نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

9 نشانه زمان تعویض یخچال الجی

 زمان تعویض یخچال. یکی از مهمترین بخش های هر خانه یخچال الجی می باشد. همیشه باید مراقب این قطعه باشید. اما بعد از مدتی ممکن است متوجه خرابی های بیش از حد دستگاه باشید. مراقب این علائم باشید تا بدانید چه زمانی یخچال الجی خود را تعویض کنید.

 زمان تعویض یخچال

داغ بودن پنل پشتی یخچال الجی

پشت یخچال الجی به دلیل موقعیت موتور معمولا گرمتر از کناره ها یا جلوتر است. از طرف دیگر، اگر سطح بیرونی پشتی گرمای زیادی تولید کند، ممکن است موتور خیلی داغ باشد. هر یخچال الجیی که کمتر از شش یا هشت سال از عمر آن می گذرد باید توسط یک متخصص تعمیر شود (مخصوصاً اگر هنوز تحت گارانتی باشد).

با این حال، اگر دستگاه بیش از ده سال عمر کرده است، معمولاً توصیه می شود آن را تعویض کنید. به هر حال، تعویض یک موتور خراب ممکن است صدها دلار هزینه داشته باشد و احتمالاً به هر حال به یک یخچال الجی جدید نیاز خواهید داشت.

فساد مواد غذایی قبل از تاریخ انقضا

در ناهار هیچ کس دوست ندارد با شیر ترش و پنیر کهنه سروکار داشته باشد. اگر غذا در یخچال الجی قدیمی با قدرت ناکافی نگهداری شود ممکن است قبل از تاریخ انقضا فاسد شود. غذاهای فاسد شدنی باید طبق دستورالعمل های ایمنی مواد غذایی در دمای 40 درجه یا کمتر نگهداری شوند، بنابراین دکمه تنظیم دما را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده است. اگر به نظر می رسد که دستگیره سالم است، یخچال الجی شما قطعا روی پایه های نهایی خود قرار دارد و باید آن را با یک جدیدتر تعویض کنید.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل صدا دادن ساید بای ساید

تراکم اضافی

تراکم بیش از حد نشان می دهد که ظرفیت خنک کننده یخچال الجی شما کافی نیست. اگر رطوبت فقط در خارج است، مهر و موم درب را بررسی کنید. شما می توانید به سادگی یک مهر و موم معیوب را به تنهایی تعمیر کنید. اگر به نظر می رسد آب بندی در شرایط خوبی است، یا اگر متراکم شدن در داخل یخچال الجی اتفاق می افتد، دمای داخلی دستگاه به اندازه کافی پایین نیست تا از پوسیدگی مواد غذایی محافظت کند و زمان تعویض آن فرا رسیده است.

صدای بسیار بلند در زمان تعویض یخچال

اکثر یخچال الجی ها صدای زمزمه متوسطی دارند، اما اگر یخچال الجی شما اخیراً شروع به صدای بلند کرده است، ممکن است موتور به درستی کار نکند. سعی کنید یخچال الجی را جدا کنید و دوباره آن را به برق وصل کنید.

کمی بیش از حد ساکت

کمپرسور خراب با یک یخچال الجی کاملاً بی صدا و غذایی که سرد نمی شود نشان داده می شود. یخچال الجی را از برق بکشید و دوباره آن را به برق وصل کنید، سپس تابلوی برق خانه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا قطع کننده قطع شده است یا خیر. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، خرید یک مدل جایگزین را شروع کنید.

چندین تعمیر یخچال الجی

در پایان چرخه عمر یخچال الجی، مشکلات نگهداری شروع به چند برابر شدن می کند. به جای پرداخت هزینه های گزاف برای تعمیر یخچال الجی، به خرید یک دستگاه جدید فکر کنید. با یک مدل قابل اطمینان تر، در دراز مدت در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد و همچنین به دستکار خود استراحت خواهید داد.

این مطلب را از دست ندهید   روش های عیب یابی یخچال ال جی

فراست قابل توجه

فریزرها اغلب یخ زدگی را جمع می کنند که ممکن است با خاموش کردن فریزر و ذوب شدن یخ برطرف شود. از سوی دیگر، اگر هر بار که به سمت یک غذای یخ زده می‌روید، مجبور می‌شوید انبوهی از یخ‌ها را از بین ببرید، بدون شک دستگاه شما قدیمی و ناکارآمد است. اگر قبلاً آن را ندارید، آن را به یک مدل بدون سرما ارتقا دهید. این باعث صرفه جویی در هزینه برق می شود و نیاز به یخ زدایی دستی را از بین می برد.

قبوض آب و برق بالا

اگر متوجه شدید که قبوض آب و برق شما ماه به ماه افزایش می یابد، دلیل آن می تواند یخچال الجی شما باشد. یخچال الجی و فریزر یکی از انرژی‌زاترین لوازم آشپزخانه هستند، اما وقتی یخچال الجی به پایان عمر خود می‌رسد، هزینه‌ای را دو برابر می‌کنید.

صاحبان خانه می توانند از یک مانیتور مصرف انرژی برای تشخیص میزان مصرف وات یخچال الجی و برآورد هزینه های ماهانه آب و برق استفاده کنند. این به شما این ایده را می دهد که آیا یخچال الجی شما نیاز به اسقاط دارد یا خیر.

10 سال یا بیشتر

در حالی که برخی از یخچال الجی ها می توانند بیش از یک دهه دوام بیاورند، مدل های قدیمی تر تمایل زیادی به مصرف انرژی دارند و در نتیجه قبض برق بالاتری دارند. هنگام جستجوی یک یخچال الجی جدید، به دنبال تاییدیه ENERGY STAR باشید زیرا این مدل‌ها تقریباً 9 درصد انرژی کمتری نسبت به حداقل فدرال مصرف می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: خرابی ناشی از باز گذاشتن درب یخچال الجی

این مطلب را از دست ندهید   نمایندگی رسمی تلویزیون الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + پانزده =