نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

مشکلات رایج بلندگوی سینما خانگی

رفع مشکلات رایج بلندگوی سینما خانگی

مشکلات رایج بلندگوی سینما خانگی عبارتند از فقدان خروجی صدا، اعوجاج صدا، بلندگوهای دمیده، نداشتن باس یا سه صدای بلند، و صداهای بلند. می توانید این مشکلات را با تغییر کانال های خروجی، کاهش صدا، یا تعویض سیم پیچ ها، سیم ها و پارچه برطرف کنید. صدای زیاد می تواند فوراً به بلندگوهای جدید آسیب برساند. در این مقاله چندین مشکل و راه حل برای رفع مشکلات رایج بلندگوی شما را پوشش خواهیم داد. همچنین در مورد اینکه چرا آنها اتفاق می‌افتند و چه کاری می‌توانید برای جلوگیری از تکرار آنها انجام دهید، صحبت خواهیم کرد.

بررسی کنید که آیا بلندگوهای شما دمیده شده اند یا خیر

بلندگوهای دمنده اغلب حکم اعدام به نظر می رسند، اما پایان تنظیم صدای شما نیستند. در واقع اکثر اسپیکرهای دمیده شده را می توان بدون تعویض هیچ یک از قطعات تعمیر کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیستم را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که واقعاً منفجر شده اند، سپس سیم پیچ ها، معایب، پارچه یا سیم کشی را تنظیم کنید. اگر آنها خراب هستند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که آنها را به تعمیرگاه بیاورید. در اینجا روش سه مرحله ای برای بررسی اینکه آیا بلندگوهای شما منفجر شده اند آمده است:

حجم را کاهش دهید

اولین و مهمترین مرحله کاهش صدا است. اگر فکر می کنید بلندگوهای شما منفجر شده اند، کاری که می توانید انجام دهید این است که آنها را بالاتر ببرید تا ببینید آیا می توانید آنها را به وضوح بشنوید.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض بلندگوی گوشی LG G4

اگر به اندازه کافی مراقب نباشید، بلندگوهای منفجر می‌توانند غیرقابل تعمیر شوند. صدا را تا جایی کم کنید که به سختی قابل شنیدن باشد، سپس به مرحله بعدی بروید.

باس و تربل را تنظیم کنید

بیس یا تریبل بسیار بالا تاثیر منفی بر سیستم بلندگو دارد. ارتعاشات مداوم می تواند از سیم پیچ ها و پارچه پاره شود، بنابراین مهم است که هر دوی آنها را پس از تغییر صدا کاهش دهید. اگر بلندگوها را از رایانه یا تلفن هوشمند پخش می‌کنید، در صورت وجود، صدای باس و سه‌بلند آن دستگاه‌ها را کاهش دهید.

سیم ها، کویل ها و پارچه را بررسی کنید

در برخی موارد، اگر پارچه از مخروط بلندگو جدا شده باشد، می توانید واقعاً آن را بدوزید یا مهر و موم کنید. همچنین می‌توانید از درزگیر سیلیکونی استفاده کنید تا به جای اینکه پارچه را در یک مکان نگه دارید، انعطاف‌پذیر شود.

مخروط باید بتواند زمانی که باس در حال حرکت است حرکت کند. سیم‌ها و سیم‌پیچ‌های پشت پارچه را بررسی کنید که آیا در معرض یا شل شده‌اند.

بسیاری از مردم فکر می کنند که یک اسپیکر دمنده باید تعویض شود. راستش، می‌توانید آنها را با قیمت بسیار ارزان‌تری تعمیر کنید یا با انجام چند اصلاح جزئی، آنها را به حالت اولیه خود بازگردانید.

به خاطر داشته باشید که صدای بلندگوهای خود را در سطح پایین تا متوسط ​​نگه دارید تا در طولانی مدت از خاموش شدن آنها جلوگیری کنید.

مشکلات رایج بلندگوی سینما خانگی

مواد منبع دستکاری شده می تواند سیستم های صوتی را خراب کند

می توانید یک آهنگ را در یک برنامه کامپیوتری آپلود کنید، بهره را چندین برابر افزایش دهید و آن را روی یک CD یا آهنگ دیجیتال رایت کنید. این فرآیند ممکن است آشنا و بی ضرر به نظر برسد، اما یکی از سریع ترین راه ها برای شکستن بلندگوها است.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه تعویض و تعمیر قاب لپ تاپ

آنها می توانند بیش از حد گرم شوند، منفجر شوند یا کاملا غیر قابل استفاده شوند. منبع مطالب به اندازه خود سخنرانان مهم است.

از برنامه های دیجیتال شخص ثالث استفاده نکنید

اگر بهره را دو یا سه برابر مشخصات اصلی آهنگ افزایش دهید، ممکن است فکر کنید که صدای بهتری دارد، اما می تواند اسپیکرهای شما را خراب کند. برخی برای تغییر تنظیمات Gain برمی‌گردند و فکر می‌کنند که صدا را بهبود می‌بخشد و به آنها اجازه می‌دهد موسیقی را با صدای بلندتر در سیستم صوتی خود پخش کنند. در حالی که این درست است، تنظیم بیش از حد بهره می تواند بلندگوهای شما را خرد کند.

از سی دی، سیستم های سرگرمی یا وینیل استفاده کنید

این سه منبع خیلی صدا ندارند زیرا برای بلندگوها طراحی شده اند. محتوای دیجیتال از جمله گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها نیز قابل قبول است.

با این حال، انجام تنظیمات بر روی این دستگاه ها، از بین بردن بلندگوها را آسان می کند. برای جلوگیری از بریده شدن صدا یا اعوجاج، به تنظیمات استوک بچسبید. دلیلی وجود ندارد که آهنگ یا فیلم را بیشتر از میزانی که برای اجرا طراحی شده است، افزایش دهید.

این تنظیمات در کوتاه مدت سرگرم کننده هستند، اما اگر به تجهیزات صوتی شما آسیب برسانند، می توانند هزینه زیادی برای تعمیر یا تعویض برای شما داشته باشند. بهتر است اجازه دهید مسیر بدون تغییرات جادویی خود را انجام دهد.

چرا صدای فراگیر در سینما خانگی الجی خاموش است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 12 =

فهرست مطالب