیه برگرداند و و شیلنگ آب و برق را مجدداً وصل کرد.

تعمیر ظرفشویی در منزل

همانگونه که می دانید جابجایی و حمل ماشین های ظرفشویی به دلیل ابعاد و وزن بالای آنها نسبتاً دشوار و دردسرساز است. از همین رو در صورت خرابی و اختلال در عملکرد این دستگاهها، غالب سرویس های مرتبط با تعمیر و بهسازی‌شان، در محل انجام می پذیرد. در سرویس تعمیر ظرفشویی در منزل، کارشناس تعمیر خود در محل حاضر شده و تعمیرات مورد نیاز را بر روی دستگاه پیاده می سازد.

اگر از کاربران ماشین‌های ظرفشویی ال جی هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر ظرفشویی ال جی تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر ظرفشویی در منزل را ثبت نمایید. پس از تماس شما، هماهنگی‌های لازم میان شما و کارشناس نمایندگی ظرفشویی ال جی صورت می گیرد و تعمیرکار در یک زمان مشخص در محل حضور می یابد.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =