نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش صفر تا صد تمیز کردن نمایشگر تلویزیون و محافظ صفحه آن

فهرست مطالب

تلویزیونهای هوشمند این روزها به یکی از اعضای بی همتای خانههای ایرانی تبدیل شده است. گرد و غبار دشمن اصلی این عضو مهم خانواده است که میتواند به مرور آسیبهایی به بخشهای مختلف آن وارد کند. از این رو در این مقاله قصد داریم صفر تا صد تمیز کردن صفحه ال ای دی همچنین چگونگی از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون را به شما آموزش دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

چگونه محافظ تلویزیون را تمیز کنیم
چگونه محافظ تلویزیون را تمیز کنیم

چگونگی تمیز کردن نمایشگر تلویزیون هوشمند

برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید:

مرحله اول: خاموش کردن تلویزیون

یادتان باشد قبل شروع مراحل تمیزکاری حتما تلویزیون را خاموش کرده سپس 15 دقیقه صبر کنید تا دستگاه کاملا خنک شود.

مرحله دوم: تمیز کردن صفحه با پارچه

بهترین وسیله برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیونهای هوشمند، پارچههای میکروفایبر یا ضد ساکشن است. این پارچهها علاوه بر اینکه از ایجاد الکتریسیته جلوگیری میکنند، به صفحه ال سی دی یا ال ای دی تلویزیون هم آسیب وارد نمیکنند. نکتهای که باید در نظر داشته باشید اینکه حتما مطمئن شوید هیچگونه گرد و غباری روی تلویزیون وجود ندارد. برای استفاده از خدمات عیب‌یابی و تعمیر محصولات ال جی، کافیست از طریق صفحه نمایندگی الجی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تميز كردن ال سي دي تلويزيون
تميز كردن ال سي دي تلويزيون

مرحله سوم: پاک کردن صفحه نمایش تلویزیون با تمیزکننده

محلولهای زیادی در بازار برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون محافظ آن وجود دارند. باید توجه کنید هرگز پاککننده را به طور مستقیم به نمایشگر تلویزیون نزنید. در مواردی مشاهده شده در اثر سهل انگاری افراد در تمیز کردن تلویزیون، به قطعات داخلی آن مانند برد اصلی یا بک لایت آسیبهای جدی وارد شده است.

مرحله چهارم: خشک کردن صفحه نمایش تلویزیون

در نهایت صفحه نمایش تلویزیون را با یک دستمال خشک تمیز کنید تا رطوبت آن کاملاً گرفته شود. نکته مهم اینکه به هیچ وجه برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون و محافظ آن از محلولهای پاککننده شیمیایی استفاده نکنید.
حالا نوبت به تمیز کردن محافظ تلویزیون میرسد.

نحوه تمیز کردن محافظ صفحه تلویزیون

در بسیاری موارد افراد برای محافظت تلویزیون هوشمند خود در برابر هرگونه ضربههای احتمالی، از محافظ صفحه استفاده میکنند. در این حالت کار راحت است. شما میتوانید به راحتی محافظ صفحه را با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز کنید. گاهی اوقات شدت کثیفی زیاد است. در این موارد باید برای تمیز کردن محافظ صفحه تلویزیون خود از یک پاککننده استفاده کنید.

تميز كردن صفحه ال اي دي
تميز كردن صفحه ال ای دی

بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون کدام است

بهترین پاککننده صفحه تلویزیون، معمولاً آب گرم و ملایم است که با پارچه نرم و تمیز همراه شود. اما قبل از استفاده از هر نوع محلول یا پاککننده، بهتر است دستورالعمل‌های تولیدکننده تلویزیون را مطالعه کنید و راهنمایی‌های آن را رعایت کنید.
در صورتی که صفحه تلویزیون شما بسیار کثیف است و نیاز به پاک کردن عمیق دارد، می‌توانید از محلول‌های شستشو خاص برای صفحه تلویزیون استفاده کنید. این محلول‌ها معمولاً برای پاک کردن بدون خط و خش و بدون آسیب به صفحه تلویزیون طراحی شده‌اند.
همچنین، در صورت وجود لکه‌های سخت و مقاوم در صفحه تلویزیون، می‌توانید از محلول‌های خاص برای پاک کردن لکه‌ها استفاده کنید. این محلول‌ها معمولاً شامل الکل یا مواد شیمیایی خاصی هستند که به طور ایمن لکه‌ها را از صفحه تلویزیون پاک می‌کنند.
به هر حال، قبل از استفاده از هر نوع پاککننده، بهتر است دستورالعمل‌های تولیدکننده تلویزیون را مطالعه کنید و راهنمایی‌های آن را رعایت کنید تا هرگونه آسیب به صفحه تلویزیون جلوگیری شود. برای کسب اطلاعات و مطالعه مقاله های بیشتر در این زمینه میتوانید به صفحه تعمیر تلویزیون الجی مراجعه کنید.

بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون
بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون

چگونه محافظ تلویزیون را تمیز کنیم

در پاسخ به سوال چگونه محافظ تلویزیون را تمیز کنیم باید بگوییم انجام مراحل زیر در این زمینه به شما کمک میکند:
برای تمیز کردن محافظ تلویزیون، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید:
1. خاموش کردن تلویزیون: ابتدا تلویزیون را خاموش کنید تا بتوانید به راحتی روی محافظ کار کنید.
2. استفاده از پارچه نرم: از یک پارچه نرم و تمیز استفاده کنید. می‌توانید از پارچه‌هایی مانند میکروفایبر یا پارچه‌های ضد ساکشن استفاده کنید.
3. خشک کردن محافظ: قبل از شروع تمیز کردن، مطمئن شوید که محافظ تمیز است و هیچ گرد و غباری روی آن نیست. در صورت وجود گرد و غبار، از یک برس نرم یا هواکش استفاده کنید تا آن را بردارید.
4. استفاده از محلول شستشو: در صورت نیاز به تمیز کردن عمیق‌تر، می‌توانید از محلول شستشوی ملایم و مناسب برای محافظ تلویزیون استفاده کنید. این محلول را روی پارچه بریزید و به آرامی روی محافظ تلویزیون پاک کنید. از اسپری مستقیماً روی محافظ تلویزیون پاشید.
5. خشک کردن: پس از پاک کردن محافظ تلویزیون، آن را به آرامی خشک کنید. مطمئن شوید که هیچ قطره آبی روی محافظ باقی نمانده است.
بهتر است قبل استفاده از هر نوع مایع شوینده، دستورالعمل آن را به خوبی مطالعه کنید.

آموزش تمیز کردن شیشه تلویزیون ال جی

شیشه تلویزیون با چه چیزی تمیز کنم؟ این سوالی است که اغلب کاربران از کارشناسان ما در نمایندگی ال جی میپرسند. برای تمیز کردن شیشه تلویزیون، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید:
ابتدا تلویزیون را خاموش کنید. بعد 15 دقیقه از محلول شیشه‌شوی خاص برای تمیز کردن شیشه تلویزیون استفاده کنید. این محلول‌ها معمولاً در فروشگاه‌های الکترونیکی و خدمات خانگی موجود هستند. پیش از استفاده، دستورالعمل‌های تولیدکننده را مطالعه کنید و راهنمایی‌های آن را رعایت کنید.
با استفاده از یک پارچه نرم و غیرخرده به آرامی شیشه تلویزیون را تمیز کنید. برای تمیز کردن شیشه تلویزیون ال جی می‌توانید از پارچه‌های میکروفایبر یا پارچه‌های ضد ساکشن استفاده کنید. سعی کنید برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون از حرکات دایره‌ای یا عمودی استفاده کنید و از فشار زیاد روی شیشه خودداری کنید. حتما پس از تمیز کردن، با استفاده از پارچه خشک و تمیز، شیشه را به آرامی خشک کنید تا جایی که هیچ علامتی از رطوبت باقی نماند.
توجه داشته باشید که برخی از تلویزیون‌ها ممکن است دارای پوشش‌های خاصی روی شیشه باشند. در این صورت، بهتر است دفترچه راهنمای تلویزیون خود را مطالعه کنید.

شیشه تلویزیون با چی تمیز کنم

آشنایی با نحوه تمیز کردن صفحه ال ای دی تلویزیون

برای تمیز کردن صفحه ال ای دی تلویزیون، مراحل زیر را گام به گام انجام دهید:
همانند روشهای قبل ابتدا تلویزیون را از پریز برق جدا کرده و 15 دقیقه صبر کنید تا خنک شود.
1- از یک پارچه نرم و ضد ساکشن استفاده کنید. از استفاده از پارچه‌های خشن یا خراش‌زن مانند خودکارها یا فرش‌ها خودداری کنید، زیرا ممکن است صفحه را خراش بزنند.
2- می‌توانید از آب گرم و ملایم همراه با محلول شیشه‌شویی استفاده کنید. روی پارچه کمی محلول شیشه‌شویی بریزید و سپس به آرامی صفحه را تمیز کنید. مطمئن شوید که پارچه خیس نیست و برای پاک کردن صفحه از آب بیش از حد استفاده نکنید.
3- پس از پاک کردن صفحه، با یک پارچه نرم و خشک، صفحه را به آرامی خشک کنید. از حرکات دایره‌ای یا عمودی استفاده کنید و فشار زیادی روی صفحه نیاورید.

نکات مهم در تمیز کردن صفحه ال سی دی تلویزیون

قبل هر چیز مطمئن شوید که هیچگونه گرد و غباری روی صفحه تلویزیون شما وجود ندارد. برای این کار میتوانید یک پارچه خشک میکروفایبر برداشته و به آرامی روی صفحه ال سی دی بکشید. اگر شدت آلودگی زیاد است، برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون خود از محلولهای تمیزکننده استفاده کنید. هنگام تمیز کردن به گوشهها و لبههای صفحه نمایش تلویزیون دقت کنید که آسیب نبینند. در نهایت یکبار صفحه نمایش تلویزیون را با یک پارچه خشک به آرامی تمیز کنید تا هیچ رطوبتی روی نمایشگر باقی نماند.

از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون
از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

چگونگی از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

حتما برایتان پیش آمده هنگام تمیز کردن نمایشگر تلویزیون و محافظ آن با یک لکه روغنی بزرگ روی صفحه نمایش رو به رو شدهاید. برای از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون ابتدا یک پارچه میکروفایبر را کمی به ماده شوینده مناسب سطح تلویزیون آغشته کرده سپس به آرامی به صورت عمودی و افقی روی صفحه نمایش بکشید. مراقب باشید هنگام کار روی صفحه نمایش فشار وارد نکنید.

نکات مهم درباره تمیز کردن نمایشگر تلویزیون و محافظ آن

بهتر است هنگام تمیز کردن ال سی دی تلویزیون یا از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون این نکات را به یاد داشته باشید:
1- هرگز مواد شوینده را مستقیم روی سطح نمایشگر نزنید. این کار به مرور به قطعات داخلی تلویزیون آسیب وارد میکند.
2- هنگام تمیز کردن صفحه ال ای دی تلویزیون، کنارههای نمایشگر را فراموش نکنید.
3- قبل تمیز کردن تلویزیون حتما دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید.
4- هرگز صفحه نمایش تلویزیون را با دستمال کاغذی تمیز نکنید. این کار باعث ایجاد خط و خش روی نمایشگر میشود.
یکی از لوازم جانبی محبوب تلویزیون، سینما خانگی است که لذت تماشای فیلم و سریال با کیفیت و وضوح بالا را برای شما ایجاد میکند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از این دستگاه کاربردی همچنین آشنایی با خرابیهای رایج و نحوه رفع این خرابیها کافیست به صفحه تعمیر سینما خانگی الجی مراجعه کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

رفع صدای کم تلویزیون
مقالات تلویزیون LG
پشتیبانی آنلاین الجی

رفع صدای کم تلویزیون الجی

رفع صدای کم تلویزیون. صدای کم تلویزیون الجی یک مشکل رایج با چندین راه حل است. در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید

ادامه مطلب »
کار نکردن بلندگوهای گوشی
آموزش تعمیرات موبایل
پشتیبانی آنلاین الجی

رفع کار نکردن بلندگوهای گوشی الجی

کار نکردن بلندگوهای گوشی. اکثر تلفن های هوشمند اندرویدی میان رده و رده بالا دارای تنظیمات بلندگوی دوگانه هستند. برخی از سازندگان تلفن های اندرویدی

ادامه مطلب »