عوامل گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

عوامل گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

گرم شدن بیش از حد لپ تاپ چیزی است که باید نگران کننده باشد، زیرا می تواند به لپ تاپ آسیب زده و هرگز دیگر درست نشود. این مشکل بیشتر به سخت افزار مربوط است تا نرم افزار. بنابراین هنگام مواجه شدن با گرم شدن بیش از حد لپ تاپ، باید دستورالعمل هایی را دنبال نمود.

دلایل مختلفی وجود دارند که چرا لپ تاپ می تواند بیش از حد گرم شود. ابتدا باید نکات بسیار مهمی را دنبال کرد که با رعایت آنها دیگر نگرانی وجود ندارد.

گرم بودن محیط

رایح ترین دلیلی که چرا لپ تاپ می تواند بیش از حد گرم شود، بدلیل دمای واقعی منطقه است. این موضوع برای اکثر افرادی که از لپ تاپ استفاده می کنند بسیار رایج بوده و اصلا چیز خوبی نیست. اگر در اتقا بسیار گرمی قرار دارید و درصدد رفع مشکل هستید، باید دمای اتاق را خنک کرد.

از یک فن برقی می تواند استفاده کرد که جریان هوا را به لپ تاپ می برد. همچنین می توان یک سیستم تهویه هوا بخرید تا محل را خنک تر کند، و اگر بازهم جواب نداد، می توان از استند فن خروجی برای لپ تاپ استفاده کرد تا آنرا همیشه خنک کند. از تمیز بودن فنها برای ورود جریان هوای کامل مطمئن شوید.

برنامه های سنگین برای لپتاپ ها

علت گرم شدن بیش از حد ممکن است استفاده زیاد از منابع سیستم باشد. بعضی از بازیها و برنامه ها ممکن است حافظه بسیاری زیادی بگیرند در اینصورت لپ تاپ بسیار کند شده و اگر در مدت طولانی کار کند داغ می شود. باید توجه داشت که این امر می تواند به RAM و سایر درایوهای لپ تاپ آسیب بزند.

بهترین راه برای حل این مشکل اینست که سخت افزار لپ تاپ را ارتقا داده یا لپ تاپ جدیدی بخرید. در اینصورت گرما بطور موثر کاهش یافته و عملکرد لپ تاپ بهتر می شود.

استفاده از لپتاپ در حال شارژ

استفاده طولانی مدت از لپ تاپ در حالیکه  شارژ می شد، می تواند به آن آسیب رساند. بهترین کار اینست که لپ تاپ را بمدت طولانی شارژ کرده و هنگام استفاده از آن دیگر در شارژ نباشد و یا اینکه اگر عمر باتری به سر رسیده است، باتری جدید خریداری نمود. در اینصورت استفاده از لپ تاپ راحت تر بوده و می تواند از بروز صدمات جدی به دستگاه جلوگیری شود.

در صورتی که لپ تاپ شما با رعایت نکات بالا همچنان دچار گرمای شدید می شود، می توانید با بخش تعمیر لپتاپ مجموعه ایران سرویس تماس حاصل کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *