نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

فهرست مطالب

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی از چیست؟ و راه کارهای جلوگیری از آن

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی یکی از جمله مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه می شوند. این مشکل می تواند علل و عوامل گوناگونی داشته باشد که در وهله اول باید آن علل را شناسایی کنیم تا بتوانیم مسیر درست تعمیرات را انتخاب کنیم.

در بررسی علل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی اولین کاری که باید کرد این است که اتصالات را چک کنیم و نوسانات برق را نیز در نظر بگیریم. در نظر داشته باشید که کمترین اختلال در جریان برق تاثیرات شدیدی در تلویزیون خواهد داشت. راه حلی قطعی برای جلوگیری از بروز این مشکل وجود ندارد. مگر این که بتوانیم نوسانات برق را تحت کنترل خود درآوریم؛ توصیه می کنیم برای جلوگیری از چنین اتفاقی، همیشه از یک محافظ سالم و استاندارد استفاده کنید.

دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

مین برد

با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی، مین برد مشکوک ترین قطعه ای است که در اولین اقدام باید کارکرد و عملکرد صحیح آن را مورد بررسی قرار دهیم. وقتی مین برد خراب باشد ناگهان تصویر تلویزیون قرمز می شود و به دنبال آن با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی مواجه خواهیم شد. گاهی برق وارد دستگاه نمی شود و چراغ پاور به صورت غیر فعال در می آید.

در شرایطی نیز تلویزیون روشن شده است، اما با هر کاری و به هر روشی خاموش نمی شود؛ گاهی نیز خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی همراه است با چشمک زدن چراغ جلو دستگاه که در هیچ شرایطی اجازه نمی دهد که تلویزیون روشن شود. ممکن است با ظهور یک سایه سبز در تصویر تلویزیون، تلویزیون خاموش شود. گاهی نیز گیرنده داخلی تلویزیون دچار اختلال می شود و و ورودی های  HDMI  از کار می افتد و در نهایت تلویزیون خاموش می شود.

برد تغذیه

برد تغذیه هم می تواند در خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی موثر باشد. در چنین شرایطی می توان با تعویض درIC  و خازن های اطراف IC مشکل را برطرف کرد.

مدار Stand by

مدار Stand by روی برد smps قرار دارد و به آسانی توسط ترانسفورمر سویچینگ کوچک خود شناسایی می شود. ولتاژ عادی  Stand by ۵ ولت dc است. منبع تغذیه Stand by یک smps است و معمولا شامل pwm و mosfet  است که به صورت یکپارچه روی یک powe ic، Stand by  قرار گرفته اند. وقتی با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی مواجه می شویم ممکن است در مسیر عملکرد مدار استند بای مشکلاتی بروز کرده باشد که برای برطرف سازی آن باید از متخصصین و کارشناسان این حوزه کمک بگیریم.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون در واحد اختصاصی ال جی انجام می شود. در این واحد مجموعه ای از تجهیزات و ابزارآلات را در اختیار تعمیرگاه تخصصی تلویزیون ال جی قرار داده ایم تا در مسیر تعمیر تلویزیون هیچ مانع و اختلالی وجود نداشته باشد. این واحد اختصاصی به آرشیوی قوی از اجزا و قطعات اصل و فابریک دسترسی دارد. بنابراین در هر لحظه و به هر دلیل اگر نیاز به تعویض قطعه ای باشد به راحتی می توان با تکیه بر این آرشیو، یک قطعه اورجینال و فابریک را جایگزین کرد و از عملکرد صحیح و بهینه آن نیز مطمئن بود.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

رفع صدای کم تلویزیون
مقالات تلویزیون LG
پشتیبانی آنلاین الجی

رفع صدای کم تلویزیون الجی

رفع صدای کم تلویزیون. صدای کم تلویزیون الجی یک مشکل رایج با چندین راه حل است. در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید

ادامه مطلب »
کار نکردن بلندگوهای گوشی
آموزش تعمیرات موبایل
پشتیبانی آنلاین الجی

رفع کار نکردن بلندگوهای گوشی الجی

کار نکردن بلندگوهای گوشی. اکثر تلفن های هوشمند اندرویدی میان رده و رده بالا دارای تنظیمات بلندگوی دوگانه هستند. برخی از سازندگان تلفن های اندرویدی

ادامه مطلب »