نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

رفع برفک یخچال

فهرست مطالب

آمورش رفع برفک یخچال

برفک یخچال چیست، چگونه ایجاد می‌شود و برای پاک کردن آن می‌بایست هر چند وقت یکبار اقدام کرد؟ در این مقاله برآنیم تا پاسخگوی این پرسش‌ها بوده و مرکزی معتبر برای دریافت خدمات مرتبط با تعمیر یخچال را به شما معرفی کنیم. به طور کلی وجود مقداری از برفک و یخ در هر یخچالی، حتی یخچال‌های بدون برفک، عادی است. آنچه که سبب ایجاد برفک و یخ در یخچال و فریزر می‌گردد، برخورد هوای گرم و مرطوب با سطح سرد و یخ است.

در واقع ذرات آبی که به دلیل افزایش دما به بخار و گاز تبدیل شده اند در برخورد با یک سطح سرد و یخ به برفک تبدیل می شوند. زمانی‌که درب یخچال باز می‌شود، بخار آب و رطوبت موجود در هوا وارد یخچال می شود و به دلیل زیر صفر بودن هوای درون یخچال، تبدیل به یخ می‌شود. در بخش‌های آتی توصیه‌هایی چند درباب زمان یخ‌زدایی و برفک یخچال با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

برفک زدایی یخچال

به طور کلی وجود مقداری از برفک و یخ در هر یخچالی، حتی یخچال‌های بدون برفک، عادی است. اما اگر برفک ایجاد شده به حد آزاردهنده‌ای برسد، بهتر است با کارشناسان تعمیر یخچال تماس گرفته و جهت ثبت درخواست تعمیر در محل یخچال اقدام نمایید. برفک زدایی یخچال (دیفراست) و روش استفاده شده برای این کار تا حد زیادی بستگی به مدل یخچال دارد. به طور کلی برفک زدایی یخچال را به دو صورت می‌توان انجام داد؛ روش نخست برای این کار برفک زدایی (دیفراست) دستی است. در روش برفک زدایی دستی شما باید دو شاخه یخچال خود را از برق بکشید و چند ساعتی منتظر بمانید تا برفک ها آب شوند.

پس از آب شدن برفک‌ها می‌توانید تمیز کردن داخل یخچال فریزر را شروع کرده و آن را کاملا خشک کنید. اگر برای آب شدن یخ‌ها عجله دارید می‌توانید از سشوار استفاده کنید. (نکته: به هیچ عنوان از اشیای نوک تیز نظیر چاقو برای جدا کردن یخ‌‌ها استفاده نکنید). در یخچال‌های امروزی، کار دیفراست به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. برای این کار کافی است دکمه دیفراست فشار داده شود تا یخچال به صورت اتوماتیک خاموش شده و برفک زدایی انجام می شود. آب ایجاد شده به سبب بخار شدن برفک یخچال ، به ظرف تبخیر که در بالای کمپرسور قرار دارد هدایت می‌شود و با حرارت موتور تبخیر می‌شود.

علل برفک یخچال

همانگونه که پیش از این نیز گفته شد وجود مقداری از برف و یخ در هر یخچالی، حتی یخچال‌های بدون برفک، عادی است. اما اگر برفک یخچال ایجاد شده به حد آزاردهنده‌ای برسد، بهتر است با کارشناسان تعمیر یخچال تماس گرفته و جهت ثبت درخواست تعمیر در محل یخچال اقدام نمایید. در ارتباط  با برفک زدن یخچال، توجه به برخی نکات می‌تواند کمک‌کننده باشد. برای مثال توصیه می‌شود از قرار دادن یخچال در محیطی گرم و بسته خودداری شود. دیگر آنکه یخچال با فاصله‌ی 20 سانتی‌متری از دیوار قرار داده شود.

این کار کمک می‌کند تا تهویه‌ی هوای اطراف یخچال به درستی انجام شده و دمای قطعات افزایش نیابد. مورد دیگری که می‌بایست رعایت شود عدم باز و بسته کردن‌های مکرر یخچال است. نکته‌ی آخر آنکه بار یخچال باید متناسب با اندازه یخچال باشد. افزایش بار بیشتر از حجم فضای داخلی یخچال، منجر به فشار زیاد به موتور و احتمال سوختن آن می شود. عواملی چون خرابی ﻫﯿﺘﺮ ﺍﻟﻤﻨﺖ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ، خرابی ترﻣﻮﺩﯾﺴﮏ ﯾﺎ ﺗﺮﻣﻮﺳﺘﺎﺕ ﺣﺮﺍﺭﺗﯽ ﺩﺍﺧﻞ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ، خرابی ترﻣﻮﻓﯿﻮﺯ ﯾﺎ ﻓﯿﻮﺯ ﺣﺮﺍﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﺍﺧﻞ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ ﭼﺴﺒﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ، خرابی تاﯾﻤﺮ ﺩﯾﻔﺮﺍﺳﺖ ﯾﺎ ﺳﺎﻋﺖ ﺩﯾﻔﺮﺍﺳﺖ ﯾﺨﭽﺎﻝ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ، خرابی فن ﭘﺸﺖ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ ﯾﺨﭽﺎﻝ ﻓﺮﯾﺰﺭ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﺮﻓﮏ نیز می‌توانند سبب تولید برفک یخچال، در حجم زیاد شود.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =