نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چه چیزی باعث ایجاد کد خطای AE می شود؟

کد خطای ماشین ظرفشویی ال جی AE (همچنین E1) نشان می دهد که داخل ماشین ظرفشویی نشتی وجود دارد. به طور معمول، با کد خطای AE، ماشین ظرفشویی تا زمانی که مشکل حل نشود، کار نمی کند. اگر نشتی وجود نداشته باشد، ممکن است کد خطا به دلیل استفاده از نوع نامناسب مواد شوینده یا معیوب بودن سنسور شناور یا برد کنترل نشان داده شود. در صورت وجود نشتی، باید نشتی را پیدا کرده و قطعه را تعویض کنید تا کد خطای AE برطرف شود.

نحوه رفع کد خطای ماشین ظرفشویی ال جی AE

کد خطای AE توسط سنسور شناور در ماشین ظرفشویی ایجاد می شود که آب بیش از حد در کف ماشین ظرفشویی را تشخیص می دهد. بسته به مدل، سنسور شناور معمولاً در ظرفی در پایین ماشین ظرفشویی قرار می گیرد که اگر ماشین ظرفشویی نشتی داشته باشد، آب را جمع می کند. اگر آب بیش از حد در ظرف وجود داشته باشد، حسگر شناور به برد کنترل می گوید تا زمانی که تشت خالی نشود، کار را متوقف کند.

خالی کردن یا پاک کردن آب در تابه می تواند کد خطای AE را برطرف کند. با این حال، ممکن است هنوز نشت وجود داشته باشد که برای جلوگیری از تکرار کد خطای AE باید برطرف شود.

آیا مواد شوینده شما باعث ایجاد خطا می شود؟

قبل از دسترسی به ظرف تخلیه و قطعاتی که ممکن است نشتی داشته باشند، ابتدا بررسی کنید که کد خطا ناشی از استفاده زیاد یا نامناسب مواد شوینده نباشد. اگر ماشین ظرفشویی شما به مواد شوینده HE نیاز دارد، مطمئن شوید که از آن استفاده می کنید.

این مطلب را از دست ندهید   بی صدا شدن تلویزیون ال جی

به طور کلی، اگر از غلاف یا قرص مواد شوینده استفاده می کنید، باید مقدار مناسبی از مواد شوینده داشته باشد. تنها زمانی که می خواهید کم و بیش از یک غلاف یا تبلت استفاده کنید این است که منبع آب خانه شما خیلی سفت یا خیلی نرم باشد.

اگر از مواد شوینده پودری استفاده می‌کنید، محل پخش مواد شوینده باید علامت‌گذاری شود تا میزان مناسب استفاده را به شما نشان دهد، و اگر منبع آب شما خیلی سفت است، فضای بیشتری برای اضافه کردن آن وجود داشته باشد یا اگر منبع آب بیش از حد نرم است، مقدار آن را کاهش دهید. از مواد شوینده مایع استفاده نکنید، زیرا باعث ایجاد کف اضافی می شود.

ماشین ظرفشویی را ریست کنید

گاهی اوقات، کد خطای AE می تواند ناشی از اشکال در برد کنترل یا خطای سنسور شناور باشد. در این شرایط، تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی با جدا کردن آن از برق به مدت 10 دقیقه باید کد خطا را برطرف کند. با این حال، اگر کد خطا برگردد، باید به عیب یابی مشکلی که باعث ایجاد کد خطا شده است ادامه دهید.

خط ورودی آب و فیلتر را بررسی کنید

یکی دیگر از دلایل احتمالی کد خطای AE این است که خط ورودی آب، شیر یا فیلتر ممکن است معیوب یا مسدود شده باشد. اگر این اجزا باعث این مشکل می شوند، باید به راحتی با جستجوی آب نشتی یا پارگی در شیر ورودی، تشخیص داده شود. برای بررسی فیلتر و پاک کردن آن از هرگونه زباله، خط ورودی آب را جدا کرده و سپس فیلتر کوچکی را که داخل خط آب یا شیر ورودی قرار می‌گیرد، بردارید. معمولاً برای برداشتن فیلتر به انبر سوزنی نیاز است. اگر آسیبی به خط آب، شیر ورودی یا فیلتر وارد شد، قطعه را تعویض کنید.

این مطلب را از دست ندهید   ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

تشخیص مشکل

متأسفانه، یک کد خطای AE ممکن است راه حل آسانی نداشته باشد و تشخیص و رفع آن می تواند زمان بر باشد. اگر خوش شانس باشید، تنظیم مواد شوینده، انجام ریست یا بازرسی دریچه ورودی آب، کد خطا را برطرف می کند. با این حال، اگر کد خطا ناشی از نشتی در داخل ماشین ظرفشویی باشد، باید محل نشتی را بررسی کرده و آن را تعمیر کنید.

تشخیص نشتی احتمالاً مستلزم حذف پانل های دسترسی ماشین ظرفشویی است تا بتوانید در حین کار ماشین ظرفشویی نشت را پیدا کنید. متأسفانه، هیچ جزء مشخصی وجود ندارد که بتواند باعث نشت شود. با این حال، بازوی اسپری آسیب دیده، واشر در یا شلنگ تخلیه شایع ترین دلایل هستند.

برای اطمینان از نشتی و عدم وجود ایراد، باید به سنسور شناور و تشتک دسترسی داشته باشید تا بررسی کنید که آیا آب اضافی در ظرف وجود دارد. اگر آب در ظرف وجود نداشته باشد یا از ماشین ظرفشویی نشت کند، آب یا تبخیر شده است و یا خرابی قطعات وجود دارد که باید تعمیر شود.

اگر کد خطا در عوض ناشی از خطای برد کنترل باشد، ماهیت دشوار آزمایش برد کنترل احتمالاً به یک تکنسین آموزش دیده برای رفع مشکل نیاز دارد.

دسترسی به سنسور شناور و ظرف تخلیه

دسترسی به سنسور شناور و سینی تخلیه بستگی به مدل ماشین ظرفشویی ال‌جی شما دارد. اگر پانل لگد یا پنجه دارید، برداشتن پانل ممکن است برای دسترسی به حسگر شناور و تشت تخلیه کافی باشد. در مدل‌های دیگر، درب ماشین ظرفشویی یا پانل دسترسی کنار ماشین ظرفشویی ممکن است نیاز به برداشتن داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید   علت بی صدا و بلوری بودن تلویزیون

قبل از برداشتن پانل های دسترسی یا دست زدن به سیم های برق، مطمئن شوید که برق ماشین ظرفشویی را قطع کرده اید. برای ایمنی، آب ماشین ظرفشویی نیز باید خاموش شود. اگر برای یافتن نشتی نیاز به چرخه ماشین ظرفشویی دارید، مراقب برق گرفتگی باشید و اقدامات احتیاطی را رعایت کنید.

سنسور شناور و تشت تخلیه را بررسی کنید

هنگامی که به سنسور شناور دسترسی پیدا کردید و آب را در ظرف کشف کردید، می توانید از یک حوله برای پاک کردن آب استفاده کنید. سنسور شناور را نیز می توان با مولتی متر تست کرد تا مشخص شود که آیا معیوب است و نیاز به تعویض دارد. هنگامی که ترمینال‌های مولتی‌متر سیم‌ها یا پایانه‌های حسگر شناور را لمس می‌کنند، و مولتی‌متر روی اهم تنظیم شده است، مولتی‌متر باید 0 اهم زمانی که شناور پایین است و 1 اهم زمانی که شناور بالا می‌آید (یا فعال می‌شود) بخواند.

تعمیر ظرفشویی الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 11 =

فهرست مطالب