نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی نیمه صفحه نمایش تلویزیون

فهرست مطالب

مشکلات نیمه صفحه نمایش در تلویزیون ال جی

تلویزیون های ال جی در سبک های مختلفی تولید می شوند: مدل ها از صفحه نمایش کریستال مایع، دیود ساطع نور یا فناوری صفحه نمایش پلاسما استفاده می کنند. مشکلات اجزای داخلی موجود در تلویزیون ال‌جی می‌تواند باعث شود که تصویر فقط در نیمی از صفحه نمایش داده شود و همچنین مشکلات دیگری مانند خطوط روی صفحه یا نقاط رنگی نمایش داده شود.

تداخل الکترونیکی

تداخل سیگنال الکترومغناطیسی از لوازم خانگی یکی از دلایل رایج مشکلات نمایش صفحه نمایش در تلویزیون های ال جی است. علائم تداخل الکترونیکی سایر دستگاه‌ها شامل نوارهای افقی یا عمودی است که بخش‌های بزرگی از صفحه را می‌پوشاند یا یک تصویر لرزان. هر وسیله بزرگی مانند مایکروویو، جاروبرقی یا ابزار برقی را باید از تلویزیون ال جی دور کرد تا از تداخل احتمالی الکترونیکی جلوگیری شود.

صفحه نمایش پلاسما

صفحه نمایش های پلاسما ال جی ممکن است معیوب شوند و همچنین باعث مشکلات نمایشگر شوند. پلاسما در نمایشگرهای تلویزیون برای نمایش تصویر استفاده می شود، زیرا می توان آن را به راحتی دستکاری و کنترل کرد تا یک تصویر رنگی ایجاد کند. صفحه نمایش های پلاسمای شکسته یا ترک خورده را نمی توان استفاده کرد و ممکن است قیمتی بیش از قیمت کل تلویزیون داشته باشد. به غیر از نمایشگر نیم صفحه، علائم بد بودن صفحه نمایش پلاسما می تواند شامل خطوط عمودی رنگی، رنگ های مخدوش در گوشه ها یا نقاط قرمز چشمک زن باشد.

تخته های پایدار و بافر

تلویزیون های ال جی از تعدادی برد کنترل مانند بردهای بافر یا نگهدارنده استفاده می کنند که کیفیت و روشنایی تصویر نمایش داده شده را کنترل می کنند. بردهای X-sustain و Y-sustain که فقط در تلویزیون‌های پلاسما یافت می‌شوند، از نظر اندازه شبیه به برد منبع تغذیه تلویزیون پلاسما هستند، که معمولاً بزرگترین برد موجود در بین قطعات الکترونیکی تلویزیون است. بردهای بافر تخته های بلند و نازکی هستند که معمولاً به برد Y-sustain در داخل تلویزیون پلاسما متصل می شوند.

برای تلویزیون های LCD، بردهای اینورتر یا مبدل های نور پس زمینه، سطوح نور پشت تصویر را کنترل کنید. نقص در هر یک از این بردها می تواند باعث خاموش شدن نور پس زمینه در بخشی از صفحه شود و میزان تصویری را که واقعاً تلویزیون نشان می دهد کاهش دهد. سایر علائم نگهداری بد یا تخته های بافر شامل خطوط عمودی یا خطوط افقی است که دو تا سه اینچ پهنای صفحه نمایش را در بر می گیرند.

سایر مشکلات تصویر ال جی

تلویزیون های ال جی که از آنتن استفاده می کنند ممکن است دارای خطوط یا رگه هایی در تصویر نمایش داده شده روی صفحه تلویزیون باشند. برای بهبود وضوح تصویر تلویزیون ال‌جی، آنتن را بررسی و تنظیم کنید. کیفیت تصویر ضعیف در هر تلویزیون LG ممکن است به دلیل نزدیکی بین تلویزیون و VCR یا کابل های ویدئویی که به درستی نصب نشده اند باشد. اگر کل صفحه نمایش خیلی تاریک است، تنظیمات رنگ یا روشنایی تلویزیون ال جی را تنظیم کنید. مشکلات نمایشی که هنگام اتصال یک رابط چندرسانه‌ای با کیفیت بالا یا کابل HDMI رخ می‌دهند ممکن است ناشی از کابل ناسازگار باشد. تلویزیون‌های ال‌جی به کابل HDMI با رتبه‌بندی نسخه ۱.۳ یا بالاتر نیاز دارند.

مقالات مرتبط:

تعمیر چراغ قوه در تلویزیون LCD الجی

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =