نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه تعویض نمایشگر لپ تاپ

لپ تاپ یک دستگاه کاربردی است که امروزه توسط اکثر افراد به ویژه دانشجویان و تجار استفاده می شود. آنها از لپ تاپ برای نگهداشتن انواع فایلها مانند عکس، ویدئو و برنامه های مختلف استفاده می کنند. این دستگاه در هر جنبه ای بسیار راحت و مناسب است.

با اینحال، از لپ تاپها باید مراقبت بسیاری کرد، زیرا به راحتی آسیب می بینند. رایج ترین آسیب به لپ تاپ شاید بر روی نمایشگر یا LCD باشد. این بخش از لپ تاپ بسیار ضروری است و تعویض نمایشگر لپ تاپ برای اکثر افراد کار دشواری است.

تعویض نمایشگر لپتاپ

تعویض نمایشگر هرگز کار آسانی نیست و باید به دقت انجام شود. با اینحال، اگر تعویض نمایشگر برای شما سخت است، باید آن را به پرسنل متخصص سپرد. گروه تعمیر لپتاپ شرکت ایران سرویس همواره آماده ارائه خدمات در این زمینه است.

مراحل تعویض نمایشگر لپ تاپ

  • مطمئن شده که LCD صدمه دیده است

قبل از تصمیم گیری در مورد تعویض نمایشگر، ابتدا باید از وجود صدمه روی نمایشگر اطمینان حاصل کنید. برخی صدمات مانند سایه دار شدن صفحه یا لرزیدن صفحه مهم نیستند و می توانند به موجب صدمه به لامپ پشت صفحه و مبدل بوده و یا آسیبی به LCD وارد نشده باشد.

صدمه دیگری که مربوط به LCD شده می تواند وجود خطوط و رنگ قوی بر روی نمایشگر است. برای چک کردن این صدمه، لپ تاپ را به ماتیور خارجی وصل کرده. اگر خطوط یا رنگها هنوز وجود داشته، پس به مادربرد لپ تاپ آسیب رسیده است. اما اگر بدرستی کار می کند، LCD یا خطوط متصل به آن مشکل ساز هستند.

این مطلب را از دست ندهید   اتصال تلویزیون‌ webos به اینترنت

جدا از این صدمات، همواره باید بدانید که LCD را با اتصال به مانتیور خارجی تست کنید. اگر سایر قطعات کار می کنند، پس LCD باید عوض شود.

  • برداشتن پیچ ها

ابتدا باتری لپ تاپ و سپس پیچها را باز کرده، نمایشگر جدا می شود. زیر آن یک کاور لاستیکی وجود داشته، بدقت آنرا برداشته، در اینجا LCD مشخص می شود. کاور و ازجمله پیچیها را جای امنی بگذارید.

  • تعیین شماره سری

هر مدل لپ تاپ داراس شماره سری متفاوتی برای نمایشگرهای خود است. این شماره را روی نمایشگر بخوانید. این شماره ها مدل درست LCD که می خرید را نشان می دهند.

  • تعویض LCD

تعویض LCD با LCD جدید آخرین روند تعویض نمایشگر LCD است. این فرایند شامل قطع کابل ویدئو و مبدل از لپ تاپ می باشد. برای کابل ویدئو، نوار کابل را به سادگی برداشته و کانکتور را از LCD درآورید. برای مبدل، پیچهای مبدل را برداشته و کانکتور زیر آنرا درآورید، سپس LCD را خارج کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =

فهرست مطالب
قاطی شدن رنگ مانیتور
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

قاطی شدن رنگ مانیتور

آشنایی با ترفند رفع مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور ال جی یکی از مشکلاتی که برای اکثر مانیتورها به وجود می‌آید، قاطی شدن رنگ آن‌هاست.

ادامه مطلب »
تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

پمپ تخلیه ظرفشویی

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی یکی از خدماتی است که در مرکز تعمیرات ال جی در نمایندگی ال

ادامه مطلب »
زیرنویس فارسی در تلویزیون
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

زیرنویس فارسی در تلویزیون

رفع مشکل نمایش زیرنویس فارسی در تلویزیون این روزها، شرکت‌های سازنده تلویزیون برای پیشی گرفتن در بازار تولید و عرضه، قابلیت‌های جدیدی را طراحی و

ادامه مطلب »
تعمیر موتور ماشین لباسشویی
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

آموزش تعمیر موتور ماشین لباسشویی یکی از شایع‌ترین اشکالات مشاهده شده در ماشین‌های لباسشویی امروزی، خرابی موتور است. در صورت خرابی موتور، سایر قطعات ماشین

ادامه مطلب »