نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

8 مشکل رایج ماشین ظرفشویی ال جی

راهکارهای رفع 8 مشکل رایج ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی ال جی این روزها در اکثر خانه ها یافت می شود و یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی است. در این مقاله به 8 مشکل رایج مردم در ماشین ظرفشویی ال جی و نحوه رفع آنها می پردازیم. برخی از این مشکلات ماشین ظرفشویی ال جی را می توانید خودتان برطرف کنید، اما برای برخی از آنها باید با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید تا آنها را برای شما برطرف کند.

ظروف کثیف بیرون می آیند

اگر ظروف بعد از یک چرخه شستشو کثیف می شوند، با اطمینان از اینکه ماشین ظرفشویی ال جی را بیش از حد بار نمی کنید یا آن را اشتباه روی هم قرار نمی دهید، شروع کنید. هنگامی که این اتفاق می افتد، آبی که از بازوهای اسپری خارج می شود نمی تواند ظروف شما را به درستی بشویید. همچنین باید مطمئن شوید که همه بقایای بزرگ مواد غذایی را قبل از قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی ال جی از روی ظروف جدا می کنید.

در مرحله بعد، بررسی کنید که چیزی مانع بازوهای اسپری نشده و کثیف نباشند. برای انجام این کار، باید تمام بازوهای اسپری را از ماشین ظرفشویی ال جی خارج کنید و قبل از قرار دادن دوباره آنها را به خوبی تمیز کنید.

هنگامی که بازوهای اسپری را تمیز کردید، باید فیلتر را از نظر وجود هرگونه انسداد یا ضایعات شل بررسی کنید، زیرا این کار می تواند تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی شما را متوقف کند، به این معنی که ظروف شما با آب کثیف تمیز می شوند.

ماشین ظرفشویی ال جی

در نهایت، اگر ظروف شما با لکه های آب بیرون می آیند، باید محفظه کمک آبکشی را پر کنید که از این اتفاق جلوگیری می کند.

نشتی ماشین ظرفشویی ال جی

مشکل رایج بعدی که مردم در مورد ماشین ظرفشویی ال جی خود دارند، زمانی است که شروع به نشتی می کنند. این می تواند خطرناک باشد، زیرا می تواند منجر به لیز خوردن شما شود. برای رفع این مشکل با بررسی درب و واشر ماشین ظرفشویی ال جی شروع کنید. در صورت مشاهده هرگونه ترک یا آسیب دیگر، واشر درب باید تعویض شود. اگر شکافی وجود ندارد، واشر را به خوبی تمیز کنید – مطمئن شوید که وارد فضاهای صعب العبور می شوید.

این مطلب را از دست ندهید   قرار دادن کارت تصویر

اگر درب سالم است، دلیل رایج بعدی نشت، سوئیچ شناور معیوب است. سوئیچ شناور میزان آب موجود در ماشین ظرفشویی ال جی شما را کنترل می کند و زمانی که معیوب می شود، می تواند باعث ورود آب بیش از حد به ماشین ظرفشویی ال جی شود که بخشی از آن به بیرون نشت می کند. برای بررسی سوئیچ، ابتدا می توانید بررسی کنید که هیچ مانعی برای آن وجود نداشته باشد و هر گونه مانع را بردارید. سپس باید آن را با یک مولتی متر بررسی کنید تا ببینید آیا تداوم دارد یا خیر. اگر ندارید، باید با یک تکنسین واجد شرایط تماس بگیرید.

ظروف خشک نمی شوند

مشکل بعدی زمانی است که ظرف ها خشک نمی شوند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید ماشین ظرفشویی ال جی حاوی مواد شوینده باشد و اگر نه، آن را پر کنید. اگر کمک آبکشی سالم باشد، احتمالاً مشکل به دلیل خرابی المنت گرمایشی یا ترموستات با حد بالا است. المنت گرم کننده آب را گرم می کند و ترموستات با حد بالا مانع از داغ شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی ال جی می شود. وقتی هر یک از این اجزا معیوب باشد، ظروف شما خشک نمی شوند.

برای تست این قطعات و سپس تعمیر آنها در صورت معیوب بودن، به یک مولتی متر برای تست تداوم نیاز دارید. اگر مولتی متر ندارید، باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا آنها را برای شما آزمایش کند.

بوی ماشین ظرفشویی ال جی

اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما شروع به بو می کند، به احتمال زیاد نتیجه باقی مانده مواد غذایی در ماشین ظرفشویی ال جی شما است. برای رفع این مشکل باید ماشین ظرفشویی ال جی خود را به خوبی تمیز کنید و فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی را که در پایین ماشین ظرفشویی ال جی قرار دارد خالی کنید.

این مطلب را از دست ندهید   پاک کردن تاریخچه گروه های تلگرام

همچنین ممکن است یک ظرف پلاستیکی یا تکه پلاستیکی روی عنصر گرمایش ذوب شده باشد که باعث می شود بوی شیمیایی از ماشین ظرفشویی ال جی شما بیاید. برای رفع این مشکل، باید ظرف پلاستیکی یا تکه پلاستیکی شل را از ماشین ظرفشویی ال جی خود خارج کنید و در صورت وجود پلاستیک روی آن، المنت را تمیز کنید.

ماشین ظرفشویی ال جی روشن نمی شود

اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما روشن نمی شود، احتمالاً نتیجه مشکل منبع برق است. برای رفع مشکل، با بررسی مدار شکن و اینکه فیوز را روشن نکرده اید، شروع کنید. همچنین می توانید ماشین ظرفشویی ال جی خود را در پریز برق دیگری تست کنید تا علت مشکل را برطرف کنید.

سپس بررسی کنید که درب به درستی باز و بسته می شود. اگر قفل در گیر کرده باشد، ممکن است ماشین ظرفشویی ال جی شما نتواند روشن شود. اگر نمی توانید در را باز کنید، باید آن را با بازکردن دستی قفل و سپس گرفتن یک تکنسین برای تعمیر آن باز کنید.

اگر درب سالم است، ممکن است یک موتور معیوب باشد که باعث ایجاد مشکل شده است، به خصوص اگر می توانید صدای موتور را در حال راه اندازی بشنوید. تعمیر موتور یک تعمیر بسیار دشوارتر است که به یک تکنسین ماهر نیاز دارد.

ماشین ظرفشویی ال جی در حال تخلیه نیست

مشکل متداول بعدی که مردم در مورد ماشین ظرفشویی ال جی خود دارند، زمانی است که آنها تخلیه نمی کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، ماشین ظرفشویی ال جی شما احتمالاً وقتی در را باز می کنید، آب روی زمین نشت می کند. اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما در اواسط یک چرخه خاموش می شود، می توانید با روشن کردن آن در چرخه دیگری آن را خالی کنید و تخلیه می شود.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر نوار صوتی سینما خانگی

اگر در طول چرخه برق قطع نشد و یک واحد دفع زباله دارید، باید دفع را اجرا کنید تا آن را تخلیه کنید. این به این دلیل است که ماشین ظرفشویی ال جی معمولاً از همان زهکشی که زباله‌دان شما استفاده می‌کند تخلیه می‌شود و گاهی اوقات ممکن است مسدود شود که از تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی شما جلوگیری می‌کند. اگر به تازگی واحد دفع زباله خود را نصب کرده اید، مطمئن شوید که دوشاخه تخلیه برداشته شده است.

همچنین می تواند ناشی از گرفتگی فیلتر تخلیه باشد، بنابراین بررسی کنید که پر از زباله نباشد. اگر اینطور است، باید آن را خالی کنید و به خوبی تمیز کنید.

ماشین ظرفشویی ال جی صداهای بلند ایجاد می کند

اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما صداهای بلند و/یا عجیبی تولید می کند، احتمالاً به دلیل نقص یا انسداد قطعه داخلی ایجاد می شود. با بررسی اینکه بازوهای اسپری از حالت خمیده یا شل نیستند (که می تواند باعث برخورد آنها با ظروف شود) شروع کنید. در مرحله بعد، مهر و موم ها و حلقه های بلبرینگ باید بررسی شوند، زیرا گاهی اوقات ممکن است فرسوده شوند و این باعث ایجاد صداهای تق تق می شود. اگر صداها توسط آن قطعات ایجاد نمی شود، باید از یک تکنسین استفاده کنید تا قطعات سخت تر مانند موتور و پمپ تخلیه را بررسی کند.

پخش کننده پودر کار نمی کند

اگر پخش کننده پودر شما معیوب باشد، ظروف شما به درستی شسته نمی شوند و پس از یک چرخه شستشو کثیف می شوند. این مشکل معمولاً به دلیل باز نشدن دیسپنسر یا استفاده زیاد از پودر ایجاد می شود. برای رفع این مشکل، باید مطمئن شوید که دیسپنسر باز می شود، و در غیر این صورت، باید تعمیر شود.

همچنین می‌تواند ناشی از بارگیری نادرست ماشین ظرفشویی ال جی باشد و اینکه ظروف مانع باز شدن آن می‌شوند، بنابراین همیشه مطمئن شوید که ظروف را خیلی نزدیک به تلگراف قرار نمی‌دهید.

تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

فهرست مطالب