نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

سیاه شدن تصویر تلویزیون

فهرست مطالب

سیاه شدن تصویر تلویزیون

سیاه شدن تصویر تلویزیون یکی از ایرادات شایع در تلویزیون ها می باشد . این مشکل در اثر عوامل مختلف به وجود می آید.

 اصلی ترین عامل به وجود آمدن این مشکل، خرابی بک لایت می باشد.

بک لایت که معادل فارسی آن نور زمینه می باشد، مربوط به ال ای دی های تلویزیون است.

در برخی موارد علت سیاه شدن تصویر، سوختن ال ای دی تلویزیون است .

علل سیاه شدن تصویر تلویزیون

سیاه شدن تصویر تلویزیون، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است این دستگاه را درگیر کند. اما به نظر شما علت اصلی این اتفاق چیست؟ در این مطلب، به بررسی علت بروز این مشکل خواهیم پرداخت. مطالب عنوان شده، توسط مهندسین مرکز تعمیر  تلویزیون ال جی گردآوری شده است.

اختلال در بک لایت :

یکی از اصلی ترین دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون lg، ایجاد مشکل و اختلال در بک لایت این محصول می باشد. اگر این بخش دچار مشکل شود، شاهد ایجاد لکه های تاریک و سیاه در صفحه نمایش این دستگاه خواهیم بود. به عبارت دیگر می توان گفت که خاموش شدن یک یا تعدادی از لامپ های موجود در این بخش، دلیل اصلی ایجاد لکه های سیاه است. جالب است بدانید که بک لایت، با ایجاد نور زمینه، شرایط دیده شدن تصویر را فراهم می کند و خاموشی در آن معادل خاموشی در تصویر و لکه تاریک است.

در تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی، به این نکته دقت می شود که گاهی ممکن است پیش از قطع شدن کامل تصویر، لامپ معیوب دچار چشمک زدن شود؛ در چنین شرایطی، تصویر خاموش و روشن می شود. ذکر این نکته لازم است که با توجه به پخش شدن ولتاژ لامپهای معیوب بین لامپهای سالم، فشار بیشتری به آنها وارد می شود و زمینه برای خرابی زودتر آنها فراهم می شود؛ پس بهتر است در هنگام مواجهه با این ایراد، در اسرع وقت نسبت به تعمیرات سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی خود اقدام کنید.

پیکسل سوختگی :

سوختگی پیکسل ها نیز می تواند عامل دیگری برای سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی باشد.  هر پیکسل دارای ۳ عدد ساب پیکسل برای ایجاد رنگ است. کنترل این پیکسل ها به صورت گروهی بوده و توسط ترانزیستورها صورت می گیرد. اگر در این بخش ها مشکلی به وجود بیاید، پیکسل خاموش می شود ( پیکسل سوخته ) که در این حالت توصیه می شود راه های سنتی همچون فشار با سوزن را به هیچ عنوان انجام ندهید چرا که وضعیت را بدتر خواهد کرد.

طبق یک استاندارد جهانی، کمتر از ۳ پیکسل سوخته جزو گارانتی محسوب نمی شود و سرویس تعمیرات رایگان، فقط به پنل هایی با ۳ پیکسل سوخته و یا بیشتر تعلق می گیرد. در تکنولوژی های جدید، این مشکل بسیار کاهش یافته؛ به طوری که در فناوری های OLED و SUHD این موارد بسیارکمتر است. اما به همان اندازه که مشکل سوختن پیکسل وجود دارد، روشن ماندن یک پیسکل و مشکل در فیلتر آن نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در این شرایط نیز نیاز به تعویض قطعه ی معیوب می باشد.

خرابی پنل تلویزیون :

خرابی پنل تلویزیون، دومین دلیل سیاه شدن تصویر این دستگاه می باشد. این ایراد، می تواند ناشی از خرابی بخش ماژور یا لیکوئید پنل دستگاه باشد. پنل تلویزیون، قطعه ای است که طول عمر مشخصی دارد. پس از پایان یافتن عمر مفید این قطعه که عموما در اثر بالارفتن ساعت کاری تلویزیون اتفاق می افتد، لکه های ابر مانندی در تصویر تلویزیون ایجاد می گردد. در مرکز تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی، ضمن انجام کلیه راه حل ها و روش ها برای تعمیر این قطعه، در صورت عدم تعمیر، اقدام به تعویض پنل با نمونه ی ارجینال و با کیفیت می شود.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =