نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعمیر برفک مانیتور

فهرست مطالب

آموزش تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg

یکی از اشکالاتی که احتمال بروز آن در مانیتور lg و البته سایر برندهای مانیتور وجود دارد، برفکی شدن تصویر است. در چنین شرایطی، تصویر به نمایش آمده در مانیتور، به دلیل ظهور چیزی شبیه به برفک، بی کیفیت شده و کاربر را کلافه می کند. بروز این مشکل یعنی برفکی شدن تصویر مانیتور، عموماً مربوط به کارت گرافیک است. از این رو غالب کارشناسان تعمیر، نخست به سراغ این قطعه می روند و فرآیند تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg را از کارت گرافیک آغاز می کنند.

تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg با حضور در نمایندگی تعمیرات مانیتور lg قابل دریافت است. شما کاربران گرامی می توانید با حضور در این مرکز، اشکالات پیش آمده در مانیتور خود را برطرف نمایید و یا اگر، اندک مهارتی در تعمیرات مانیتور داشته باشید، فرآیند تعمیر و عیب‌یابی مانیتور lg خویش را با طی مراحل زیر به سرانجام رسانید. جهت ارائه ی خدمات تعمیر تلویزیون lg در محل و یا در مرکز می توانید با شماره ها ی موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

مراحل تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg

در این بخش مراحل تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg آموزش داده می شود. (توصیه می شود در صورتی که دانش و مهارت این کار را ندارید به مرکز تعمیرات مانیتور lg مراجعه نمایید و طی فرآیند تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg را به کارشناسان حاصر در این مجموعه بسپارید). پیش از آغاز به تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg بد نیست بدانید که بروز این اشکال عمدتاً مرتبط با کارت گرافیک دستگاهی است که مانیتور به آن وصل است.

کارت گرافیک، هنگامی که چیپ یا همان GPU آن داغ شود و هد سینک توانایی خنک کردن آن را نداشته باشد، تصویر مانیتور را برفکی می کند. برای رفع این اشکال مراحل درج شده در بخش زیر را دنبال نمایید. (در صورت مواجهه با هر گونه اشکال می توانید به واحد تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg در نمایندگی lg مراجعه نمایید و اشکالات پیش آمده در دستگاه خود را مرتفع سازید).

تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg

هد سینک را جدا نمایید.

روی چیپ را که آغشته به خمیر سیلیکون است و احتمالاً خشک شده است را تمیز نمایید.

گردوغبار و خاک موجود در اطراف آن را با اسپری خشک و یا تینر پاک نمایید.

مقداری خمیر سیلیکون رو GPU بمالید.

هد سینک را به درستی در محل خود قرار دهید. (از محکم بودن و اتصال درست آن مطمئن شوید)

در صورتی که مراحل بالا را انجام داده اما هنوز مشکل برفکی شدن مانیتور پاربرجاست، چیپ را با هیتر، هیت دهید.

با انجام مراحل فوق می بایست مشکل پیش آمده مرتفع گردد، در غیر اینصورت احتمالاً چیپ شما دچار مشکل جدی شده است.

علت برفکی شدن تصویر مانیتور LG

یکی از علل برفکی شدن تصویر مانیتور lg، خرابی چیپ و یا کارت گرافیک است که در بخش های فوق به آن پرداخته شد. دلیل دیگری که امکان بروز چنین اشکالی را فراهم میکند، ضربه خوردن دستگاه است. لیکن در این مورد بخصوص، به دلیل غیر معمول بودن اشکال (برفکی شدن و درست شدن آن) دستگاه می بایست توسط کارشناسان این حوزه مورد بازدید و بررسی قرار گیرد تا علل بوجود آورنده این اشکال و تعمیرات مورد نیاز به اطلاع کاربر رسانده شود.

بنابراین توصیه می شود، مراحل تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg را به کارشناسان این حوزه بسپارید. به عبارتی دیگر، به دلیل آنکه این اشکال –یعنی برفکی شدن تصویر مانیتور lg- می تواند به علل مختلفی روی دهد و شناسایی این علل می بایست با بررسی همه جانبه دستگاه، صورت پذیرد، بهتر است سرویس های تعمیر و عیب‌یابی این اشکال را به متخصصان این حوزه بسپارید. کارشناسان ما در مرکز تعمیرات مانیتور lg حضور دارند و ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های تعمیر و عیب‌یابی برفک مانیتور lg به مراجعان محترم هستند.

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − سه =