نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت قطع صدای بلندگوی سینما خانگی

 قطع صدای بلندگوی سینما خانگی / شاید شایع ترین مشکل بلندگو ال جی عدم وجود صدا باشد. اگر بلندگو ال جیی شما نویز پخش نمی کنند، عملا بی فایده هستند. خبر خوب این است که اصلاحات بیش از اندازه کافی وجود دارد که بسیاری از آنها را می توانید بدون کمک حرفه ای خودتان انجام دهید.

چه بلندگو ال جیی قدیمی داشته باشید که ارزش زیادی ندارند یا کاملاً جدید، زمان آن رسیده است که این مشکل را یک بار برای همیشه برطرف کنید. این فرآیند پنج مرحله ای را دنبال کنید:

صدای خروجی از سیستم صوتی را تنظیم کنید

ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما گاهی اوقات بلندگو ال جیی شما اگر خیلی کم یا زیاد باشند ممکن است صدای خود را از دست بدهند. بسیاری از سیستم‌های بلندگو ال جی دارای ماشه‌های ایمنی هستند که از انفجار بیش از حد بلند آنها جلوگیری می‌کند. دستگاه شما همچنین ممکن است از بالا رفتن بیش از حد آن جلوگیری کند.

بررسی کنید که آیا بلندگو ال جی بی صدا هستند یا خیر

بلندگو ال جیی بی‌صدا هرگز صدا تولید نمی‌کنند، بنابراین راه‌حل شما ممکن است به سادگی رفع مشکل باشد. بلندگو ال جی، گیرنده و دستگاهی را که برای پخش صدا استفاده می کنید بررسی کنید. هر سه آنها باید بی صدا شوند. فراموش نکنید که صدای فراگیر خود را نیز بررسی کنید!

 قطع صدای بلندگوی سینما خانگی

هر سیم برق را تعمیر، تعویض یا وصل کنید

به گفته Techwalla، سیم ها اغلب تنها عامل عدم صدا هستند. در صورت شل بودن اتصالات ممکن است بلندگو ال جی بیفتند یا ترک بخورند، اما سیم های قطع شده قادر به تولید نویز نیستند. همه آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به خوبی به برق وصل شده اند.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر صفحه نمایش HDTV

دستگاه خروجی سیستم (گوشی هوشمند، لپ تاپ، تلویزیون، سیستم سرگرمی و غیره) را بررسی کنید

این دستگاه‌ها می‌توانند منبع مشکل باشند زیرا دکمه‌های بی‌صدا جداگانه دارند. قبل از بررسی آنها، صدای بلندگو ال جیی خود را پایین بیاورید، تا وقتی تنظیمات لازم را روی دستگاه انجام دادید، صدای بلند بلند نشوند.

مطمئن شوید که بلندگو ال جی را روی کانال مناسب تنظیم کرده اید

برخی از بلندگو ال جی چندین کانال دارند، بنابراین بررسی اینکه آیا در تنظیمات مناسب هستند ضروری است. اگر بلندگو ال جیی شما به کانال 1 متصل هستند، اما گیرنده در حال پخش صدا به کانال 2 است، هیچ صدایی از طریق آنها دریافت نخواهید کرد.

همانطور که می بینید، اجتناب از بسیاری از دلایل نسبتاً آسان است. در حالی که یافتن راه حل همیشه مورد استقبال قرار می گیرد، جلوگیری از تکرار آن بسیار مهم است.

شل شدن سیم ها یا بلند کردن صدا می تواند باعث آسیب دائمی به بلندگو ال جی شود. اگر می‌خواهید بدانید چرا صدای بلندگو ال جیی شما مخدوش شده است، ادامه مطلب را بخوانید.

اعوجاج صدا یک مشکل رایج است

اگر سیستم صوتی شما ناهنجار یا نامفهوم به نظر می رسد، ممکن است رفع آن ساده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. قبل از اینکه یک بلندگو ال جیی جدید بخرید یا صدها دلار بابت تعمیرات حرفه ای خرج کنید، ما لیستی از راه حل های سریع برای شما تهیه کرده ایم که می توانید امتحان کنید. در زیر، دلایل متعددی را پیدا خواهید کرد که صدا ممکن است مخدوش یا دور به نظر برسد.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر تلویزیون در جنت آباد مرکزی

بررسی کنید که آیا بلندگو ال جی از دستگاه دیگری پخش می شوند

اگر قادر به شنیدن صدای واضح نیستید، بلندگو ال جی را به چیز دیگری وصل کنید. اگر آنها خوب کار کنند، مشکل دستگاه است. اگر نه، بلندگو ال جی باید تعمیر شوند. بیایید چند تعمیر را در چهار گزینه زیر پوشش دهیم.

در صورت لزوم یا لازم، کابل را تعویض کنید

کابل های قدیمی و پیچ خورده به مرور زمان از بین می روند. کابل های شما باید مرتب، مرتب و منظم باشند تا از شکستن یا جدا شدن آنها جلوگیری شود. اگر هر یک از کابل ها شکسته یا شکسته به نظر می رسند، ممکن است زمان تعویض آنها فرا رسیده باشد. این تغییر می تواند از خطرات ایمنی نیز جلوگیری کند.

شل بودن اتصالات سیم، کابل ها و دوشاخه ها می تواند باعث اعوجاج صدا شود

همانطور که در بخش قبل دیدیم، اتصالات کابلی و سیمی می تواند بر سیستم صوتی شما تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که همه آنها به درستی وصل شده اند. متوجه خواهید شد که این راه حل تقریباً در هر مشکل بلندگو ال جیی موجود در این لیست یافت می شود زیرا این یک مشکل رایج است.

اتصال بلوتوث اغلب با فاصله یا تداخل مخدوش می شود

هر چیزی که دستگاه بلوتوث شما را از مسیری واضح به بلندگو ال جی مسدود کند، می‌تواند باعث تیرگی یا اعوجاج شود. این مشکل شامل دیوارها، درها، کاناپه ها، مبلمان و سایر سازه های بزرگ و متراکم می شود.

بررسی کنید که آیا یک سیم پیچ دمیده شده است

 Electronics Notes بیان می‌کند که می‌توانید یک سیم‌پیچ دمیده را با مرکزیت آن روی بلندگو ال جی تعمیر کنید. اگر بدون تعمیر خراب است، بهتر است با شرکت تماس بگیرید تا جایگزینی دریافت کنید. بسیاری از سیم پیچ های بلندگو ال جی مخصوص برند (یا حداقل اندازه خاص) هستند، بنابراین مطمئن شوید که سیم پیچ درست را جایگزین می کنید.

این مطلب را از دست ندهید   کالیبره کردن صفحه لمسی گوشی اندویدی

اکثر سیستم های صوتی در صورت وجود مشکل الکتریکی، صدای متفاوتی دارند. چه سیم شل باشد یا یک سیم پیچ ناهمتراز، باید همه چیز را از بالا به پایین بررسی کنید.

اعوجاج ها اغلب می توانند نشانه ای از قطع شدن سیگنال باشند، اما ممکن است به این معنی باشد که بلندگو ال جیی شما در معرض خطر خاموش شدن هستند.

کمبود باس یا تریبل در سینما خانگی الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

فهرست مطالب