تعمیر تلویزیون آب خورده

تعمیر آب خوردگی تلویزیون

زمانی که تلویزیون از آب صدمه می بیند، متاسفانه روشهای زیادی وجود ندارد تا خودتان آنرا تعمیر کنید. اما چندین ترفند ارائه می شود تا تلویزیون مجددا کار کند. اما در نهایت ممکن است آنرا به تعمیرکار حرفه ای بسپارید. از آنجایی که تعمیرکار می تواند هزینه زیادی بگیرد، همواره توصیه می شود تا خودتان ابتدا برای رفع مشکل تلاش کنید. این مراحل احتمالا به تلویزیون شما صدمه نرسانده و ارزانتر از سپردن آن به متخصص و یا خرید دستگاه تلویزیون جدید است.

مرحله ۱- کشیدن تلویزیون از برق

ممکن است بنظر مهم نباشد، اما باید توجه کنید که تلویزیونی که صدمه آب دیدگی دیده، باید بلافاصله از برق در بیاید. همچنین شما ممکن است بخواهید آنرا حرکت داده، اما باید مراقب باشید. البته این مسئله به میزان صدمه آب دیدگی بستگی دارد. اگر نفوذ آب زیاد بود، تلویزیون قطعا باید از موقعیت فعلی خود برداشته شود.

مرحله ۲- خشک کردن منطقه موردنظر

گاهی اوقات شما ممکن است زمانی که تلویزیون صدمه آب دیدگی دیده است، بتوانید خشک کردن نقطه ای را انجام دهید. این ایده همواره خوب است تا اینکه در هوای داغ خشک شود. اگر دکمه cool وجود دارد، توصیه می شود تا آنرا زده و از خشک کن با درجه پایین استفاده کنید.

مرحله ۳- صبور باشید

شما باید منتظر باشید تا آب کاملا خشک شود. تلویزیون را در محلی قرار داده که در معرض هوا بوده و یک یا دو روز منتظر خشک شدن آن باشید. گاهی اوقات این تنها چیزی است که باید انجام دهید. با توجه به جایی که تلویزیون آسیب دیده، شما ممکن است پشت آنرا نیز درآورده و بگذارید تا در هوا خشک شود. پس از خشک شدن تلویزیون بمدت چند روز، پشت آنرا گذاشته و به برق زده تا ببینید کار می کند.

مرحله ۴- سپردن به تعمیرکار

اگر هیچکدام از این روشها بکار نیامد، ممکن است آن را به تعمیرکار تلویزیون بدهید. باید با آنها تماس گرفته و بگویید که صدمه از نوع خیس شدن بوده و دقیقا کجای تلویزیون صدمه دیده است. آنها ممکن است با تلفن بتوانند برآورد هزینه کنند بطوریکه شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا ارزش تعمیر دارد یا نه.

مرحله ۵- تعویض تلویزیون

در بدترین حالت، شما ممکن است دستگاه تلویزیون جدیدی بخرید. همچنین گاهی اوقات تلویزیون کارکرده بهترین گزینه است. به وب سایتهای مختلف فروش لوازم خانگی رجوع کنید. قبل از خرید سوالات زیادی بپرسید تا مطمئن شوید که تلویزیون خوبی بخرید.

در صورت نیاز می توانید با شرکت ایران سرویس نماینده تعمیر تلویزیون های ال جی در تهران تماس حاصل کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *