نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت روشن نشدن صفحه نمایشگر لپ تاپ ال جی

اگر لپ‌تاپ ال جی شما روشن نمی‌شود یا هنگام روشن شدن بوت نمی‌شود، چیزهایی وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید و مشکل را حل کنید. در زیر مراحل عیب‌یابی برای کمک به شناسایی عواملی که ممکن است مانع روشن شدن لپ‌تاپ ال جی شما شود، آورده شده است. توصیه می کنیم برای بهترین نتیجه هر یک از آنها را مرور کنید.

مراحل تست و بررسی روشن نشدن صفحه نمایشگر لپ تاپ

کابل برق را وصل کنید

اگرچه ممکن است واضح به نظر برسد، اگر لپ تاپ ال جی شما فقط با باتری کار می کند، اتصال آداپتور برق متناوب ممکن است مشکل را حل کند. اطمینان حاصل کنید که سیم آداپتور به درستی به دو طرف وصل شده است. اگر لپ تاپ ال جی با آداپتور وصل شده کار می کند، باتری شما مرده یا معیوب است.

آداپتور برق متناوب و پورت برق را برای پین خمیده بررسی کنید

برخی از آداپتورهای برق متناوب یک پین در انتهای آداپتور دارند که به لپ تاپ ال جی متصل می شود. کانکتور آداپتوری که به لپ تاپ ال جی وصل می شود را بررسی کنید و بررسی کنید که آیا پین خمیده یا شکسته وجود دارد. در صورت وجود، لپ تاپ ال جی هیچ برقی از آداپتور AC دریافت نمی کند. برای رفع مشکل، آداپتور برق متناوب باید تعویض شود.

برخی از لپ‌تاپ ال جی‌ها دارای یک پین در داخل پورت برق هستند که به ایجاد اتصال محکم به آداپتور برق متناوب کمک می‌کند. اگر پین خم شده یا شکسته باشد، لپ تاپ ال جی برقی دریافت نمی کند. برای رفع مشکل، پورت برق لپ تاپ ال جی باید تعمیر یا تعویض شود. با این حال، بسته به نوع لپ تاپ ال جی، این راه حل ممکن است نیاز به تعویض کامل مادربرد داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید   خطای راه اندازی لپ تاپ

اتصال را از ایستگاه اتصال قطع کنید

اگر لپ تاپ ال جی شما از یک داک استفاده می کند، آن را جدا کرده و سیم برق را مستقیماً به لپ تاپ ال جی وصل کنید. سپس، سعی کنید لپ تاپ ال جی را روشن کنید.

باتری را بردارید و دوباره وصل کنید

لپ تاپ ال جی همچنین می تواند در حالت برق باشد که از بوت شدن آن جلوگیری می کند. کابل برق را جدا کرده و سپس باتری را از لپ تاپ ال جی خارج کنید. هر دو را حداقل برای یک دقیقه از لپ تاپ ال جی جدا کنید. سپس باتری را دوباره در لپ تاپ ال جی قرار دهید، کابل برق را وصل کنید و سعی کنید لپ تاپ ال جی را روشن کنید.

لپ تاپ ال جی را از برق خالی کنید

گاهی اوقات، شارژ الکتریکی باقیمانده می تواند از روشن شدن لپ تاپ ال جی شما جلوگیری کند. شما می توانید آن را به عنوان یک “انسداد برق” در نظر بگیرید. با انجام مراحل زیر، به طور موثری برق لپ تاپ ال جی خود را تخلیه می کنید و از نو شروع می کنید، که اغلب منجر به روشن شدن آن می شود.

  1. آداپتور برق متناوب را جدا کرده و باتری را خارج کنید (در صورت امکان).
  2. دکمه پاور را برای سی ثانیه نگه دارید تا برق باقی مانده از لپ تاپ ال جی تخلیه شود.
  3. بدون تعویض باتری، آداپتور برق متناوب را دوباره به لپ تاپ ال جی وصل کنید.
  4. دکمه پاور را فشار دهید تا لپ تاپ ال جی روشن شود و مطمئن شوید که درست بوت می شود.
  5. اگر لپ تاپ ال جی روشن می شود، لپ تاپ ال جی را به طور معمول خاموش کنید.
  6. اگر توانستید باتری لپ تاپ ال جی را جدا کنید، باتری را دوباره در لپ تاپ ال جی قرار دهید.
  7. لپ تاپ ال جی را دوباره روشن کنید و بررسی کنید که درست بوت شود.
این مطلب را از دست ندهید   چه چیزی باعث ایجاد کد خطای AE می شود؟

سخت افزار بد

پس از گذراندن مراحل عیب‌یابی پیشنهادی در بالا، اگر لپ‌تاپ ال جی شما همچنان روشن نمی‌شود، احتمالاً مشکل از نقص سخت‌افزاری است. محتمل ترین مولفه ایراد از مادربرد یا پردازنده است. متأسفانه برای تعیین علت کار نکردن لپ تاپ ال جی به عیب یابی عمیق تری نیاز است. اگر سخت افزار معیوب مقصر باشد، تعمیر یا تعویض ضروری است.

پیشنهاد می کنیم با سازنده لپ تاپ ال جی تماس بگیرید تا توصیه هایی در مورد نحوه تعمیر آن داشته باشید. همچنین می توانید لپ تاپ ال جی خود را به تعمیرگاه کامپیوتر ببرید، زیرا آنها می توانند مشکل را تشخیص داده و سخت افزار معیوب را جایگزین کنند.

مقالات مرتبط:

راه اندازی مجدد لپ تاپ الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + یک =

فهرست مطالب