تلویزیون خیس

در صورت خیس شدن تلویزیون چه کاری انجام دهیم؟

اگر شما تلویزیون صفحه تخت دارید که می خواهید خارج از باغ، پاسیو یا استخر ببرید، مراقب باشید.

شما مجبور نیستید تا تلویزیون را به بیرون از منزل ببرید. برخی از تلویزیونها در برابر آب، هوا و آتش کاملا مقاوم نیستند. در اینجا مرحله هایی بیان شده که در صورت قرار گیری تلویزیون در معرض رطوبت باید انها را دنبال کرد.

  • دستگاه را خاموش کنید
  • آنرا از برق درآورید
  • به مرکز تعمیرات ببرید

اگر دستگاه قبل از اینکه آنرا ببرید، خوب است به هر حال مستقیم به مرکز تعمیرات ببرید، زیرا اجزای نمایشگر و اجزای برد سخت هستند که از طریق دندانه های مسی با هم ارتباط دارند.

مس بدین دلیل استفاده می شود که رسانای الکتریکی کاملی است. فوق العاده سریع و کارآمد می باشد. کاملا شکننده است و تلویزیونهای داخلی باید محدود به محیط کنترل شده شوند.

تلویزیون مرطوب سریعات علامت تحت فشار بودن را نشان می دهد.

آب یک رسانای فوق العاده (کمی پایدار) برق است. ترکیب کامل آب، مس و برق باعث ایجاد ترکیب خوردنده شده که با عنوان الکترولیز شناخته شده که مس را می سوزاند و سیستمهای ارتباطی بین نمایشگر و سیم پیچی سخت را از بین می برد. این موضوع که تلویزیون شما نمی تواند تعمیر شود مهلک است.

تلویزیون را باید خاموش کرد، از برق درآورد و تا زمانی که توسط تکنسین ماهر چک، تمیز و خشک نشده نباید استفاده شود.

تلویزیون در بیرون از منزل در معرض خطر رطوبت، باران، گرد و غبار، و حشرات قرار می گیرد و هیچکدام از اینها بیمه نمی باشند. حتی رطوبت کم نیز می تواند صدمه جدی وارد کند. برق، آب و مدار واقعا با هم هماهنگ نیستند.

اکثر مراکز تعمیرات به سادگی مشکل را می گویند، و پیشنهاد می دهند که چگونه ممکن است نوار یا پنل نمایشگر LCD تعویض شود. برای مشاوره به با بخش تعمیرات تلویزیون می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *