عملکرد SIMPLINK تلویزیون

عملکرد SIMPLINK تلویزیون

عملکرد SIMPLINK تلویزیون

عملکرد SIMPLINK تلویزیون

SIMPLINK عملکردی است که باعث شده تا از کنترل از راه دور تلویزیون برای کنترل عملکردهای اصلی دستگاههای HDMI متصل استفاده شود. برای مثال، با کنترل از راه دور تلویزیون ال جی، شما می توانید پلیر Blu-Ray متصل مانند پلی، مکث، معکوس سریع و غیره را کنترل کنید. SIMPLINK از استاندارد HDMI-CEC (کنترل الکترونیک مصرف کننده) استفاده می کند که بواسطه آن دستگاه کنترل شده باید سازگار باشد. در این مورد، شما می توانید از دستگاه حتی اگر یک تولیدکننده متفاوت باشد استفاده کنید. کابل HDMI نیز باید از نوع HDMI-CEC باشد.

 

پلی بک فوری

پس از روشن کردن دستگاه مولتی مدیا، محتوای دستگاه روی تلویزیون بلافاصله و بدون اجرای سایر عملیاتها مشاهده می شود.

 

کنترل دستگاهها با کنترل از راه دور تلویزیون

دستگاههای مولتی مدیا با کنترل از راه دور تلویزیون برای مشاهده محتوا کنترل می شوند. عملکرد نشانگر کنترل از راه دور نشانگر می تواند محدود شود.

 

خاموش شدن خودکار

اگر عملکرد هماهنگی پاور خودکار (Auto Power Sync) در تنظیمات SIMPLINK فعال باشد، خاموش شدن تلویزیون نیز تمام دستگاههای متصل به SIMPLINK را خاموش می کند.

 

روشن شدن خودکار

اگر عملکرد هماهنگی پاور خودکار (Auto Power Sync) در تنظیمات SIMPLINK فعال باشد، روشن شدن تلویزیون متصل به SIMPLINK نیز باعث روشن شدن تلویزیون می شود.

 

نحوه استفاده از عملکرد SIMPLINK در تلویزیون

 • اتصال پورت خروجی SIMPLINK HDMI به پورت IN HDMI تلویزیون با کابل HDMI.
 • زدن دکمه Home کنترل و انتخاب آیکون تنظیمات
 • رفتن به General و انتخاب SIMPLINK
 • فعال کردن SIMPLINK
 • تنظیم موقعیت هماهنگی پاور خودکار (Auto Power Sync) به سمت روشن (on). با فعال شدن (Auto Power Sync)، روشن شدن دستگاه متصل به SIMPLINK نیز با اتخاب ورودی دست باعث روشن شدن تلویزیون می شود. خاموش شدن تلویزیون نیز باعث خاموش شدن دستگاه می شود.
 • دستگاه متصل را روشن کنید. تلویزیون بطور خودکار به ورودی HDMI مربوطه تغییر می کند. اگر بطور خودکار تغییر نکرد، دکمه INPUT را زده و ورودی را انتخاب کنید.
4 پاسخ
 1. وهاب
  وهاب says:

  سلام وقت بخیر
  ممنون از راهنماییتون
  من تنظیمات رو انجام دادم ولی simplink کار نمیکنه
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 2. saman
  saman says:

  سلام۔نمی دونم چی شده که هرکاری باموبایلم میکنم روی تلویزیون وبالعکس تاثیرناجورمیذاره چیزی شبیه افتادن تصویرموبایل روی مونیتورتلویزیون۔چه جوری میتونم مشکل رورفع کنم۔واین تلویزیون چه قابلیتی برای موبایل میتونه داشته باشه؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *