نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اواپراتور یخچال ال جی

فهرست مطالب

تعمیر اواپراتور یخچال ال جی

تعمیر اواپراتور یخچال ال جی یکی از خدمات و سرویس های تخصصی در حوزه تعمیر یخچال ال جی است که توسط نمایندگی ال جی به کاربران ارائه می شود. اواپراتور قطعه ای برای سرما سازی در یخچال است. در صورتی که متوجه شده اید یخچال شما سرماسازی درست و کافی ندارد، باید این بخش از دستگاه را بررسی کنید. زمانی که فن اواپراتور معیوب باشد، سرمای تولید شده توسط اواپراتور در یخچال جابه جا نمی شود و انتقال پیدا نمی کند.

اگر امکان تعمیر موفق و موثر وجود داشته باشد، اواپراتور یخچال ال جی تعمیر می شود؛ در غیر این صورت باید آن را تعویض کرد تا روند سرماسازی در یخچال از سر گرفته شود. زمانی به خرابی اواپراتور یخچال ال جی شک می کنیم که در کنار عدم سرماسازی، صدای بسیار زیاد و آزار دهنده ای در یخچال وجود داشته باشد. در این شرایط تعمیر اواپراتور یخچال ال جی باید به سرعت و در اسرع وقت انجام شود، در غیر این صورت می تواند مشکلات بسیار دیگری را به دنبال داشته باشد.

بد نیست بدانید که به مرور و به صورت تدریجی با خرابی اواپراتور یخچال، یخچال سرمای کمی خواهد داشت تا جایی که اواپراتور به دلیل سرمای زیاد، کاملا یخ بزند یا برفک بزند. در این حالت یخچال اصلا سرما نخواهد داشت.

نحوه تعمیر اواپراتور یخچال ال جی

برای تعمیر اواپراتور یخچال ال جی مهمترین و اولین چیزی که باید بدانیم و با آن آشنا باشیم، ساختمان و ساختار این بخش از دستگاه است. در غیر این صورت نمی توان مشکلات آن را شناخت و بررسی کرد. به طور کلی اواپراتور از نظر ساختمان به سه دسته تقسیم ‌بندی می‌شود؛ لوله‌ای، صفحه‌ای و پره‌دار.

اواپراتور لوله‌ای و صفحه‌ای گاهی اوقات تحت عنوان اواپراتور ساده طبقه‌بندی می‌شود، زیرا تمام سطحشان تا حدودی با مبرد تبخیر شونده در تماس است؛ ولی در اواپراتور پره‌دار سطوح اولیه انتقال حرارت صرفاً لوله‌ها هستند و پره‌ها به دلیل عدم تماس مستقیم با ماده مبرد، سطوح انتقال حرارت ثانویه نامیده می‌شود که حرارت را از هوای محیط جذب و به لوله‌های حامل مبرد هدایت می‌کند.

گرچه کارایی اواپراتور لوله‌ای و صفحه‌ای در تمام دماها و در طرح‌های متنوع، رضایت‌بخش است؛ اما معمولاً برای سرد کردن مایعات و هوا در محیط ‌هایی که دمای فضا تا زیر ۱۱ درجه سانتی‌گراد کاهش می یابد و جلوگیری از تشکیل برفک از روی سطح اواپراتور امکان‌پذیر نیست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. تشکیل برفک بر روی این اواپراتور ، ظرفیت آن را به ‌اندازه اواپراتور پره دار تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. همچنین غالبا اواپراتور ساده به ‌ویژه نوع صفحه‌ای به ‌راحتی تمیز می‌شود و می‌ توان برفک جمع شده بر روی آن را بدون قطع عمل سرما سازی و به خطر انداختن کیفیت محصولات سرد شونده با برس زدن یا خرد کردن پاک کرد. بدیهی است که برای تعمیر اواپراتور یخچال ال جی باید بررسی شود که اواپراتور یخچال ال جی از کدام مدل است و باید چه عملیات تعمیراتی روی آن انجام شود.

تعویض یا تعمیر اواپراتور یخچال ال جی

تصمیم گیری برای تعویض یا تعمیر اواپراتور یخچال ال جی با تعمیرکار است. باید ابتدا عیب یابی دقیقی از دستگاه انجام شود و شدت و حدت خرابی اواپراتور یخچال ال جی مشخص شود. اگر خرابی و اختلال آن خیلی شدید نباشد، می توان امید داشت که با تعمیر آن مشکل دستگاه برطرف شود. در صورتی که مشکل شدید باشد و امکان تعمیر وجود نداشته باشد، باید به فکر تعویض اواپراتور یخچال ال جی باشیم. فراموش نکنید که برای دریافت خدمات تعویض و تعمیر اواپراتور یخچال ال جی فقط و فقط از مراکز معتبر درخواست کمک کنید.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =