نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعویض فیلتر یخچال

فهرست مطالب

آموزش تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی

آموزش تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی یکی از سرویس هایی است که هر چند وقت یکبار برای بهبود عملکرد یخچال باید انجام داد. فیلتر یخچال که برخی به آن فیلتر ساید نیز می گویند، فیلتری ساده است که آب ورودی به یخچال را تصفیه می کند.

همانطور که می دانید، یخچال های ساید بای ساید ال جی، از قابلیت اتصال مستقیم آب شهری برخوردار هستند. به دلیل آنکه آب ممکن است آلوده، دارای رسوب و یا حاوی بو و مزه بد باشد، فیلتری در داخل یا بیرون یخچال نصب می شود تا عمل تصفیه آب را انجام دهد.

این فیلتر یک قطعه مصرفی است و پس از کاهش کیفیت آن باید تعویض شود. شما خود نیز می توانید این کار را انجام دهید. به همین منظور در این مطلب به شما آموزش تعویض فیلتر یخچال LG را ارائه می دهیم. از این طریق می توانید نسبت به این کار اقدام کرده و به بهبود عملکرد دستگاه خود کمک کنید. البته قبل از هر چیز مطمئن شوید که مدل یخچال شما دارای فیلتر است. برای این منظور کاتالوگ آن را مطالعه نمایید.

زمان مناسب تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی

به طور کلی کارشناسان توصیه می کنند، فیلتر ساید را در بازه زمانی 6 تا 9 ماه تعویض کنید. البته با مراجعه به دفترچه یخچال، احتمالاً زمان پیشنهاد شده توسط سازنده را مشاهده خواهید کرد. با این حال شرایط آب و نحوه استفاده می تواند این زمان را تغییر دهد.

در مکان هایی که میزان رسوب و آلودگی آب بیشتر است، باید تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی را زودتر انجام داد. در اغلب مدل ها، زمانی که نیاز به تعویض فیلتر باشد، چراغ (Water Filter) یخچال روشن می شود. این چراغ بر روی پنل قرار گرفته است. کاهش فشار آب و میزان یخ خروجی نیز نشانه هایی هستند که زمان تعویض فیلتر را به شما گوشزد می کنند.

نحوه تعویض فیلتر

در این قسمت نحوه تعویض فیلتر را به شما آموزش می دهیم. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که به دلیل اهمیت فیلتر در بهداشت آب و عملکرد دستگاه، سعی کنید تعویض فیلتر را در زمان مناسب انجام داده و از به تعویق انداختن این کار اجتناب کنید. همچنین توصیه می شود اگر تخصص لازم را برای انجام این کار ندارید، از متخصصان تعمیر یخچال ال جی کمک بگیرید. برای تعویض فیلتر یخچال ساید ال جی باید به ترتیب مراحل زیر طی شود:

مراحل تعویض فیلتر

1- ابتدا شیر ورودی آب به ساید را ببندید. این ورودی در پشت دستگاه قرار گرفته است. یخچال را کمی به جلو کشیده و مسیر شیلنگ تصفیه آب که معمولاً سفید رنگ است را دنبال کرده تا به یک شیر ورودی کوچک برسید. حال مسیر آب را ببندید.

2- باقی مانده آب را از یخچال خارج کنید. برای خروج آب کافیست یک ظرف زیر شیر برداشت نگهداشته و کلید برداشت آب را بزنید.

3- برای تعویض فیلتر، درب یخچال را باز کنید. می توانید محفظه فیلتر را در بالا و سمت چپ یخچال ببینید. البته محل قرارگیری فیلتر ممکن است در مدل های مختلف ساید ال جی متفاوت باشد. می توانید از طریق دفترچه راهنما محل آن را پیدا کنید.

4- اکنون کلید Push روی محفظه فیلتر را فشار داده و درب را به سمت پایین بکشید.

5- فیلتر کهنه را به پایین کشیده و خارج نمایید. در برخی از مدل ها، فیلتر با یک نیم چرخش خارج می شود.

6- فیلتر تصفیه آب جدید را از محفظه خارج کرده و آماده نمایید.

7- فیلتر جدید را مانند فیلتر قبلی در محفظه قرار دهید.

8- فیلتر ساید را به سمت بالا برده و درب محفظه را بسته تا صدای بسته شدن درب را بشنوید.

9- شیر ورودی آب را مجدداً باز نمایید.

10-  در انتها کلید Reset را برای۳ ثانیه نگه دارید تا چراغ تعویض فیلتر تصفیه آب خاموش شود.

نکته:

پس از هر بار تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی، حدود ۱۰ لیتر اول آب قابل استفاده نمی باشد و بهتر است جهت مصرف نوشیدنی و خانگی از آن استفاده نکنید.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =