نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 مشکل سینما خانگی الجی

5 مشکلات رایج سیستم سینما خانگی الجی و راه حل های آنها

بیشتر مشکلات سیستم سینما خانگی الجی در نتیجه کابل های نامناسب، معیوب یا اشتباه اتصال است. برخی مشکلات نیز به دلیل استفاده نادرست از تجهیزات یا تعمیر و نگهداری نامناسب بوجود می آیند. دنیای صدا می تواند ساده به نظر برسد، اما درک آن بسیار پیچیده و دشوار است، به ویژه برای کسانی که علاقه مندان به AV نیستند.

سیستم های سینما خانگی الجی می توانند مولفه ها، سیم ها، تنظیمات و استانداردهای زیادی داشته باشند که بر این سردرگمی می افزاید. جای تعجب نیست که مردم برای راحتی بیشتر به سیستم های ساده تری مانند نوارهای سینما خانگی الجی نقل مکان می کنند، اما با هزینه کیفیت صدا. با این حال، دفعه بعد که با مشکلی در سیستم سینما خانگی الجی خود مواجه شدید، نگران نباشید. ما برخی از رایج ترین مشکلات سیستم سینما خانگی الجی را در این مقاله به همراه دلیل احتمالی آنها و مراحل رفع آنها ذکر کرده ایم.

رایج ترین مشکلات سیستم سینما خانگی الجی و نحوه رفع آنها

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بیشتر مسائل مربوط به سیستم سینما خانگی الجی به دلیل کابل کشی و اتصالات نادرست یا بی کیفیت بوجود می آیند. مشکلات نیز ممکن است به دلیل تنظیمات نادرست در تلویزیون، گیرنده AV و بلندگوها ایجاد شود. باور کنید یا نه، برخی از مسائل مربوط به صدا نیز ممکن است به دلیل قرارگیری نادرست بلندگو ایجاد شود. اجازه دهید برخی از رایج ترین مسائل مربوط به سیستم سینما خانگی الجی و راه حل های آنها را بررسی کنیم.1

این مطلب را از دست ندهید   خرابی بیس سینما خانگی

سیستم سینما خانگی الجی

1. بدون صدا یا صدای تحریف شده از بلندگوها

اگر نمی توانید از سیستم سینما خانگی الجی سینمای خانگی خود صدایی بشنوید، یا اگر تنها چیزی که می توانید بشنوید صدای مخدوش با صدای بلند و صدای تپق است، در اینجا باید این کار را انجام دهید:

اولین قدم این است که صدای منبع خود را بررسی کنید. اگر در حال پخش موسیقی از طریق کابل متصل به تلفن خود هستید، ببینید آیا هنگام اتصال به بلندگوی دیگر کار می کند یا خیر. هنگامی که مطمئن شدید صدای اصلی در بلندگو یا سیستم سینما خانگی الجی دیگری خوب به نظر می رسد، باید بررسی کنید که آیا منبع مناسب را انتخاب کرده اید یا خیر.

سیستم های سینما خانگی الجی با چندین ورودی دارای گزینه Source هستند، بسته به ویژگی ها، می تواند شامل صدای 3.5 میلی متری، صدای نوری، RCA و حتی بلوتوث باشد. اطمینان حاصل کنید که منبع سینما خانگی الجی صحیح را انتخاب کرده اید و نه منبع مورد استفاده. اگر منبع سینما خانگی الجی صحیح را برای بلندگوهای خود انتخاب کرده اید، اما صدا هنوز قابل شنیدن نیست یا دارای اعوجاج یا افت های مکرر و اختلال است، ممکن است کابل های شما معیوب باشد.

کابل (در صورت استفاده از کابل) را بین منبع پخش و سیستم سینما خانگی الجی خود بررسی کنید. در مرحله بعد، توجه خود را به کابل کشی بین تقویت کننده (یا یک سیستم همه کاره مانند گیرنده AV) و بلندگوها معطوف کنید. با گذشت زمان، حتی بهترین کابل کشی می تواند آسیب ببیند یا فرسوده شود.

این مطلب را از دست ندهید   نشانه سوختگی موتور یخچال

2. استفاده از سیم در سینما خانگی

در برخی موارد، سیستم های سینما خانگی الجی از سیم استفاده می کنند که به یک درگاه کوچک پشت بلندگو متصل می شود. اگر در مورد سیستم سینما خانگی الجی شما نیز چنین است، سعی کنید سیم را با کاغذ سنباده تمیز کنید تا رسوبات کربن از بین برود.

اما حتی کابل ها و سیم هایی که به دوشاخه و جک متکی هستند نیز می توانند با گذشت زمان آسیب ببینند. سعی کنید کابل ها را جدا کرده و مجدداً وصل کنید و سپس کمی آنها را بچرخانید تا ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند یا خیر. اگر اختلال یا فقدان صدا همچنان ادامه داشت، ممکن است لازم باشد کابل های متصل کننده بلندگو و تقویت کننده جدید را امتحان کنید. داشتن کابل های اضافی مفید نیست تا بتوانید آنها را امتحان کنید.

3. جهت های صدای فراگیر به نظر می رسد اشتباه است یا صدا کار نمی کند

آیا سیستم سینما خانگی الجی فراگیر چند بلندگو دارید که مشکل ایجاد می کند؟ ممکن است با مسائلی مانند عدم صدا، یا عدم وجود جلوه صدای فراگیر، یا شاید صدای فراگیر از جهت اشتباه روبرو شوید. در صورت عدم جهت سینما خانگی الجی فراگیر، ممکن است بلندگوهای ماهواره را به اشتباه قرار داده باشید.

بلندگوها و دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید تا ببینید کدام بلندگو کجا می رود. همچنین ممکن است در مورد سیستم های صدای فراگیر سیم دار، سیم اشتباه به کانال اشتباه در پورت های خروجی تقویت کننده (یا به بلندگوی اشتباه) وصل شده باشد. سیم ها را با دقت ردیابی کنید تا ببینید کدام پورت به کدام بلندگو منتهی می شود و سپس دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید که آیا آن صحیح است.

این مطلب را از دست ندهید   چه چیزی باعث ایجاد خط در صفحه تلویزیون الجی می شود؟

سایر شکایات مکرر در مورد صدای فراگیر شامل کیفیت ضعیف صدا (با عدم وجود جلوه فراگیر) یا حتی عدم صدا می باشد. در این مورد، محتمل ترین احتمال این است که یکی از اجزاء – یا سیستم سینما خانگی الجی، کابل ها یا صدای منبع، از فرمت صدای فراگیر مناسب (Dolby Audio، DTS، DTS HD یا Dolby Atmos) پشتیبانی نکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 8 =