نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

9 مرحله عیب یابی مشکلات بلندگوی سینمای خانگی الجی

عیب یابی مشکلات بلندگوی سینمای خانگی. آیا بلندگوهای شما کار نمی کنند، صدای وزوز مختصری در آنها وجود دارد یا صدا کاملاً خاموش است؟ این مقاله 9 نکته مختلف عیب یابی و چیزهایی را که باید امتحان کنید که احتمالاً می تواند مشکلات بلندگوهای سینمای خانگی الجی را برطرف کند، پوشش می دهد. این مشکلات می تواند ناشی از سیستمی باشد که به درستی تنظیم یا پیکربندی نشده است. امیدوارم یکی از این نکات به شما در حل مشکل اسپیکر که با آن مواجه هستید کمک کند!

عیب یابی مشکلات بلندگوی سینمای خانگی

خاموش و دوباره روشن کردن گیرنده یا تقویت کننده

نه، جدی؟ آیا واقعاً سعی کرده اید گیرنده یا آمپلی فایر را خاموش و دوباره روشن کنید؟ انجام این کار احمقانه به نظر می رسد، اما من همیشه با هر مشکل فنی این را پیشنهاد می کنم! در گذشته، شاید این کار ضروری نبود، اما اکنون که اکثر گیرنده‌ها و تقویت‌کننده‌ها الکترونیک پیچیده‌تری هستند، قبل از شروع به جدا کردن چیزها، همیشه اولین قدم خوبی است. آسان است، دکمه پاور را فشار دهید تا خاموش شود، 10 ثانیه یا بیشتر صبر کنید، سپس دوباره دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. اگر این چیزی را تغییر نمی دهد، سپس یک هارد ریست انجام دهید. برای انجام این کار، دستگاه را خاموش کنید، سپس کابل برق را جدا کنید. 30 ثانیه صبر کنید سپس کابل برق را دوباره وصل کرده و دستگاه را دوباره روشن کنید.

تست با استفاده از چندین منبع

اگر با هر نوع مشکل صوتی در سیستم خود مواجه هستید، قبل از اینکه همه چیز را جدا کنید، از منبع صوتی دیگری استفاده کنید! من پیشنهاد می کنم از اتصال آنالوگ استفاده کنید، بنابراین از HDMI، Digital Coax و Fiberoptic استفاده نکنید. در عوض، از کابل RCA معمولی (قرمز و سفید) به Aux (3.5 میلی متر) یا RCA به RCA برای پخش کننده DVD یا دستگاه های دیگر استفاده کنید. این اجازه می دهد تا مستقیم ترین ورودی را با حذف رمزگذاری و سایر مشکلاتی که ممکن است با صدای دیجیتال رخ دهد، داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات سوسو زدن تلویزیون الجی

بررسی اتصالات بلندگو

اتصالات بلندگو را بررسی کنید و مطمئن شوید که در جای خود محکم هستند. اگر کابل‌های بلندگو را به پایه‌های اتصال می‌پیچانید، باید مطمئن شوید که هیچ دو کابلی با هم تماس نداشته باشند. اگر دو کابل با هم تماس داشته باشند، ممکن است باعث اتصال کوتاه شود. شما واقعاً این را نمی خواهید، هرگز، قول می دهم. اگر دو سیم با هم تماس ندارند، سیم بلندگوی مرتبط با بلندگو(های) مشکل را بردارید. کابل را دوباره در یک خط محکم بچرخانید، سیم بلندگوی در معرض دید را تقریباً به 10 میلی‌متر یا 4.4 اینچ بچسبانید، سپس کابل را با استفاده از پایه اتصال دوباره به جای خود ببندید.

من پیشنهاد می کنم به جای وارد کردن سیم در معرض، از دوشاخه های موز برای اتصال به پایه های اتصال استفاده کنید. بله، اگر به تعداد زیادی از آنها نیاز داشته باشید، شاخه های موز می توانند گران شوند، اما راحتی آن عالی است. اگر زمانی نیاز به جابجایی گیرنده داشته باشید، وقتی می‌توانید سیم‌های بلندگو را جدا کنید، کار را بسیار آسان‌تر می‌کند.

کار نکردن یک بلندگو یا خروجی ثابت

به ندرت پیش می آید که یک بلندگو اصلا کار نکند. اگر سیم های مربوط به بلندگو کاملاً متصل هستند، اما بلندگو صدایی تولید نمی کند، باید یکپارچگی سیم بلندگو را بررسی کنید. اگر مولتی متر دارید، سطح امپدانس را تست کنید. برای تست سطح امپدانس، مولتی متر را برای اندازه گیری اهم (Ω) تنظیم کنید. سیم بلندگو را جدا کنید و پروب قرمز رنگ را به سیم بلندگوی قرمز یا مثبت لمس کنید و پروب مشکی را به سیم بلندگوی سیاه یا خنثی لمس کنید. مولتی متر باید بین 6 تا 16 اهم بخواند.

این مطلب را از دست ندهید   نصب اپلیکیشن از فروشگاه ال جی

معمولاً یک اسپیکر دارای سطح امپدانس حدود 8 اهم است. اگر مولتی متر ندارید، در اینجا یک مولتی متر ارزان وجود دارد که برای بسیاری از موارد مختلف کار می کند. این یک ابزار مفید برای نگهداری در اطراف خانه است. بدون مولتی متر، یک آزمایش ساده برای این کار استفاده از سیم بلندگوی یدکی است. اگر بلندگوی خاص داخل دیوار یا در سقف باشد، باید آن را جدا کنید. سیم یدکی بلندگو را به بلندگو و محل اتصال کابل اصلی وصل کنید. اگر اسپیکر با این اتصال کار می کند پس شما دوست من کابل معیوب دارید.

اگر اسپیکر هنوز صدایی را تولید نمی کند، ممکن است مشکلی در پورت گیرنده وجود داشته باشد یا خود بلندگو معیوب باشد. با جدا کردن سیم بلندگو از یک درگاه کار شناخته شده، سپس اتصال سیم یدکی بلندگو به پورت کار شناخته شده، می توانید این را به راحتی آزمایش کنید.

کالیبره کردن تنظیمات گیرنده

برای تنظیم خودکار تنظیمات صوتی گیرنده، از یک میکروفون تنظیم استفاده کنید. اکثر گیرنده های مدرن دارای یک میکروفون هستند که می تواند متصل شود و از آن برای پیکربندی خودکار تعدادی از تنظیمات گیرنده استفاده شود. شما معمولاً این میکروفون را به پایه یا سه پایه وصل می‌کنید و آن را در محلی که قرار است بنشینید قرار دهید. هر گیرنده کالیبراسیون را اجرا می کند و تنظیمات را کمی متفاوت پیکربندی می کند، بنابراین بهتر است موارد تنظیم شده را دوباره بررسی کنید.

اگر گیرنده شما همراه با میکروفون کالیبراسیون نیست یا توانایی استفاده از میکروفون کالیبراسیون را ندارد، برنامه های مختلفی برای کمک به کالیبره کردن سیستم شما وجود دارد. اینها برنامه های SPL meter نامیده می شوند، آنها را می توان در تلفن هوشمند بارگیری کرد و در جایگزینی میکروفون کالیبراسیون استفاده کرد.

این مطلب را از دست ندهید   4 دلیل برای روشن نشدن ماشین ظرفشویی الجی

توجه داشته باشید که این کار به اندازه میکروفون کالیبراسیون دقیق و آسان نخواهد بود. میکروفون‌های کالیبراسیون معمولاً با تنظیم فاصله و سطح بلندگوها کار خوبی انجام می‌دهند، ممکن است نیاز به تنظیمات اضافی برای کراس اوور و EQ باشد.

پیشنهاد مطالعه: 7 مشکلات و راه حل سینمای خانگی الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 16 =