نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

بررسی مشکلات مانیتور LCD الجی

فهرست مطالب

برای بررسی مشکلات مانیتور LCD چه روش هایی وجود دارند؟ مانیتورهای پیشرفته امروزی که به فناوری LCD متکی هستند می توانند مشکلاتی از سوسو زدن تا گرم شدن بیش از حد را ایجاد کنند و مانیتورهای الجی نیز از آن مصون نیستند.

بسیاری از این مشکلات دائمی نیستند و ممکن است در پاسخ به اقدامات شما یا تغییرات محیطی رخ دهند. با درک نحوه عملکرد مانیتور LCD الجی، می‌توانید مشکلات رایج را عیب‌یابی کرده و خودتان آن‌ها را اصلاح کنید تا وقفه‌ها در جریان کارتان به حداقل برسد.

بررسی مشکلات مانیتور LCD
بررسی مشکلات مانیتور LCD

خرابی در پاور و منبع تغذیه در بررسی مشکلات مانیتور LCD

ممکن است رایانه شما به خوبی کار کند، اما زمانی که مانیتور الجی شما در حین انجام یک کار مهم تجاری خالی می شود، ممکن است زمان و هزینه خود را از دست بدهید.

اگر مانیتور شما تصویری نمایش نمی‌دهد، بررسی کنید که سیم برق از منبع تغذیه به ترمینال ورودی AC در سمت چپ مانیتور در پشت به خوبی وصل شده باشد. همچنین کلید برق اصلی مانیتور را که در کنار آن ترمینال قرار دارد، پیدا کرده و آن را روشن کنید. هنگامی که کلید اصلی برق را به طور مکرر روشن و خاموش می کنید، الجی توصیه می کند که بین تغییر موقعیت سوئیچ پنج ثانیه یا بیشتر صبر کنید.

سوختگی مانیتور با علائم و نشانه هایی همراه است که در مقاله « علائم اولیه سوختن مانیتور الجی شما » به آن اشاره شده است.

حالت آماده به کار تصادفی

مانیتور الجی شما دارای ویژگی Adjustment Lock است که به شما امکان می دهد کلید پاور را غیرفعال کنید. با فشار دادن دکمه “Size” واحد کنترل از راه دور خود به مدت حدود پنج ثانیه و سپس فشار دادن کلیدهای پیمایش آن به این ویژگی دسترسی پیدا کنید. سپس می توانید برای مشاهده منوی روی صفحه که آیتم منوی Adjustment Lock را نشان می دهد، “راست” را فشار دهید. کلیدهای پیکان منو را فشار دهید تا مقدار کنار آن مورد به خاموش تغییر کند.

حالت ورودی نادرست در بررسی مشکلات مانیتور LCD

نمایشگرهای LCD الجی دارای چندین سوکت هستند که می توانید دستگاه های خارجی را به آنها متصل کنید. به عنوان مثال، ممکن است یک کامپیوتر به ورودی HDMI و یک پخش کننده DVD وصل شده به مانیتور از طریق سه فیش ویدیوی جزء داشته باشید.

برای اینکه یکی از این منابع ویدیویی روی مانیتور شما ظاهر شود، باید حالت ورودی صحیح را انتخاب کنید. این کار را با فشار دادن دکمه “ورودی” کنترل از راه دور انجام دهید تا لیستی از ورودی ها را روی صفحه مشاهده کنید. سپس می توانید کلیدهای پیمایش از راه دور را فشار دهید تا ورودی مورد نظر را برجسته کنید. با فشار دادن دکمه پیکان «راست»، آن ورودی انتخاب می شود. تنظیم نادرست حالت ورودی همچنین می تواند از پخش صدا از طریق مانیتور الجی شما جلوگیری کند.

بررسی مشکلات مانیتور LCD
بررسی مشکلات مانیتور LCD

افزایش دما در مانیتور

اگر مانیتور شما صدای تق تق می دهد، یعنی پاپ کورن درست نمی کند. الجی می گوید که این صدا طبیعی است و ممکن است در هنگام تغییر دما ایجاد شود. با این حال، اگر کلمه “دما” روی صفحه نمایش داده شود و مانیتور شما وارد حالت آماده به کار شود، LED پاور شما سبز و قرمز چشمک می زند.

وقتی این اتفاق افتاد، مانیتور را از هر چیزی که ممکن است دریچه های آن را می پوشاند دور کنید. اگر چیزی مانع دریچه ها نشد، کلید برق را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.

گرد و غبار داخل مانیتور نیز می تواند باعث گرم شدن بیش از حد شود. اگر فکر می کنید که گرد و غبار ممکن است مشکلی باشد، با نماینده الجی خود تماس بگیرید تا دستورالعمل های مربوط به حذف آن را دریافت کنید. دمای بالا همچنین می تواند باعث کاهش روشنایی مانیتور و ظاهر شدن عبارت “Auto Dimming” روی صفحه شود.

برای عیب یابی و تعمیر انواع مانیتور کافیست با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات ال جی در غرب تهران در ارتباط باشید.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شش =

صفحه سبز در تلویزیون الجی
مقالات تلویزیون LG
پوران دخت خدابخش

تعمیر صفحه سبز در تلویزیون الجی

صفحه سبز در تلویزیون الجی  چگونه به وجود می آید؟ وقتی می‌خواهید آرام شوید و برنامه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد،

ادامه مطلب »