نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت بی صدا و بلوری بودن تلویزیون

فهرست مطالب

علت بی صدا بودن تلویزیون ال سی دی ال جی و بلوری ال جی

اگر صدا در مرکز سرگرمی شما خراب است، تماشای فیلم های HD Blu-ray ارزش وقت گذاشتن را ندارد. ممکن است تصویر همچنان خیره کننده باشد، اما چیزی اشتباه خواهد بود. مشکلات صوتی معمولاً به دلیل یکی از چندین مشکل احتمالی است. می توانید مشکل صدا بین تلویزیون ال جی و پخش کننده بلوری خود را در چند دقیقه حل کنید.

بررسی دکمه ی صدا

گاهی اوقات مشکل ممکن است تنظیم صدا باشد. از دکمه های تنظیم صدا در تلویزیون برای افزایش صدا استفاده کنید. اگر از کنترل از راه دور استفاده کرده اید، ممکن است مشکل از کنترل از راه دور باشد نه تلویزیون.

بلندگوها را فعال کنید

تلویزیون ال سی دی شما این گزینه را دارد که در صورت تمایل به استفاده از بلندگوهای خارجی به جای آن، بلندگوهای خود را غیرفعال کند. اگر آن گزینه غیرفعال بماند، هیچ صدایی نخواهید داشت. برای بررسی این موضوع، دکمه “Home” یا “Menu” را روی کنترل از راه دور تلویزیون فشار دهید. از دکمه های پیمایش و دکمه “Enter” برای انتخاب “Audio” استفاده کنید. اگر گزینه “Audio” را نمی بینید، “Setup” را انتخاب کنید، سپس “Audio” را انتخاب کنید. به دنبال تنظیمات “TV Speaker” باشید. اگر خاموش است، آن را انتخاب کنید تا بلندگوهای تلویزیون فعال شوند.

سیم های AV

تمام اتصالات کابل بین پخش کننده Blu-ray و تلویزیون LCD را بررسی کنید. اگر هر یک از اتصالات شل یا قطع شود، تلویزیون شما ممکن است سیگنال صوتی دریافت نکند. اگر همه اتصالات ایمن هستند، کابل های صوتی موجود را با کابل های جدید تعویض کنید، به خصوص اگر کابل های موجود آسیب دیده به نظر می رسند. اگر از HDMI استفاده می کنید، صدا و تصویر هر دو از طریق یک کابل منتقل می شوند. اگر از کابل های کامپوننت یا کامپوزیت استفاده می کنید، فید صوتی جدا از ویدیو است. فقط باید کابل صدا را عوض کنید.

تنظیم مجدد تلویزیون

دکمه “Home” یا “Menu” را روی کنترل از راه دور فشار دهید و “Audio” را انتخاب کنید. اگر گزینه “Audio” را نمی بینید، “Setup” و سپس “Audio” را انتخاب کنید. برای بازنشانی تنظیمات صدا به تنظیمات پیش فرض، گزینه “Reset” را در زیر “Sound Mode” انتخاب کنید. اگر با این کار مشکل حل نشد، تمام تنظیمات تلویزیون را بازنشانی کنید. با این کار تمام تنظیمات از جمله تنظیمات تصویر و برنامه‌نویسی کانال پاک می‌شود. دکمه “Home” را فشار دهید و “Option” را انتخاب کنید. اگر آن تنظیم را نمی‌بینید، «Setup» و سپس «Option» را انتخاب کنید. “تنظیم اولیه” را انتخاب کنید تا تلویزیون خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

تنظیم مجدد پخش کننده بلوری

اگر بعد از بررسی سایر موارد با اتصالات و تلویزیون، صدا کار نمی کند، ممکن است لازم باشد پخش کننده Blu-ray را بازنشانی کنید. پخش کننده را حداقل به مدت پنج ثانیه از پریز برق جدا کنید، سپس آن را وصل کنید. بررسی کنید که آیا صدا بازیابی شده است یا خیر. اگر نه، بازنشانی کارخانه را انجام دهید. این باعث می شود که پخش کننده تمام تنظیمات تنظیم شده، مانند تنظیمات شبکه و اطلاعات حساب Netflix را از دست بدهد. دکمه “Home” را روی کنترل از راه دور پخش کننده Blu-ray فشار دهید. “Setup” را انتخاب کنید، سپس “Others” را انتخاب کنید. “Initialize” و سپس “Factory Set” را انتخاب کنید.

مقالات مرتبط:

تعمیر چراغ قوه در تلویزیون LCD الجی

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شش =