نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

بی صدا شدن تلویزیون

فهرست مطالب

بی صدا شدن تلویزیون ال جی

بی صدا شدن تلویزیون ال جی معمولاً دلایل مختلفی دارد. ممکن است صدا پس از روشن شدن دستگاه و گذشت زمانی از فعالیت آن به یکباره قطع شود و یا اینکه پس از روشن شدن دستگاه، صدایی از آن شنیده نشود. بروز این مشکل می‌تواند از تنظیمات صدا، مین برد یا بلندگوها باشد که در ادامه هریک از آنها را بررسی می کنیم. مشکل صدا نداشتن تلویزیون LG از جمله مشکلاتی است که با تعمیر و تعویض قطعات قابل برطرف شدن می باشد.

البته گاهی نیز احتیاج به تعمیر نداشته و با تغییر تنظیمات دستگاه، مشکل صدا برطرف می شود. به طور کلی در فرآیند پخش صدا در تلویزیون، قطعات مین برد و اسپیکر نقش اصلی را دارند اما بخش نرم افزاری دستگاه که کنترل و مدیریت صدا با آن انجام می‌شود نیز از جمله بخش‌های تأثیر گذار در کیفیت و میزان صدای تلویزیون می باشد. اگر با قطع صدا در تلویزیون ال جی مواجه شده اید، باید این بخش ها بررسی شده و متناسب با آنها، اقدامات لازم برای رفع مشکل صورت گیرد. در ادامه مطلب به دلایل بی صدا شدن دستگاه می پردازیم.

دلایل بی صدا شدن تلویزیون ال جی

همانطور که گفتیم، صدای تلویزیون به واسطه مین برد و اسپیکرها تولید می شود. بنابراین چنانچه این قطعات با مشکل مواجه شوند، در این صورت صدایی از دستگاه دریافت نمی شود. دلیل دیگر در بی صدا شدن تلویزیون ال جی، بهم ریختگی تنظیمات دستگاه می باشد. درصورتی که کاربر با زبان دستگاه آشنایی نداشته باشد ممکن است ناخواسته باعث تغییر تنظیمات صدا شود. در این حالت تلویزین تنها تصاویر را نشان می دهد بدون اینکه صدایی از آن خارج شود. دلیل قطع صدای تلویزیون هر یک از این دلایل که باشد، نحوه حل مشکل آن متفاوت است.

رفع مشکل بی صدا شدن تلویزیون ال جی

برای رفع مشکلات صدای تلویزیون ابتدا باید دید مشکل از چه قسمتی می باشد و با توجه به این امر اقدام مناسب را برای رفع مشکل انجام داد. بنابراین توصیه می شود قبل از اینکه به خرابی قطعات سخت افزاری دستگاه شک کنید، تظیمات دستگاه را کنترل کرده و از طریق ریموت کنترل دکمه افزایش صدا را فشار دهید. به طور کلی برای رفع مشکل صدای تلویزیون سه راه حل قابل انجام است:

بررسی تنظیمات صدای تلویزیون ال جی

اقدام اولیه شامل بررسی تنظیمات صدای تلویزیون می باشد. پس از اینکه متوجه بی صدا شدن تلویزیون ال جی شدید وارد تنظیمات دستگاه شده و بخش های مربوط به صدا را چک کنید. اگر با تنظیمات صدا آشنایی ندارید بهترین کار این است که که تنظیمات را ریست کرده یا به حالت Default قرار دهید. در این حالت اگر مشکل از تنظیمات بوده باشد صدای تلویزیون مجدداً برقرار می شود.

تعمیر مین برد تلویزیون

یکی از مهمترین بخش هایی که بر روی صدای تلویزیون تأثیر مستقیم دارد، مین برد می باشد. صدایی که از تلویزیون تولید می‌شود به وسیله مین برد به اسپیکرها منتقل می‌شود. خرابی در این بخش می تواند منجر به قطع شدن صدا شود. خوشبختانه در بسیاری از مواقع امکان تعمیر مین برد تلویزیون برای رفع مشکل صدای آن وجود دارد که این کار با استفاده از تجهیزات مخصوص و سازگار با مین برد انجام می شود. اگر تلویزیون شما نیز دچار اشکالاتی در بخش صدا شده و متوجه بی صدا شدن تلویزیون ال جی خود شده‌اید می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

تعویض بلندگوی تلویزیون

خرابی اسپیکر یا قطع اتصالات آن به مین برد، یکی دیگر از دلایل صدا نداشتن تلویزیون ال جی می باشد. صدای تلویزیون از طریق اسپیکر شنیده می شود بنابراین در صورت قطع صدای دستگاه، خرابی اسپیکر از اصلی ترین دلایل می‌تواند باشد. برای اطمینان از خرابی این بخش می توانید بلندگوهای جانبی را به تلویزیون متصل کنید. درصورتی که صدا از این طریق قابل دریافت باشد در این صورت باید برای رفع صدا نداشتن تلویزیون ال جی اقدام به تعمیر یا تعویض بلندگوی آن نمایید.

نمایندگی تلویزیون ال جی

تعمیرات تخصصی تلویزیون ال جی را از نمایندگی ال جی بخواهید. این مرکز مجهزترین و پیشرفته ترین مرکز تعمیرات انواع ال سی دی ال جی، ال ای دی ال جی، QLED ال جی و تلویزیون های OLED ال جی در تهران می باشد. در این نمایندگی جهت رفاه حال شهروندان، تعمیر تلویزیون به صورت سرویس در محل انجام شده و کاربران می توانند از طریق تماس با این مرکز، دستگاه خود را در منزل تعمیر کنند. از مهمترین خدمات قابل توجه این مرکز می توان به تعمیر مین برد، تعمیر پنل، تعویض برد پاور، رفع مشکل پرش تصویر، عیب‌یابی دستگاه خاموش شده، رفع مشکل خطوط روی LCD، تعمیر فلت و مواردی از این دست اشاره کرد.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =