نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر ریموت کنترل تلویزیون

فهرست مطالب

چگونگی تعمیر ریموت کنترل تلویزیون ال جی در خانه

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که ریموت کنترلِ تلویزیون مورد استفاده تان، به دلیل بروز اشکالاتی در آن، از کار بیفتد و دیگر پاسخگوی درخواست هایتان نباشد. در این وضعیت ناچارید تا زمان مراجعه به یک تعمیرگاه، یا قید استفاده از تلویزیون را بزنید و یا در صورت امکان از کلیدهای فیزیکی موجود بر روی پنل دستگاه استفاده کنید.اگرچه توصیه میشود اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر ریموت کنترل تلویزیون توسط تعمیرکاران زبده و متخصصِ این کار انجام شود، اما برخی عیوب پیش آمده در این دستگاه را می توان با اِعمال روشهایی ساده در خانه تعمیر کرد.

اگر برخی دکمه ها بر روی ریموت کنترل از کار افتاده اند یا شما مجبورید برای کار کردن با آنها فشار زیادی وارد کنید بهتر است راهکارهای ارائه شده در این مقاله را امتحان نمایید. در بخش های آتی برآنیم تا با استفاده از دو ترفند ساده شیوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون، دکمه‌ها و سایر بخش های آن را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

ریموت کنترل تلویزیون ال جی

پیش از اقدام به تعمیر ریموت کنترل تلویزیون موارد زیر را بررسی نمایید

نخستین موردی که می بایست پیش از تعمیر ریموت کنترل تلویزیون چک گردد باتری ریموت است. باطری کنترل را با یک جفت باطری نو یا باطری دستگاهی که از سالم بودن آن مطمئنید تعویض کنید. اگر مشکل همچنان پابرجا بود کنترل را به سمت یک رادیو روشن بگیرید و یکی از دکمه‌های کنترل را فشار دهید. اگر صدای نویز با تق از بلند گوی رادیو به گوش رسید کنترل سالم است. در غیر این صورت کنترل خراب است.

وسایل مورد نیاز جهت تعمیر ریموت کنترل تلویزیون

پیش از آغاز تعمیر ریموت کنترل تلویزیون بهتر است کیت مخصوص تعمیر ریموت کنترل را تهیه نمایید. ابزار موجود در این کیت معمولاً برای تعمیر تمامی ریموت کنترل‌ها (ریموت کنترل رسیور، تلویزیون و … ) قابل استفاده است. در این کیت معمولاً یک روکش صفحه کلید برای کنترل نیز وجود دارد. در صورتی که هنوز فرصت این کار –یعنی خرید کیت تعمیر- را ندارید، می توانید تا زمان خرید کیت تعمیر ریموت کنترل تلویزیون، یکی از برنامه های تبدیل اندروید به کنترل از راه دور تلویزیون را روی موبایل خود نصب کرده و آن را به کنترل تلویزیون تبدیل نمایید.‌

سرویس و تعمیر مشکل کار نکردن ریموت کنترل تلویزیون

با طی مراحل ذکر شده در این بخش می توانید تعمیر مشکل کار نکردن ریموت کنترل تلویزیون را به سرانجام رسانید. برای شروع باتری ها را از ریموت کنترل خارج نمایید. سپس پیچ های بدنه دستگاه را جهت دسترسی به درون آن باز نمایید. یک ابزار مناسب جهت جداسازی دو قطعه بدنه ریموت کنترل پیدا کنید (چیزی شبیه با چاقو؛ باریک و تیز). پس از گشودن درب کنترل، یک عکس از مدار باتری و نمای کلی برد تهیه نمایید.

تا پس از اتمام کار برای بستن و سرهم کردن قطعات ریموت کنترل سردرگم نشوید. در این مرحله از تعمیر مشکل کار نکردن ریموت کنترل تلویزیون، می توانید پاکسازی تخته مدار و صفحه کلید را آغاز نمایید.

پاکسازی تخته مدار تلویزیون

توصیه می شود برای این کار از الکل استفاده نمایید. یک گوش پاک کن، برس کوچک یا پارچه کتانی ریزی را به مقداری الکل آغشته کنید و پاکسازی ریموت کنترل را آغاز کنید. مجددا گوش پاک کن را به الکل یا استون آغشته کنید و این بار تمام بخش های سیاه موجود در پشت کنترل و در تماس با تخته مدار را با استفاده از آن تمیز کنید. مقداری رنگ رسانا تهیه کنید. رنگ رسانا داخل کیت های تعمیراتی هم وجود دارد.

چند چوب کبریت را به رنگ رسانا آغشته کنید و این بار سطح تمام دکمه های لاستیکی را با استفاده از آن پوشش دهید. برای خشک شدن رنگ رسانا، نیاز است یک شبانه‌روز (بیست و چهارساعت) ریموت را کنار بگذارید و از آن استفاده ننمایید. پس از خشک شدن رنگ رسانای استفاده شده در ریموت کنترل، دو قطعه کلی کنترل را به هم وصل نمایید. باتری ها را مجددا در ریموت کنترل قرار دهید. در صورتی که با این اقدامات موفق به تعمیر ریموت کنترل تلویزیون نشدید احتمالا دستگاه شما بلااستفاده شده است و می بایست به فکر تهیه یک نمونه نو باشید.

استفاده از فویل آلومینیومی در تعمیر ریموت کنترل تلویزیون

استفاده از فویل آلومینیومی در تعمیر ریموت کنترل تلویزیون روش دیگری است که می توانید آن را امتحان کنید. برای شروع بهتر است جایگاه تمام دکمه ها را روی کاغذ رسم کنید یا یک عکس دقیق از آن تهیه نمایید. در ادامه قاب دو سمت ریموت کنترل را دقیقا مشابه روش اول از هم جدا کنید. تمیز بودن تخته مدار را چک نمایید.

به دکمه هایی که کار نمی کنند نگاهی بیندازید و اگر مشاهده می کنید کاملا تمیز هستند احتمال دهید که مشکل کار نکردن ریموت کنترل از قطع ارتباط یا قطع رسانایی دکمه های لاستیکی است. از فویل تهیه شده، بر اساس اندازه دکمه های لاستیکی برش دهید و فویل ها را با مقداری چسب پشت دکمه ها بچسبانید. تمام قطعات را سر هم بندی کنید و کنترل را با دستگاه مربوطه امتحان نمایید.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =

صفحه سبز در تلویزیون الجی
مقالات تلویزیون LG
پوران دخت خدابخش

تعمیر صفحه سبز در تلویزیون الجی

صفحه سبز در تلویزیون الجی  چگونه به وجود می آید؟ وقتی می‌خواهید آرام شوید و برنامه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد،

ادامه مطلب »