نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نمایندگی تعمیرات جی پلاس

افراد زیادی هستند که اقدام به تعمیرات انواع تلویزیون درعموم بازار می کنند، اما مراجعه به نمایندگی تعمیرات جی پلاس، در عیب یابی دقیق و کاهش هزینه تعمیرتلویزیون شما بسیار تاثیر دارد! ممکن است تعمیرکار متفرقه بعد از تعویض مثلا سه قطعه که احتمال خرابی آن ها را  داده، در تعویض قطعه چهارم مشکل تلویزیون را تشخیص داده و برطرف کند؛ این امر باعث ایجاد هزینه اضافی و درنتیجه اختلاف ما بین مشتری و تعمیرکار خواهد شد !

مرکز تعمیرات جی پلاس، با داشتن کادری مجرب در هر دو زمینه­ مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، توانایی عیب یابی و تعمیر همه مدل های تلویزیون های جی پلاس  را دارا می باشند و امکان اعزام نیروی متخصص جهت تعمیر در محل، فراهم گردیده است.

چرا به مرکز تعمیرات جی پلاس مراجعه کنیم؟

هر آنچه تحت عنوان نمایندگی جی پلاس از آن یاد می کنیم، در حقیقت نمایندگی یا مرکز تعمیرات تلویزیون های جی پلاس می باشد که باید در درجه اول به قطعات اورجینال و با کیفیت تمام مدل های دستگاه دسترسی داشته و به هیچ عنوان از قطعات مشابه یا تقلبی بازار استفاده نکند. ثانیا باید عیب یابی و تعمیر دستگاه مورد نظر با دقت و تخصص فراوان انجام گیرد و با گارانتی تعمیرات و قطعات، موجب رضایتمندی مشتریان گردد. بدیهی است با وجود مراکز متعهد و مسولیت پذیری مانند نمایندگی  تعمیرات جی پلاس، مراجعه به تعمیرکاران متفرقه و یا دعوت از افراد ناشناس برای تعمیر در محل، اصلا تصمیم معقولی به نظر نمی رسد.

اجزای تشکیل دهنده تلویزیون جی پلاس

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی در زمینه لوازم خانگی صوتی و تصویری، شاهد تغییرات اساسی در قطعات تشکیل دهنده تلویزیون ها  شده ایم. برخی از قطعات حذف شده و برخی جدید مانند آی سی رم، فلش و HDMI که امکانات جدیدی را فراهم می آورند، به آن ها اضافه شده اند. مهمترین قطعاتی که ممکن است در زمان خرابی تلویزیون و مراجعه به نمایندگی تعمیرات جی پلاس، به گوش شما برسند، عبارتند از:

صفحه نمایشگر یا پنل؛

بیشترین مراجعات به مرکز تعمیرات جی پلاس مربوط به همین بخش از قطعه می باشد، زیرا دستگاه هر مشکل دیگری نیز داشتنه باشد نتیجه در نمایش یا عدم نمایش تصویر خلاصه می شود و در ثانی چون در معرض دید بوده و بسیار بزرگ و در عین حال حساس می باشد، احتمال ضربه یا آب خوردگی آن زیاد می باشد.

کابل FLAT؛

کابل های فلت برد اصلی را به برد ال ای دی متصل کرده و باعث تبادل اطلاعات بین آن ها می شود.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض خنک کننده CPU سخت افزار کامپیوتر

برد اصلی؛

مهمترین قطعه تلویزیون که وظیفه مدیریت کلی سایر قطعات و سایر لوازم جانبی به تلویزیون وصل می شوند را انجام می دهد. مین برد از چندین قطعه که هر کدام وظیفه خاصی بر عهده دارد تشکیل شده است. وظیفه هر کدام در جدول زیر آورده شده است:

آی سی کنترلر آی سی مربعی شکل و بزرگترین آی سی بر روی برد تلویزیون است که تمام دستورات وارد این آی سی می شود.
آی سی لایتز این آی سی نور صفحه را تنظیم می کند.
آی سی رم هر چه میزان این حافظه زیاد باشد، پردازش تصاویر سریعتر انجام می گیرد.
آی سی تیونر وظیفه آن دریافت سیگنال از آنتن و یا هر فرستنده دیگر است.
آی سی HDMI جهت توانایی برقراری ارتباط ما بین تلویزیون و سایر دستگاه های جانبی، روی برد اصلی تعبیه شده است.
آی سی فلش اطلاعات دستگاه و عملیات کنترل در این بخش قرارر دارند
ماژول حافظه وظیفه ذخیره کردن اطلاعات را بر عهده دارد.
کنترلر اطلاعات دریافت شده تمام ورودی ها را مستقیما به چیپ ست اصلی می فرستد.

بک لایت یا نور پس زمینه؛

یکی از مهمترین قطعات در تلویزیون های امروزی می باشد که میزان خرابی  آن در مرکز تعمیرات جی پلاس، به تعداد بالا ثبت شده است. این قطعه تامین کننده منبع نور تلویزیون می باشد و در واقع وظیفه اصلی نمایش تصاویر بر روی نمایشگر را بر عهده دارد.

پورت USB؛

این پورت برای اتصال دستگاه های جانبی مانند فلش مموری ها و دیگر لوازم جانبی با کابل یو اس بی، به تلویزیون استفاده می شود.

آمپلی فایر بلند گو؛

بر روی برد اصلی تلویزیون قرار می گیرد تا صدای خروجی برد را برای بلندگوهای تلویزیون تقویت کند.

هزینه ها در مرکز تعمیرات جی پلاس

نمایندگی تعمیرات جی پلاس، هزینه های مربوط به عیب یابی و تعمیرات تلویزیون ها را به دو بخش اصلی تقسیم کره است:

 1. اجرت عیب یابی و تعمیر

عیب یابی و تعمیر هر یک از قطعات دستگاه، به نسبت مدل و نوع قطعه ای که تعمیریا تعویض می شود متفاوت است. برای مثال عیب یابی مادربرد طبق نقشه مدارویافتن قسمتی که دچار مشکل شده، کاری بسیار زمان بر و دشوارتر از تعویض کلی آن می باشد. دسته بند کلی هزینه تعمیرات در نمایندگی جی پلاس به شرح زیرمی باشد:

هزینه تعویض برد

هزینه تعویض برداصلی، برد تیکان، بردپاور و دیگر برد های تلویزیون با عنوان تعویض برد در جدول تعرفه نمایندگی جی پلاس بیان شده است که بسته به اندازه تلویزیون ها متفاوت بوده و به برند و مدل تلویزیون ها ارتباط خاصی ندارد. مشکلات برد اصلی عموما ناشی از نوسانات الکتریکی می باشد که باعث سوختن کلی برد یا قطعاتی از آن می باشد.

این مطلب را از دست ندهید   ریبال مین برد تلویزیون ال جی
هزینه تعمیر برد

تعمیر برد پاور، اینورتر و دیگر برد های تلویزیون که توسط تعمیرکاران مجرب و حرفه ای در مرکز تعمیرات جی پلاس انجام می گیرد، معمولا به وسیله پروگرمر و یا تعویض قطعات الکترونیکی صورت می پذیرد. نمایندگی تعمیرات جی پلاس مجهز به جدیدترین تجهیزات و دستگاه های به روز برای تعمیر و تست انواع برد های تیکان، پاور، اینورتر و حتی برد اصلی می باشد.

تعمیر ماژول

اگر تلویزیون شما تصویر ندارد یا خط های عمودی در آن ظاهر شده  و یا دچار آب خوردگی شده است، با استفاده از دستگاه باندینگ در مرکز تعمیرات جی پلاس، مشکل به راحتی حل می شود.

تعمیر بک لایت

هزینه تعمیر بک لایت طبق نرخ مصوب اتحادیه و قیمت اعلامی نمایندگی جی پلاس می باشد. توصیه می کنیم در صورتی که تعدادی از بک لایت های تلویزیون شما سوخته است به جای تعویض قسمت سوخته، یک دست کامل تعویض کنید زیرا مدتی بعد از کار کرد دستگاه، ممکن است قسمت های دیگر بک لایت بسوزد و شما مجبور به هزینه ای دوباره شوید.

 1. قیمت قطعه معیوب

هر قطعه ای که در تلویزیون دچار عیب می شود، ممکن است در انواع مدل های تلویزیون متفاوت باشد. نمایندگی تعمیرات جی پلاس همواره قطعات اورجینال و با کیفیت را با قیمت مستقیم و بدون واسطه تهیه نموده و خیال هر دو طرف تعمیرکار و مشتری را راحت نموده است.

تعمیرات جی پلاس را به خانه بیاورید!

بله! شما می توانید با یک تماس کوتاه با نمایندگی تعمیرات جی پلاس، متخصص مربوطه را به همراه کلی ابزارآلات و قطعات مربوط به تلویزیون شما که احتمال خرابی آنها می رود، به خانه کشانیده و از دغدغه خیابان گردی و پرس و جو در ترافیک شهری، رهایی پیدا کنید.

شما با آوردن تعمیرکار نمایندگی جی اس به محل، در زمان و هزینه ای که برای انتقال آن تا مقصد می پرداختید صرفه جویی کرده و در حقیقت آنها را از پروسه­ تعمیر یک تلویزین حذف کرده اید. همچنین شما می توانید بر روند کار نظارت کنید، پرسش‌های خود را با کارشناس اعزامی تعمیرات تلویزیون در میان بگذارید؛ و نسبت به رفع و حل آن‌ها اقدام نمایید.

رایج ترین مشکلات ارجاعی به مرکز تعمیرات جی پلاس

تعمیرات تلویزیون به دانش فنی و تخصص بالایی نیازدارد و حتما از کمک متخصصین مجرب کمک بخواهید، از سپردن کار خود به تکنسین های تازه کار بپرهیزید زیرا ممکن است باعث وارد کردن ضررهای جبران ناپذیری به تلویزیون شما گردند. رایج ترین مشکلاتی که در مرکز تعمیرات جی پلاس شاهد آن بوده ایم، شامل موارد زیر است:

 • مادربرد به کلی سوخته شده یا قطعاتی از آن خراب می شوند که پس از عیب یابی، می تواند تعمیر یا تعویض گردد.
 • تصویر به صورت دوتیکه نمایش داده می شود.
 • خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش ظاهر شده است.
 • نقاطی از صفحه به رنگ سیاه در می آیند که نشان از پیکسل سوخته می باشد.
 • نقاطی از صفحه بصورت سفید و نورانی باقی می مانند، در این حالت پیکسل های آن ناحیه وشن مانده و خاموش نمی شوند.
 • تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد.
 • چراغ پاور دستگاه چشمک می زند ولی تلویزیون روشن نمی شود.
این مطلب را از دست ندهید   علت چشمک زدن یا روشن شدن چراغ قرمز تلویزیون

سوالات متداول

علت بوی سوختگی تلویزیون چیست؟

 • هنگام تولید، برخی از قطعات تلویزین داخل محفظه پلاستیکی قرار می گیرند که با روشن شدن تلویزیون برای اولین بار، بوی سوختگی منتشر می شود که با گذشت چند روز خود به خود برطرف می گردد.

چرا تصویر تلویزیون تاریک است؟

 • تنظیمات “Backlight” یا “Brightness” تلویزیون بهم ریخته است. مقدار این مشخصه را از طریق منوی تنظیمات یا “Settings” افزایش دهید.

رنگ های تلویزیون کمرنگ هستند، چاره چیست؟

 • تنظیمات رنگ تصویردر گزینه “Color Temperature” را به سمت رنگ های سرد تغییر داده و تعداد رنگ را در تنظیمات “Settings” افزایش دهید.

چرا صدای تلویزیون تاخیر دارد؟

 • در منوی تنظیمات رسیور یا تلویزیون ویژگی “Lip Sync” یا “Audio Delay” را امتحان کرده و ورودی را در حالت PC قرار دهید.

آیا در مرکز تعمیرات جی پلاس، پنل تلویزیون تعمیر می شود؟

 • در این رابطه باید عرض کنم هر مشکلی که در صفحه نمایش تلویزیون ظاهر شود، دلیل بر خرابی آن نمی باشد و ممکن است با تعمیر اجزایی مانند برد تی کن یا فلت ها مشکل بر طرف شود. ولی در صورت خرابی پنل (صفحه نمایش)، هزینه خرید آن با خرید کامل یک تلویزیون تقریبا برابر است.

آیا نمایندگی تعمیرات جی پلاس، تعمیردر محل را انجام می دهد ؟

 • بله، این شرکت امکاناتی فراهم کرده است تا بتواند کارشناسان و تعمیرکاران ماهر را جهت عیب یابی یا تعمیرات اولیه تلویزیون های جی پلاس به محل مشتریان اعزام نموده و در صورت میسر بودن در محل، اقدام به عیب یابی و تعمیر نمایند.

نشانه های خرابی لامپ تلویزیون الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 10 =

فهرست مطالب
7 مشکل رایج سینمای خانگی الجی
وبلاگ
پشتیبانی آنلاین الجی

7 مشکل رایج سینمای خانگی الجی

سینماهای خانگی الجی تجملات فوق‌العاده‌ای هستند، اما سیستم به هم پیوسته گیرنده‌ها، تقویت‌کننده‌ها، کابل‌ها، بلندگوها و دستگاه‌های منبع آن‌ها را مستعد مشکلات آزاردهنده می‌کند. در

ادامه مطلب »