نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

7 مشکل فنی لباسشویی الجی

ماشین‌های لباسشویی ال جی در طرح‌های بسیار متنوعی تولید می‌شوند، اما برخی از مشکلات متداول و غیرمکرر وجود دارد که در بین همه آنها مشترک است. در زیر برخی از چنین مشکلاتی وجود دارد که سعی کرده‌ایم به آنها رسیدگی کنیم، اجازه دهید هر مشکل را یک به یک بررسی کنیم.

ماشین لباسشویی ال جی روشن نمی شود

مشکلات زیادی وجود دارد که ممکن است باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی شود. بنابراین، با بررسی کلید برق اصلی برای شل بودن اتصالات، کار نکردن سوکت برق، سالم بودن فیوز و غیره شروع کنید. اگر این کار کمکی نکرد، اگر ماشین لباسشویی ال جی درب جلو دارید، بررسی کنید که قفل درب خوب کار می کند. در برخی موارد، کلید برق اصلی یا ماژول کنترل (PCB) ماشین لباسشویی ال جی از کار می افتد. اگر تجربه قبلی در کار با سیم های برق و ولتاژ بالا ندارید، با یک متخصص تعمیر تماس بگیرید تا ماشین لباسشویی ال جی را بررسی کند.

ماشین لباسشویی ال جی پر سر و صدا است

اجسام محبوس شده در بین وان بیرونی و درام نیز می‌توانند عامل ایجاد صدا باشند، چیزهایی مانند سکه‌ها و زباله‌ها بسیار رایج هستند که از اطراف بخاری بین درام بازیابی می‌شوند و می‌توانند باعث آسیب به دستگاه و هر لباسی در آن شوند. قبل از قرار دادن پارچه ها در دستگاه، مطمئن شوید که تمام جیب های پارچه را پاک کرده اید.

با گذشت زمان یاتاقان های ماشین لباسشویی ال جی نیز شروع به تخریب و معیوب شدن می کند و باعث ایجاد صدای بلند در هنگام چرخش می شود. کار کردن با ماشین لباسشویی ال جی با بلبرینگ معیوب می تواند باعث آسیب کشنده شود. این را می توان با روانکاری یاتاقان با گریس (یا روغن) یا با تعویض آنها اصلاح کرد.

این مطلب را از دست ندهید   روش های مقابله با تعمیر مانیتور الجی

مشکل فنی لباسشویی الجی

لرزش بیش از حد در حین کار

شایع ترین دلیل این امر عدم تعادل وان یا کل ماشین لباسشویی ال جی است. اطمینان حاصل کنید که ماشین لباسشویی ال جی روی یک سطح کاملا افقی قرار گرفته است. اگر نه، یک پایه یا چرخ دستی با پیچ های قابل تنظیم در زیر آن تهیه کنید. در برخی موارد، وان به دلیل فرسودگی و پارگی سیستم تعلیق نامتعادل می شود. برای جلوگیری از تخریب مکانیسم تعلیق، اطمینان حاصل کنید که دستگاه را با پارچه‌ها پر نکنید.

صدای ماشین لباسشویی ال جی هنگام تخلیه یا عدم تخلیه آب

در این حالت پمپ تخلیه معیوب یا مسدود شده است. انسداد در پمپ می تواند به دلیل تجمع الیاف پارچه و کثیفی رخ دهد. به سادگی تمیز کردن پمپ و شیلنگ متصل مشکل را حل می کند. توصیه می شود برای این کار یک متخصص تعمیرکار استخدام کنید زیرا این کار مستلزم برچیدن مجموعه پمپ است.

 ماشین لباسشویی ال جی بیش از حد پر یا کم پر شده است

به احتمال زیاد سوئیچ فشار همانطور که در نظر گرفته شده است کار نمی کند، این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، یا سوئیچ معیوب است، سوراخی در لوله فشار وجود دارد یا جدا شده است یا شایع ترین دلیل مسدود شدن محفظه فشار است. برای بررسی سوئیچ باید به آن ضربه بزنید و اگر شنیدید که مشکلی ندارد، یک یا چند کلیک را گوش دهید، با بررسی دقیق شلنگ باید مشخص شود که سالم است یا نه، در حالی که محفظه باید برداشته شود و شسته شود. پاکش کن اگر فیلتری را در لوله ورودی آب وصل کرده اید، از تمیز بودن توری فیلتر اطمینان حاصل کنید.

این مطلب را از دست ندهید   اتصال گوشی از طریق میراکست

ماشین لباسشویی ال جی نمی چرخد

مکانیسم چرخش و سیستم زهکشی هر دو به هم متصل هستند. بنابراین اگر زهکشی کار نکند، دستگاه نمی چرخد. ممکن است فیلتر پمپ مسدود شده باشد یا شیلنگ از درام که به پمپ می رود مسدود شده باشد. برس های کربنی موتور ممکن است هشدار داده شوند، اگر موتور برس نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که خازن موتور از کار بیفتد. همچنین ممکن است موردی وجود داشته باشد که تسمه از موتور به درام شکسته یا جدا شده باشد.

 نشت آب از کشوی صابون

دلایل احتمالی زیادی برای این مشکل وجود دارد. فشار آب بسیار قوی است، تجمع مواد شوینده حل نشده، مسدود شدن لوله تخلیه، پر شدن بیش از حد، کف زیاد و افزایش جریان برق (سرعت باعث می شود موتور از کنترل خارج شود). رفع این مشکل نسبتاً ساده است چند دقیقه طول می کشد، اما نیاز به دانش فنی یک تکنسین ماشین لباسشویی ال جی دارد.

گارانتی ماشین لباسشویی الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 10 =