نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 مرحله تمیز کردن ماشین ظرفشویی الجی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی. زمانی که چیزی که تمیز می کند باید خودش تمیز شود، نوعی معمای عجیب است. بنابراین اگر ماشین ظرفشویی الجی شما شروع به پخش بوی نامطبوع می کند، این نشانه شماست تا وارد شوید.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی الجی در 5 مرحله آسان

پیشنهادات ما را برای ردیابی بوی بد ماشین ظرفشویی الجی و چگونگی از بین بردن بوها برای همیشه بررسی کنید. (یا حداقل فعلاً!) به این فکر کنید که انگار در حال مسواک زدن دندان های ماشین ظرفشویی الجی خود هستید. اگر از بهترین خمیر دندان و دهانشویه استفاده کنید، در کمترین زمان نفس تازه تری خواهید داشت.

بررسی فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی الجی

اول از همه – یاد بگیرید که چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی الجی خود را تمیز کنید. این اغلب در پایین دستگاه قرار دارد، بنابراین مطمئن شوید که قفسه پایینی را بیرون بکشید تا بهترین دسترسی را داشته باشید. باید بتوانید فیلتر را بیرون بکشید و آن را با آب داغ و داغ و صابون ظرفشویی الجی در سینک بشویید.

شایع ترین دلیل بوی بد ماشین ظرفشویی

یکی از شایع ترین دلایل بدبو بودن ماشین ظرفشویی الجی، تمام ذرات غذایی است که در اینجا به دام می افتند و سپس به بیرون رفتن ادامه می دهند و استقبال آنها را از بین می برند. تمیز کردن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی الجی، ضایعات مواد غذایی بد را به همراه هر گونه چربی یا روغنی که در آنجا گیر کرده و شروع به رشد باکتری و بدبو شدن کرده است، از بین می برد.

پاک کردن و رفع گرفتگی قسمت های داخلی

در مرحله بعد، بازوی اسپری ماشین ظرفشویی الجی و شلنگ تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از آنها با ذرات غذا مسدود نشده است. گرفتگی این قطعات ضروری ماشین ظرفشویی الجی نیز می تواند باعث ایجاد بوهای ناخواسته شود زیرا می تواند به این معنی باشد که آنها به درستی کار نمی کنند. اگر بازو(های) اسپری یا شیلنگ تخلیه گرفتگی دارند، از آن برس اسکراب یا حتی یک خلال دندان برای پاک کردن مجراها استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید   حالت بازی مانیتور

بررسی سیکل دفع زباله ظرفشویی

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی کنید دفع زباله است. ممکن است بخواهید شیلنگ آن را جدا کنید (ماشین‌های ظرفشویی الجی و زباله‌دان‌ها اغلب یک شیلنگ مرکزی مشترک دارند) و آن را نیز تمیز کنید. این بسیار ساده است، اما بسته به اینکه چند بار آن را تمیز کرده اید، منصفانه هشدار دهید: ممکن است تجارت کثیفی باشد.

سپس، داخل دیواره های ماشین ظرفشویی الجی خود را با یک پارچه صابونی پاک کنید تا مطمئن شوید که از باقی مانده های مواد غذایی کپک ایجاد نمی شود. کاملاً مطمئن باشید که قسمت داخلی در و به خصوص لبه در (محلی که لولای در در آن قرار دارد و در هنگام باز شدن کامل درب به بهترین وجه قابل دسترسی است) و واشر (آن نوار مغناطیسی مفید که از نشت آب جلوگیری می کند) پاک کنید.

خارج از ماشین ظرفشویی الجی)، جایی که تکه های غذای یواشکی و مواد خام ممکن است بدون توجه باقی بمانند. آنچه در درون است مهم است.

تخلیه آب ساکن

اگر مدتی است که از ماشین ظرفشویی الجی خود استفاده نکرده اید یا برای مدت طولانی خارج از شهر بوده اید، ایستادن آب در ماشین ظرفشویی الجی شما می تواند مقصر باشد و ممکن است بوی بدی ایجاد کند یا باعث رشد کپک شود. حتما از شر آن خلاص شوید. توجه: آب راکد همچنین می‌تواند ناشی از گرفتگی شلنگ تخلیه باشد، که ممکن است به تمیز کردن ساده یا کمی TLC بیشتر از طرف شخصی که کار بلد است نیاز داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید   نمایندگی الجی آمل

خوش بو کردن ماشین ظرفشویی الجی

اکنون که خود را با جریانات داخلی و صمیمی ماشین ظرفشویی الجی خود آشنا کرده اید، زمان آن رسیده است که به حالت اسپا کامل با عوامل خنثی کننده بو طبیعی بروید. اگر بوی بد ماشین ظرفشویی الجی واقعاً برجسته است، ممکن است بخواهید دو چرخه جداگانه (البته بدون ظروف) اجرا کنید: ابتدا با سرکه سفید به جای مواد شوینده و سپس دوباره با جوش شیرین که می توانید آن را به مقدار زیاد روی کف ظرف بپاشید.

قبل از اجرا در یک چرخه کوتاه ماشین ظرفشویی الجی. راستش را بخواهید، یکی یا دیگری برای بوهای ملایم کافی است. از سرکه و جوش شیرین به طور همزمان استفاده نکنید (چون علم!). مطمئن شوید که هر چرخه را با آب گرم اجرا کنید.

لیوان پوست لیمو راهی برای رفع بوی بد ظرفشویی

اگر احساس دیوانگی می‌کنید، می‌توانید با یک فنجان پر از پوست لیمو یک چرخه را اجرا کنید که بوی فوق‌العاده تازه‌ای را در ماشین ظرفشویی الجی شما ایجاد می‌کند، اما مطمئن شوید که پوسته‌ها در نهایت باعث مسدود شدن مجرای فاضلاب نمی‌شوند.

اگر از بوی سرکه متنفر هستید، می توانید در اولین چرخه تمیز کردن، چند قطره اسانس را به مخلوط اضافه کنید. ما مرکبات یا نعناع را توصیه می کنیم، اما زیاده روی نکنید. چند قطره این کار را انجام می دهد.

استفاده از پاک کننده مخصوص ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از گزینه های سریع و آسان این است که مقداری پاک کننده ماشین ظرفشویی الجی Cascade را مستقیماً در ظرف مواد شوینده ماشین ظرفشویی الجی خود فشار دهید و آن را خالی بگذارید. ما توصیه می کنیم به طور منظم از این محصول یک بار در ماه استفاده کنید تا رسوب آهک و چربی را کاهش دهید و به تجزیه ذرات اصلی غذا کمک کنید، که در نهایت هر گونه بوی وحشتناکی را که ممکن است آشپزخانه شما را آزار دهد، از بین می برد.

این مطلب را از دست ندهید   ریست فکتوری تلویزیون

و هر کاری که انجام می دهید، ما از استفاده از سفید کننده در داخل ماشین ظرفشویی الجی خود صرف نظر از بوی بد آن جلوگیری می کنیم! سفید کننده بسیار خورنده است و فولاد ضد زنگ دستگاه گرانبهای شما را فرسایش می دهد.

خشک شدن ماشین ظرفشویی الجی

حتی ماشین های ظرفشویی الجی هم باید کمی نفس بکشند. ماشین ظرفشویی الجی شما دارای یک مهر و موم واقعاً محکم است. در مورد آن فکر کنید: این یک جعبه عمودی است که به مدت یک ساعت و نیم در هر بار استفاده بی وقفه در اطراف بخار و آب می چرخد.

اگر مهر و موم درجه یک نبود، آشپزخانه شما یک استخر برای بچه ها می شد. از آنجایی که مهر و موم آن بسیار قوی است، آب باقیمانده می تواند در داخل ماشین ظرفشویی الجی شما به دام بیفتد و هرگز فرصت فکر کردن به خشک کردن را نداشته باشید.

بنابراین وقتی چرخه تمیز کردن را تمام کردید، درب ماشین ظرفشویی الجی را باز کنید و بگذارید یک شب کاملاً در هوا خشک شود. حتی می توانید داخل درب را به آرامی با پارچه یا حوله تمیز و خشک پاک کنید تا فرآیند خشک کردن در هوا آغاز شود و حتماً لبه ها و مهر و موم را دور بزنید.

پیشنهاد مطالعه: علت بازنشدن ماشین ظرفشویی الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =