نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعمیر فیلتر برق لباسشویی

فهرست مطالب

آموزش تعمیر فیلتر برق لباسشویی ال جی

آموزش تعمیر فیلتر برق لباسشویی ال جی یکی از قطعات موجود در این دستگاه است که امکان بروز خرابی و اختلال در آن وجود دارد. در صورت خرابی فیلتر برق ماشین لباسشویی، نویزهای تولید شده توسط این دستگاه به سایر دستگا‌ه‌های الکترونیکی موجود در محیط منتقل می‌شوند. (فیلتر برق لباسشویی سبب کاهش تداخل و افت نویزهای الکتریکی‌ای می‌گردد که توسط موتور لباسشویی تولید می‌شود). خرابی فیلتر برق لباسشویی نشانه‌هایی دارد که پریدن فیوز یکی از آنهاست.

توصیه می‌شود در صورت بروز اختلال در فیلتر برق لباسشویی ال جی، هر چه سریع‌تر جهت تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید تا از بروز اشکال در سایر دستگاه‌های موجود در محیط جلوگیری کرده باشید. تعمیر و تعویض فیلتر برق لباسشویی ال جی یکی از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی ال جی است که صرفاً پس از طی مراحل عیب‌یابی دستگاه و تشخیص صحیح نوع اشکال پیش آمده انجام می‌پذیرد.

مراحل تعمیر فیلتر برق ماشین لباسشویی

تعمیر فیلتر برق لباسشویی ال جی نیز همانند هر تعمیر دیگری، نیاز به ابزار و وسائل خاص خود دارد. بنابراین پیش از شروع می‌بایست یک فیلتر برق و یک پیچ‌گوشتی را در کنار خود داشته باشید. پس از تهیه این دو مورد، دستورالعمل زیر را دنبال کنید (توصیه می‌شود پیش از این کار عکسی از اتصالات تهیه کنید تا اتصالات را به فیلتر جدید بر اساس آن وصل کنید):

قطع کردن برق ماشین لباسشویی:

از آنجا که برای تعویض فیلتر برق لباسشویی ال جی با سیم‌های برق سرکار داریم باید در اولین گام ارتباط دستگاه را با برق قطع کنیم. برای این کار کافی است تا دو شاخه‌ی برق را از پریز بکشیم.

خارج کردن پنل بالایی:

در این مرحله نیاز است پنل بالایی لباسشویی خارج شود. برای این کار پیچ‌هایی که پنل را به بدنه محکم کرده است را با استفاده از پیچ‌گوشتی باز کنید و پنل را به سمت بیرون بکشید تا از ماشین لباسشویی جدا شود. (نکته: خارج کردن پنل هر مدل دستگاه با سایر دستگاه‌ها تفاوت دارد)

بررسی فیلتر برق :

در این مرحله –و پس از برداشتن پنل بالایی- خواهید توانست فیلتر برق ماشین لباسشویی را ببینید. خرابی این فیلتر نشانه‌هایی دارد که در صورت مشاهده آنها می‌توانید جهت تعویض و تعمیر فیلتر اقدام کنید: انفجار یا برآمدگی در فیلتر، علایم سوختگی، علایم دود کردن یا بودن مایع در ته فیلتر. البته خرابی فیلتر ممکن است هیچ علامتی هم نداشته باشد که این مورد را می‌توان هنگام کار کردن ماشین لباسشویی و ایراد در کارکرد دیگر لوازم برقی مشاهده کرد.

تعویض فیلتر برق:

فیلتر برق لباسشویی ال جی معمولاً با پیچ‌هایی به داخل کابینت ماشین لباسشویی وصل شده است. پیچ‌های نگهدارنده این قطعه نیز در بیرون قرار دارند که می‌بایست آن‌ها را با استفاده از پیچ گوشتی مناسب باز کنید تا فیلتر آزاد شود. پس از آزاد شدن وقتی فیلتر از کابینت، می‌توانید آن را با یک نمونه جدید عوض کنید. (نکته: هر کانکتور الکتریکی که از فیلتر قدیمی باز می‌شود را به فیلتر جدید وصل کنید البته در همان موقعیت فیلتر قدیمی).

اتصال فیلتر برق به کابینت:

پس از آنکه تمامی کانکتورهای الکتریکی به فیلتر جدید منتقل شدند می‌توانید آن را مانند قبل به کابینت ماشین لباسشویی وصل کنید. پس از آن، پنل بالایی را سرجای خود قرار دهید و پیچ‌های آن را ببندید.

تست فیلتر برق

با انجام مراحل درج شده در بخش فوق، کار تعویض و تعمیر فیلتر برق لباسشویی ال جی به اتمام می‌رسد. پس از انجام ۵ مرحله فوق، می‌بایست مجدداً برق ماشین لباسشویی را وصل کنید و به صورت آزمایشی کارکرد این قطعه را تست کنید و ببینید که آیا با کار کردن ماشین لباسشویی همچنان در عملکرد دیگر لوازم برق تداخلی ایجاد می‌شود یا خیر. در صورتی که با وجود تعویض فیلتر برق لباسشویی، مشکل پیش آمده برطرف نشد توصیه می‌‌شود اشکال پیش آمده را با یکی از کارشناسان مرکز تعمیرات ال جی درمیان بگذارید.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

صفحه سبز در تلویزیون الجی
مقالات تلویزیون LG
پوران دخت خدابخش

تعمیر صفحه سبز در تلویزیون الجی

صفحه سبز در تلویزیون الجی  چگونه به وجود می آید؟ وقتی می‌خواهید آرام شوید و برنامه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد،

ادامه مطلب »