نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

4 مرحله از بین بردن بوی ماشین ظرفشویی ال جی

از بین بردن بوی ماشین ظرفشویی/ اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما بو می دهد، در جای مناسبی هستید. در این راهنما، دستورالعمل های گام به گام برای چگونگی پیدا کردن علت و سپس رفع آن به شما ارائه می دهیم. بسیاری از مردم فکر می کنند که ماشین ظرفشویی ال جی خود را تمیز می کند و نیازی به تمیز کردن دستی آنها نیست. درست است که آنها در داخل بسیار تمیز می مانند، اما هنوز هم نیاز به تمیز کردن خوب دارند تا از ایجاد بوی بد جلوگیری شود. کافی است هر مرحله زیر را طی کنید تا علت را بیابید و سپس آن را برطرف کنید.

مرحله اول – زیر ماشین ظرفشویی ال جی را چک کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که زیر ماشین ظرفشویی ال جی را از نظر وجود بقایای مواد غذایی، حشرات مرده یا جوندگان بررسی کنید. به سادگی آن را از کابینت یا دیوار بیرون بیاورید و بررسی کنید که آیا چیزی زیر آن را می بینید. اگر چیزی پیدا کردید، کف زیر آن را به خوبی تمیز کنید و سپس ماشین ظرفشویی ال جی را برگردانید. پس از آن می توانید طی چند روز آینده ببینید که آیا بو از بین رفته است یا خیر. اگر چیزی زیر ماشین ظرفشویی ال جی شما باعث ایجاد بو نمی شود یا اگر تمیز کردن زیر آن مشکل را حل نمی کند، به مرحله دو بروید.

از بین بردن بوی ماشین ظرفشویی

مرحله دوم – آن را کاملاً تمیز کنید

قدم بعدی تمیز کردن کامل ماشین ظرفشویی ال جی است. گاهی اوقات ذرات غذا و کثیفی ممکن است در ماشین ظرفشویی ال جی جمع شوند که ممکن است نتوانید آنها را ببینید و این باعث ایجاد بوی بد می شود.

این مطلب را از دست ندهید   از دست دادن عملکرد وب کم

در اینجا یک راه خوب برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارد:

 • با پر کردن ظرف شوینده ماشین ظرفشویی ال جی با پودر ظرف معمولی خود شروع کنید یا از یک قرص تمیز کننده استفاده کنید. از طرف دیگر، می توانید 2 فنجان سرکه سفید را در یک کاسه بریزید و سپس آن را در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی ال جی قرار دهید.
 • سپس مقداری پودر ماشین ظرفشویی ال جی یا قرص دیگری را در کف ماشین ظرفشویی ال جی قرار دهید.
 • در را ببندید و ماشین ظرفشویی ال جی را در یک چرخه شستشوی سنگین با دمای تنظیم شده روی گرمترین دمای ممکن بچرخانید.
 • هنگامی که چرخه کامل شد، مهر و موم های اطراف درها را با یک محصول تمیز کننده خانگی قوی تمیز کنید.
 • اکنون می توانید به طور معمول از ماشین ظرفشویی ال جی خود استفاده کنید و طی چند روز آینده بررسی کنید که آیا بو از بین رفته است یا خیر. اگر نه، به مرحله سه بروید.

مرحله سوم – بازوهای اسپری، فیلتر و تخلیه را تمیز کنید

اگر قرار دادن ماشین ظرفشویی ال جی در چرخه تمیز کردن مشکل را حل نکرده است، کار بعدی این است که بازوهای اسپری و فیلتر را تمیز کرده و فاضلاب را خارج کنید. گاهی اوقات کپک در آنها ایجاد می شود و این باعث ایجاد بوی بد می شود. تمیز کردن قطعات نیاز به تمیز کردن دستی بسیار بیشتری دارد، اما هنوز هم انجام آن بسیار آسان است.

در اینجا بهترین راه برای تمیز کردن بازوهای اسپری، فیلتر و تخلیه وجود دارد:

 • تمام بازوهای اسپری را از ماشین ظرفشویی ال جی خود خارج کنید. بسته به نوع خاص و مدل ماشین ظرفشویی ال جی شما، می تواند یک یا چند بازوی اسپری داشته باشد.
 • پس از برداشتن، بازوهای اسپری را با شستن آنها با محلول تمیزکننده، تمیز کنید و سپس آنها را پاک کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه آلودگی ها پاک شده است.
 • پس از تمیز کردن، همه آنها را دوباره در ماشین ظرفشویی ال جی خود قرار دهید.
 • فیلتر را از ماشین ظرفشویی ال جی خارج کنید. برای انجام این کار، باید قفسه پایینی را بردارید و سپس قسمت بالایی فیلتر را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا بیرون بیاید. سپس باید بتوانید به راحتی قسمت پایینی فیلتر را بیرون بکشید.
 • هنگامی که قطعات فیلتر را جدا کردید، آنها را به خوبی تمیز کنید و مطمئن شوید که تمام ذرات غذا پاک شده اند.
 • محلولی از جوش شیرین و سرکه (حدود ½ فنجان از هر دو) را با هم مخلوط کنید و آن را در آبکش بریزید. پس از حدود 10-15 دقیقه، آب داغ بریزید تا محلول خارج شود و هر گونه زباله باقیمانده پاک شود.
 • سپس می توانید فیلتر را دوباره در ماشین ظرفشویی ال جی قرار دهید و به طور معمول از آن استفاده کنید.
 • در طی چند روز آینده، بررسی کنید که آیا بو اکنون از بین رفته است یا خیر. اگر نه، باید به مرحله بعدی بروید.
این مطلب را از دست ندهید   تعویض کلید کنترل صدا DC-D2831

مرحله چهارم – زهکشی سینک را تمیز کنید

گاهی اوقات ذرات غذا و کثیفی ممکن است در سینک ظرفشویی ال جی یا زباله ها به سمت بالا کشیده شوند و این باعث ایجاد بوی بد می شود. ساده ترین راه برای از بین بردن هر گونه زباله، تمیز کردن خوب فاضلاب است.

در اینجا چه باید کرد:

 • محل دفع زباله را اگر دارید تمیز کنید.
 • اگر شکاف هوا را دارید تمیز کنید. می توانید آن را به سادگی با برداشتن درپوش و سپس تمیز کردن خوب تمیز کنید.
 • محلولی از جوش شیرین و سرکه (حدود ½ فنجان از هر دو) را با هم مخلوط کنید و آن را در زهکشی و زباله ها بریزید. بعد از حدود 10-15 دقیقه، آب داغ بریزید تا محلول بیشتر در زهکشی تخلیه شود.

امیدواریم در این مرحله، بو از بین رفته است!

4 دلیل برای روشن نشدن ماشین ظرفشویی الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 16 =

فهرست مطالب