نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

4 دلیل برای روشن نشدن ماشین ظرفشویی الجی

وقتی دکمه استارت را روی ماشین ظرفشویی ال جی خود فشار می دهید، روی آن حساب می کنید که بلافاصله روشن شود و شروع به زمزمه کند. ماشین ظرفشویی ال جی بخش مهمی از روتین شماست. بدون آن، خانواده حداقل یک ساعت در روز را صرف شستن و خشک کردن ظروف مورد استفاده برای وعده های غذایی روزانه می کنند.

هیچ کس آن را نمی خواهد. بنابراین وقتی ماشین ظرفشویی ال جی شما شروع به خرابی می کند یا اصلاً روشن نمی شود، وقت آن است که چند تعمیر سریع را انجام دهید. البته، تقریباً غیرممکن است که بدانید دقیقاً چه چیزی اشتباه است. در بیشتر مواقع با تعمیر لوازم خانگی، باید کمی عیب یابی کنید تا مشخص شود مشکل چیست و چگونه آن را برطرف کنید.

مراحل بررسی روشن نشدن ماشین ظرفشویی الجی

بنابراین امروز، ما اینجا هستیم تا در مورد علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی ال جی صحبت کنیم. شاید وقتی دکمه‌ها را فشار می‌دهید، چراغ‌ها روشن نشوند، شاید چراغ‌ها روشن شوند، اما چرخه واقعاً هرگز شروع نمی‌شود.

1) منبع تغذیه

بررسی کنید تا مطمئن شوید ماشین ظرفشویی ال جی شما برق می گیرد. اکثر دوشاخه های برق ماشین ظرفشویی ال جی پشت کابینت ها یا زیر سینک پنهان می شوند، بنابراین احتمال لگد زدن آن بسیار کم است. اما اگر می توانید به آن پلاگین دسترسی پیدا کنید، برای هر موردی به آن نگاهی بیندازید. مطمئن شوید که دوشاخه محکم در دیوار قرار دارد و هیچ نشانه ای از آسیب یا ساییدگی روی دوشاخه یا سیم وجود ندارد. اگر نمی توانید به کابل برسید یا آن را ببینید یا کابل سالم است، نگران نباشید. به جعبه شکن خانگی خود بروید و بررسی کنید که آیا به وسط یا به سمت اشتباه چرخانده شده است. برای تنظیم مجدد یک بریکر و بازیابی برق، یک بریکر مرکزی (دمیده شده) را به حالت “خاموش” برگردانید، سپس به حالت “روشن” برگردید.

این مطلب را از دست ندهید   خرابی مانیتور الجی

2) سوئیچ ضامن درب

نکته بعدی که باید به آن توجه کرد کلید ضامن درب است. این چیزی است که به ماشین ظرفشویی ال جی می گوید که درب بسته شده است و شروع کار آب بی خطر است. ضامن درب را بسته نگه می دارد و سوئیچ چفت می داند چه زمانی درب بسته شده است. چند چیز وجود دارد که می تواند در اینجا اشتباه کند.

درگیر بوده گیره

بررسی کنید که آیا صابون قدیمی یا سطل غذا در خود قفل در گیر کرده است یا خیر. اگر چفت با اسلحه قدیمی گیر کرده یا مسدود شده باشد، دکمه بسته نمی شود. سپس سوئیچ فعال نمی شود و ماشین ظرفشویی ال جی نمی تواند روشن شود.

چفت کودک

ممکن است یک تنظیم ایمنی کودک داشته باشید که روشن شده باشد. چفت های کودک برای جلوگیری از دسترسی کودکان به ماشین ظرفشویی ال جی (یک وسیله سطح زمین) یا به دام افتادن تصادفی خود در داخل آن وجود دارد. ویژگی های قفل ایمنی کودک را بررسی کنید، اغلب یک سوئیچ کوچک در لبه داخلی خود درب وجود دارد.

چفت شکسته

ممکن است ضامن یا سوئیچ درب شما نیز شکسته باشد. اگر قفل شکسته شود، درب دیگر نمی تواند کلیک کند و خود را بسته نگه دارد، به این معنی که ماشین ظرفشویی ال جی نمی تواند به طور ایمن روشن شود و کار کند. شما باید قفل در و احتمالاً سوئیچ را تعویض کنید.

3) کنترل پنل

صفحه کنترل ماشین ظرفشویی ال جی شما شامل دکمه ها، تنظیمات و مینی کامپیوتر داخل در است که چرخه های شستشو را کنترل می کند. بنابراین اگر مشکلی با آن کامپیوتر کوچک پیش آمد، می دانید که ماشین ظرفشویی ال جی شما شروع به کار می کند یا اصلاً کار نمی کند.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات رایج تلویزیون ال جی که قبل از خرید باید در نظر گرفت

تنظیمات چرخه آویزان

آیا ماشین ظرفشویی ال جی شما روشن نمی شود؟ آیا چراغ ها متوقف شده یا چشمک می زند؟ ممکن است با یک مشکل چرخه آویزان روبرو شده باشید. هنگامی که ماشین ظرفشویی ال جی در طول چرخه شستشو متوقف می شود و به درستی تنظیم مجدد یا راه اندازی مجدد نمی شود، ممکن است در آن چرخه گیر کند و نتواند یک چرخه جدید را شروع کند. سعی کنید ماشین ظرفشویی ال جی خود را کاملا خاموش و دوباره روشن کنید. اگر دکمه تنظیم مجدد وجود دارد، آن را برای تعداد ثانیه های توصیه شده که معمولاً روی پانل چاپ می شود فشار دهید و نگه دارید.

سوئیچ را شروع کنید

ممکن است سوئیچ استارت شما خراب باشد، به طوری که حتی اگر تنظیمات درست باشد و قفل بسته باشد، ماشین ظرفشویی ال جی شما روشن نمی شود. برای آزمایش و تعویض کلید استارت باید درب ماشین ظرفشویی ال جی را جدا کنید.

سوئیچ های انتخابگر

کلیدهای انتخابگر آنهایی هستند که برای تعیین چرخه شستشو و تنظیمات مورد نظر برای هر بار ماشین ظرفشویی ال جی استفاده می شوند. اگر کلیدهای انتخابگر یا اتصال آنها به صفحه کنترل آسیب دیده است، ممکن است لازم باشد درب ماشین ظرفشویی ال جی را جدا کرده و آنها را تعویض کنید.

کنترل تایمر الکتریکی

کنترل تایمر نیز به کنترل پنل متصل است و زمان شروع و توقف هر چرخه شستشو را تعیین می کند. اگر کنترل تایمر یا اتصال آن به صفحه کنترل خراب باشد، ممکن است ماشین ظرفشویی ال جی شما روشن نشود زیرا اولین تایمر هرگز روشن نمی شود.

این مطلب را از دست ندهید   خرابی صفحه نمایش از لپ تاپ

4) اجزای داخلی

در نهایت، مشکلات اجزای داخلی باید در نظر گرفته شود. این امکان وجود دارد که دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی، کنترل پنل و قفل درب شما همه خوب باشند. ماشین ظرفشویی ال جی شما ممکن است برق داشته باشد و کنترل تایمر ممکن است به خوبی کار کند. اما اگر یکی از اجزای داخلی ضروری خراب شود، آن دستگاه کار نمی کند

رله استارت موتور

رله استارت موتور چیزی است که به موتور ماشین ظرفشویی ال جی می گوید که کار کند. به عبارت دیگر، سیگنال استارت را به موتور رله می کند. اگر رله شروع کار نمی کند، بقیه ماشین ظرفشویی ال جی شما سیگنال Go را از صفحه کنترل دریافت نمی کند.

فیوز حرارتی

حرارتی به جلوگیری از گرم شدن بیش از حد برد کنترل کمک می کند. اگر فیوز حرارتی منفجر شود، جریان الکتریسیته به برد کنترل نمی رسد که می تواند به جلوگیری از آتش سوزی و سوختن تجهیزات الکتریکی در صورت خرابی کمک کند. اما اگر فیوز حرارتی منفجر شود، ماشین ظرفشویی ال جی شما تا زمانی که تعویض نشود به سختی روشن می شود.

موتور محرک

موتور محرک همان چیزی است که قدرت چرخاندن آب را در داخل ماشین ظرفشویی ال جی شما فراهم می کند. اگر موتور محرک خاموش شود، اثر آب جدی وجود نخواهد داشت، به این معنی که ظروف تمیزی وجود ندارد و احتمالاً ماشین ظرفشویی ال جی حتی روشن نمی‌شود. اگر موتور محرک شما مانع از کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی می شود، به تعمیر و تعویض حرفه ای نیاز خواهید داشت.

مقالات مرتبط:

افزایش طول عمر ظرفشویی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 20 =

فهرست مطالب
7 مشکل رایج سینمای خانگی الجی
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

7 مشکل رایج سینمای خانگی الجی

سینماهای خانگی الجی تجملات فوق‌العاده‌ای هستند، اما سیستم به هم پیوسته گیرنده‌ها، تقویت‌کننده‌ها، کابل‌ها، بلندگوها و دستگاه‌های منبع آن‌ها را مستعد مشکلات آزاردهنده می‌کند. در

ادامه مطلب »