نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش آپدیت تلویزیون

فهرست مطالب

آموزش آپدیت تلویزیون ال جی

یکی از قابلیت هایی که تلویزیون های دارای نرم افزار و یا سیستم عامل دارا هستند امکان بروز رسانی است.در ادامه با آموزش آپدیت تلویزیون ال جی با ما همراه باشید.

به مانند تمام نرم افزارها، نرم افزار و یا سیستم عامل تلویزیون ها بعنوان یک مجموعه اطلاعات، ممکن است در بخش های مختلف دارای ضعف هایی باشند که به مرور زمان و با استفاده مصرف کنندگان مشخص شود و یا نیاز به اضافه کردن امکاناتی به نرم افزار باشد که در نسخه اصلی وجود ندارد. در این حالت شرکت تولید کننده در فواصل زمانی متغیر اقدام به انتشار فایل های تکمیل کننده و یا تعمیر کننده نرم افزار اقدام می کند.

مصرف کننده بر اساس امکانات و مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری تلویزیون با متصل کردن تلویزیون به اینترنت این فایل ها را دریافت می کند.

در بین برندهای مختلف ارائه اطلاعات نرم افزاری تلویزیون های ال جی با توجه به کمیت بالای این برند در بین تلویزیون های درحال مصرف از اهمیت بیشتری برخوردار است.

قبل از انجام آپدیت لازم است بدانید که تعداد زیادی از اقداماتی که مصرف کنندگان برای آپدیت تلویزیون های خود در برندهای مختلف) انجام می دهند بدلایل مختلفی از جمله ضعف در اینترنت ( سرعت کم دانلود و یا قطع شدن اتصال)، عجله مصرف کننده و خاموش کردن تلویزیون قبل از اتمام و نصب دانلود، ناقص بودن فایل دریافتی از سایت های نا معتبر ناموفق بوده و غیر از اینکه دستگاه آپدیت نمی شود به نرم افزار ان آسیب رسیده و باعث می شود که ایرادهای مختلفی از جمله قطع شده امکانات مختلف مانند جستجوی شبکه ها، عدم کارکرد صحیح پورت ها، از کار افتادی وای فای و در بسیاری موارد روشن نشدن تلویزیون و یا بوت نشدن نرم افزار قبلی اتفاق افتاده و دستگاه در روال کار عادی خود با مشکل مواجه شود.

لازم به ذکر است که بر خلاف تصور عموم تعویض نرم فزار در تلویزیونها به مانند آنچه در گوشی های موبایل و یا آنچه در کامپیوترها بعنوان تعویض ویندوز اتفاق امکان دارد عملی نیست و در بخش تعمیر تلویزیون بسیاری از ایرادهای نرم افزاری با تعویض سخت افزار رفع می شود.

آموزش آپدیت تلویزیون ال جی با نرم افزار داخلی netcast

در این سری از تلویزیون های ال جی برای انجام آپدیت در منوی هوشمند (smart) وارد تنظیمات شده و در بخش پشتیبانی وارد گزینه به روزرسانی نرم افزار شوید و روی بررسی نسخه به روز کلیک کنید. در این حالت تلویزیون شروع بع جستجو می کند و در صورت یافتن نسخه جدیدتر پیغامی مبنی بر وجود فایل و اجازه به روز رسانی ظاهر می شود. با کلیک دانلود فایل شروع شده و پس از اتمام دانلود نصب نسخه جدید آغاز می شود.

آموزش آپدیت تلویزیون ال جی با سیستم عامل Webos

در این سری از تلویزیون های هوشمند ال جی به روزرسانی نرم افزاری با استفاده از کنترل جادوئی (magic remote) انجام می شود. با استفاده از این کنترل وارد بخش setting  یا تنظیمات شده و در بخش عمومی به زیر مجموعه درباره این تلویزیون وارد شوید. در این مرحله گزینه بررسی بروزرسانی ها را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه دستگاه با بررسی و جستجو در صورت یافتن فایل به روز شده و نمایش پیغام اجازه بروز رسانی شروع به دانلود و سپس نصب نسخه جدید می کند.

در انتها باز هم تکرار می کنیم که بر خلاف بسیاری از ابزارهای دیگر آپدیت کردن تلویزیون ها عموما باعث تغییرات عمده در تلویزیون شما نخواهد شد و در بسیاری از مدل هایی که امروز در حال استفاده هستند تغییرات عمده ای مشاهده نخواهید کرد. مثلا در تلویزیون ال جی سری LB آنچه که عینا مشاهده شده تنها اضافه شدن گزینه اسکرین شات به بخش منوی تنظیمات بعد از سه مرحله آپدیت تلویزیون بوده است.

پس اگر در این زمینه تجربه ای ندارید تنها از روی کنجکاوی و بدون اطمینان از کیفیت اینترنت و یا توانایی کافی در طی کردن مراحل مختلف به روز رسانی اقدام به این کار نکنید چرا که در صورت کوچکترین اتفاق پیش بینی نشده با اشکالات مختلف در تلویزیون مواجه می شوید که شاید راه حل بسیاری از آنها برای تعمیر تلویزیون ال جی شما تنها تعویض مین برد دستگاه باشد.

آپدیت تلویزیون ال جی بوسیله کنترل جادوئی

برای انجام بروزرسانی و آپدیت تلویزیون ال جی از طریق کنترل جادویی تلویزیون مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

HOME – – – SETTING – – – ADVANCED – – – GENERAL – – – ABOUT THIS TV – – – CHECK FOR UPDATE  : ON – – –                                                                                                  ALLOW  FOR AUTOMATIC UPDATE : ON

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 13 =