نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعمیر سینی گردان مایکروفر

فهرست مطالب

آموزش تعمیر سینی گردان مایکروفر ال جی

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر سینی گردان مایکروفر ال جی، بد نیست نگاهی به این بخش از مایکروفر و عملکرد آن داشته باشیم. همانگونه که می‌دانید سینی گردان موجود در مایکروفر، با چرخش‌های یکنواخت خود سبب می‌گردد تا گرمای ایجاد شده توسط مایکروفر به صورت یکسان به همه‌ی بخش‌های ماده‌ی غذایی قرار داده شده در مایکروفر برسد.

آنچه که سبب چرخش این سینی در مایکروفر می‌گردد، همکاری قطعات مرتبط با این سینی، یعنی کوپلار و ریل است. سینی توسط یک موتور الکتریکی چرخیده می‌شود و نیروی چرخش از موتور توسط یک کوپلار پلاستیکی انجام می‌شود. برای اینکه سینی به راحتی چرخیده و تعادل داشته باشد یک حلقه چرخ دار زیر آن قرار دارد.

این حلقه چرخش را راحت‌تر می‌کند. بدیهی است خراب شدن هر یک از قطعات مرتبط با سینی گردان مایکروفر ال جی، منجر به عدم چرخش صحیح سینی و به تبع آن درست گرم نشدن غذای قرار داده شده در مایکروفر می‌شود.

مراحل تعمیر سینی گردان مایکروفر ال جی

در بخش‌های آتی روش‌های موجود جهت عیب‌یابی اشکالات پیش آمده در سینی گردان مایکروفر ال جی و شیوه رفع آنها با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته می‌شود. در صورت داشتن مهارت و تخصص در انجام تعمیرات می‌توانید با استفاده از مطالب درج شده در این مقاله، جهت تعمیر سینی مایکروفر خود اقدام نمایید.

در غیراینصورت توصیه می‌شود با یکی از مراکز فعال مجاز در حوزه تعمیرات لوازم خانگی ال جی، نظیر نمایندگی تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

موتور گردان:

یکی از بخش‌هایی که در صورت خرابی سینی گردان می‌بایست بررسی گردد، موتور درایو مایکروفر است. چرا که چرخش سینی مایکروفر توسط این بخش انجام می‌شود. برای دسترسی به این موتور، باید ابتدا برق مایکروفر را قطع کرده و پنل زیر را درآورید. موتور معمولاً توسط چند پیچ سرجایش محکم شده و سیم‌هایی با آن وصل هستند. در صورتی که موتور درایو صدای خردشدگی می‌دهد یا اصلا نمی‌چرخدف باید به فکر تعویض آن باشید.

برای تست ترمینال های موتور می‌توانید از یک مولتی‌متر استفاده کنید. در صورت تست ترمینال‌ها و عدم وجود رسانندگی هم نیاز به تعویض موتور است. چرا که نبود رسانندگی به معنای سوختگی موتور است. در صورتی که ترمینال رسانندگی دارد اما موتور کار نمی‌کند، توصیه می‌شود مایکروفر را در حالت روشن تست کنید. (اکیداً توصیه می‌شود این کار توسط کارشناسان تعمیر مایکروفر انجام شود).

کوپلار (کوپلینگ):

قطعه دیگری که در صورت خرابی سینی گردان مایکروفر ال جی می‌بایست بررسی گردد، قطعه‌ی کوپلار است. (البته تمامی مایکروفرها این قطعه را ندارند). برای تشخیص این مسئله که برای تعمیر سینی گردان مایکروفر ال جی نیاز به تعمیر این قطعه است یا خیر، ابتدا باید قادر به شناسایی این قطعه باشید. کوپلار، یک قطعه‌ی پلاستیکی تقریباً نرم است که به شفت موتور وصل می‌شود.

سینی روی این قطعه کاملاً قفل می‌شود. وظیفه‌ی کوپلار انتقال نیروی چرخش از موتور به سینی است. کوپلار جلوی انتقال لرزش‌ها و صدای موتور به سینی را می‌گیرد و باعث می‌شود سنیی خیلی نرم و بدون صدا بچرخد. برای تشخیص این مسئله که آیا کوپلار به درستی کار می‌کند یا خیر، ابتدا سینی و حلقه‌ی متحرک آن را خارج کنید.

پس از این کار، کاور زیر را هم برای دسترسی بهتر به کوپلار خارج کنید. بیشتر کوپلارها دارای سه دندانه هستند و به شفت موتور وصل می‌شوند. در ادامه موتور را باز کنید و وصل بودن یا نبودن کوپلار به شفت و سالم بودن آن را بررسی کنید.

ریل کمکی زیر سینی:

سومین موردی که در صورت خرابی سینی گردان مایکروفر ال جی می‌بایست بررسی شود، ریل کمکی زیر سینی است. ریل قرار داده شده در زیر سینی کمک می‌کند تا سینی تعادل خود را حفظ کرده و به خوبی بچرخد. برای بررسی این ریل ها، سینی مایکروفر را خارج کنید. در صورت شکستگی و یا خرابی ریل‌های سینی، می‌توانید آنها را با یک نمونه مشابه و سالم تعویض نمایید.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =