نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانه های خرابی تلویزیون الجی

فهرست مطالب

6 نشانه خرابی تلویزیون

نشانه خرابی تلویزیون چیست؟ اگر تلویزیون الجی شما به درستی کار نمی کند، هنوز چند نکته وجود دارد که باید قبل از اینکه از آن دست بکشید، در نظر بگیرید. به طور کلی، چند علامت هشدار دهنده خواهید داشت که نشان می دهد اوضاع دقیقاً درست نیست.

البته گاهی اوقات تلویزیون الجی غیر قابل تعمیر است و باید آن را تعویض کنید. اگر هر کاری که انجام می دهید صفحه نمایش خراب است یا تلویزیون الجی روشن نمی شود (یا اگر صدا به طور کامل کار نمی کند)، وقت آن است که یک مجموعه جدید را بررسی کنید.

اما، قبل از اینکه به آن برسد، بیایید در مورد TLC (عشق و مراقبت تلویزیون الجیی) صحبت کنیم. اگر مشکوک شدید که چیزی درست نیست و متوجه نقص‌هایی در تلویزیون الجی‌های هوشمند ارزان قیمت یا تلویزیون الجی‌های 4K ارزان خود می‌شوید، ممکن است تلویزیون الجی شما نیاز به تعمیر داشته باشد.

این نقص‌های کوچک می‌توانند به سرعت حواس‌تان را پرت کنند و حتی از لذت بردن از محتوای مورد علاقه‌تان جلوگیری کنند.

پیکسل های مرده

چیزهای کمی به اندازه یک پیکسل مرده در وسط صفحه نمایش شما آزاردهنده هستند. چه این نقاط سیاه یا سبز باشند، فوق العاده ناخوشایند هستند. با این حال، قبل از اینکه به بدترین نتیجه گیری بپردازید، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که در واقع یک پیکسل مرده است، نه یک پیکسل گیر کرده.

تفاوت این است که پیکسل های گیر معمولا به دلیل مشکل ترانزیستور اتفاق می افتد. آنها اغلب رنگ های مختلفی دارند و معمولاً به سادگی در جای خود نیستند. اگر پیکسل مرده است، تلویزیون الجی باید برای تعمیر فرستاده شود، زیرا متاسفانه رفع مشکل مشکل است.

همچنین ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا مشکل واقعاً از صفحه نمایش است یا خیر. تعجب خواهید کرد که چقدر یک تکه کوچک خاک یا گرد و غبار می تواند شبیه یک پیکسل مرده به نظر برسد، بنابراین قبل از اینکه فرض کنید با مشکل بزرگی روبرو هستید، صفحه نمایش را تمیز کنید. سپس از صفحه نمایش برای امتحان کردن بازی ها یا اتصال آن به رایانه خود استفاده کنید. اگر پیکسل در یک رسانه خاص ناپدید شود، مشکل می تواند اتصال باشد.

اعوجاج رنگ

اگر رنگ های روی صفحه نمایش شما مخدوش به نظر می رسند، ممکن است تلویزیون الجی شما دچار مشکل شده باشد. به طور سنتی، این مسئله به تدریج رخ می دهد، به این معنی که ممکن است در ابتدا هیچ تفاوتی متوجه نشوید. این به دلیل عامل مشترکی است که یک رنگ در یک زمان تمایل به ضعیف شدن دارد. بنابراین، هیچ تغییر آشکاری یک شبه اتفاق نمی افتد.

رنگ های فانتوم نیز یک مشکل هستند. اگر لکه هایی از رنگ های روشن در مناطقی که باید کاملاً سفید باشند وجود دارد، می توانید کاملاً مطمئن باشید که مشکلی وجود دارد. اصلاح اعوجاج رنگ نسبتاً ساده است، بنابراین ناامید نشوید! برای مشاوره با یک متخصص تماس بگیرید.

میله ها و خطوط

اگر صفحه شما شروع به نمایش میله‌ها و خطوط کرد، این نشان می‌دهد که مشکلی در اتصال وجود دارد. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که چیزی مغناطیسی در نزدیکی تلویزیون الجی قرار گرفته باشد و به نوبه خود می تواند به طور قابل توجهی تصویر را به هم بزند، حتی به طور بالقوه صفحه نمایش را از بین می برد.

خطوط یا میله‌ها معمولاً به‌صورت افقی اجرا می‌شوند، بنابراین تشخیص این مشکل در واقع ممکن است آسان باشد، به خصوص اگر ناگهانی اتفاق بیفتد.

نشانه خرابی تلویزیون 

حفظ تصویر

این اغلب به عنوان سوختن صفحه نمایش شناخته می شود، اگرچه این تعریف کاملاً دقیق نیست. سوختگی صفحه یک مسئله جدی تری است که شامل تخریب دائمی صفحه نمایش می شود و با باقی ماندن یک تصویر ثابت برای مدت طولانی روی صفحه رخ می دهد.

حفظ تصویر، در حالی که خسته کننده است، می تواند به راحتی برطرف شود. حفظ تصویر زمانی اتفاق می‌افتد که تصویر روی صفحه می‌چسبد، حتی زمانی که کانال را تغییر می‌دهید یا رسانه‌های مختلف را وارد می‌کنید – این فقط برای چند لحظه ظاهر می‌شود.

ممکن است بتوانید با تنظیم سطوح روشنایی و کنتراست تلویزیون الجی و پخش انواع مختلف محتوا، کاری در این زمینه انجام دهید تا ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. همچنین می توانید ویژگی Pixel Shift تلویزیون الجی خود را فعال کنید. وقتی این ویژگی روشن است، تصاویر روی صفحه کمی حرکت می‌کنند تا پیکسل‌های مورد استفاده تغییر کنند. Pixel Shift اغلب در مجموعه‌های مدرن گنجانده می‌شود و ممکن است تصویر فانتوم را پاک کند.

صفحه نمایش فازی

یکی دیگر از مشکلات رایج زمانی است که تصویر نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش مبهم یا تار به نظر می رسد. جزئیات کوچکتر از بین می روند و کیفیت تصویر ضعیف نمایش داده می شود، که خیلی سریع تجربه لذت بخش فیلم شما را به حالت ناراحتی و استرس تبدیل می کند.

اگر سیگنال دریافتی استاندارد دیجیتالی (480p) باشد، این مشکل ممکن است رخ دهد، زیرا بین وضوح و نمایشگر اختلاف وجود دارد. همچنین شایان ذکر است که سیگنال دیجیتالی که تلویزیون الجی شما دریافت می‌کند می‌تواند تحت تأثیر شرایط آب‌وهوایی نیز قرار بگیرد، بنابراین تصویر می‌تواند مبهم و پرگل به نظر برسد.

با این حال، خبر خوب این است که وقتی این اتفاق برای تلویزیون الجی‌های مدرن رخ می‌دهد، احتمال تعمیر آن زیاد است، بنابراین می‌توانید برای مدت طولانی از تلویزیون الجی خود لذت ببرید.

محو شدن صفحه نمایش ها

اگر تلویزیون الجی روشن است اما تصویر در برخی از قسمت‌های صفحه محو شده است، لذت بردن از محتوا برای شما دشوار خواهد بود. ممکن است سعی کنید علامت لکه مانند را نادیده بگیرید، اما نمی توان انکار کرد که این روی تجربه شما تأثیر می گذارد. نقاط محو شده چندان نادر نیستند و می توانند با مشکلات جدی دیگری همراه باشند، مانند محو شدن تصویر شما پس از روشن کردن تلویزیون الجی.

صفحه نمایش محو شده احتمالاً به دلیل سیستم نور پس زمینه معیوب است، به این معنی که باید تعمیر تلویزیون الجی انجام شود. ما تعداد زیادی تلویزیون الجی OLED ارزان و تلویزیون الجی های سه بعدی ارزان در اختیار شما داریم، بنابراین برای انتخاب مجموعه جدید خود به موجودی ما نگاهی بیندازید. گاهی اوقات تشخیص اینکه آیا تلویزیون الجی شما خراب است یا مشکل تصویر در خود پخش است دشوار است.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

صفحه سبز در تلویزیون الجی
مقالات تلویزیون LG
پوران دخت خدابخش

تعمیر صفحه سبز در تلویزیون الجی

صفحه سبز در تلویزیون الجی  چگونه به وجود می آید؟ وقتی می‌خواهید آرام شوید و برنامه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد،

ادامه مطلب »