نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

رفع خرابی صدای سینما خانگی

دلایل خرابی صدای سینما خانگی

همه چیز را از جعبه بیرون آورده‌اید، وصل کرده‌اید، ساعت‌ها با ورودی‌ها دست و پنجه نرم کرده‌اید و سیم بلندگو را جدا کرده‌اید، و در نهایت آماده هستید که با یک کاسه پاپ کورن روی کاناپه سقوط کنید و نتفلیکس را با شکوه 5.1 تماشا کنید. اما شما نمی توانید، زیرا هیچ صدایی از بلندگوهای شما خارج نمی شود.

نحوه ی تعمیر سینمای خانگی

خبر خوب این است که بسیار بعید است که شما دچار شکست کامل سیستم شده باشید. برای اینکه این اتفاق بیفتد، تک تک اسپیکرها در تنظیمات شما باید به یکباره روی فریتز بروند، که این اتفاق نمی افتد مگر اینکه در همان لحظه ای که شما می نشینید، یک افزایش فاجعه بار قدرت وجود داشته باشد.

مرحله اول: گیرنده خود را از منبع تغذیه جدا کنید. اگر در اثر برق گرفتگی مرده اید، نمی توانید بقیه این راهنما را بخوانید. کار بعدی که باید انجام دهید این است که بررسی کنید گیرنده AV شما به درستی وصل شده باشد. رایج تر از آن چیزی است که فکر می کنید. “به درستی متصل شده است” به این معنی است که کابل برق به طور کامل وارد شده است و سیم های بلندگو به درستی به داخل فشار داده شده اند (اگر از دوشاخه های موزی استفاده می کنید). اگر از سیم لخت استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که توسط پیچ های پایه اتصال محکم نگه داشته شده است، بدون اینکه سیم اضافی بیش از حد قابل مشاهده باشد.

صدای سینما خانگی

بررسی تنظیمات نرم افزاری

با فرض اینکه همه چیز درست است و به درستی متصل شده است، بهترین حدس بعدی این است که مشکل از تنظیمات نرم افزار گیرنده شما است. به منوی تنظیمات روی صفحه بروید و شروع به آزمایش تنظیمات مختلف بلندگو کنید. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد به طور دستی بلندگوها را به کانال‌های خاصی اختصاص دهید، و در برخی دیگر، ممکن است منبع منبع در تنظیم بلندگوی شما پخش نشود.

این مطلب را از دست ندهید   استند بای رفتن تلویزیون

صرف نظر از این، تست تنظیمات مختلف باید خیلی سریع این مشکل را حل کند. از بسیاری جهات، فقدان کامل صدا ساده‌ترین مشکل برای حل است. مگر اینکه واقعاً با افزایش برق مواجه شده باشید یا مجموعه‌ای از بلندگوهای کاملاً نامرغوب به شما ارسال شده باشد. در این صورت، ما نمی توانیم به شما کمک کنیم. شاید دفعه بعد، شما باید یک محافظ برق نیز بخرید.

بلندگوهای فراگیر من کار نمی کنند

ما یک راه حل تقریباً واضح و غیر منطقی را پیشنهاد می کنیم – راه حلی که احتمالاً مشکل را حل نمی کند، اما به هر حال ارزش انجام آن را دارد. صدا را زیاد کن. در برخی موارد، مواد فراگیر در صحنه خاصی از فیلم یا سریال می‌تواند بسیار ظریف باشد و تصور اولیه شما از عدم وجود صدای فراگیر ممکن است به این دلیل باشد که بیش از حد بی صدا پخش می‌شود. برای تنظیم صدا برای بلندگوهای جداگانه، باید به منوی تنظیمات گیرنده خود بروید.

با فرض اینکه اینطور نیست، اتصالات بلندگو را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی پیچ شده است.

اگر با این کار مشکل حل نشد، وقت آن رسیده است که نگاهی طولانی و سخت به مطالب منبع خود بیندازید. سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا منبع منبع شما در واقع قابلیت صدای فراگیر 5.1 یا 7.1 را دارد؟ اگر موسیقی را از طریق گیرنده خود پخش می کنید، احتمالاً اینطور نخواهد بود، زیرا بیشتر آهنگ ها برای دو کانال میکس می شوند، نه پنج یا هفت. فیلم ها و سریال ها به احتمال زیاد ترکیبی فراگیر دارند، اما نه همیشه.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات رایج بلندگوی سینما خانگی

بررسی تنظیمات

اگر اینطور است، ممکن است لازم باشد گیرنده خود را طوری تنظیم کنید که ترکیب 2.1 را به 5.1 یا بزرگتر ترجمه کند. تنظیمات گیرنده متفاوت است، اما شما باید این گزینه را در قسمتی با عنوان تنظیمات DSP یا موارد مشابه پیدا کنید. دوباره با تنظیمات مختلف بازی کنید و ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند یا خیر.

همیشه می‌توانید منبعی را که می‌دانید قادر به پخش صدای فراگیر کامل است، آزمایش کنید تا بررسی کنید که آیا گیرنده یا بلندگوی شما مقصر است یا خیر.

اگر از پخش کننده Blu-ray استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد خروجی را روی جریان بیت چند کاناله تنظیم کنید. شما باید بتوانید این گزینه را در منوی تنظیمات خودش پیدا کنید.

تعمیر سینما خانگی خود را به کارشناسان مرکز ما بسپارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

7 مشکلات و راه حل سینمای خانگی
وبلاگ
پوران دخت خدابخش

7 مشکلات و راه حل سینمای خانگی الجی

7 مشکلات و راه حل سینمای خانگی. سینماهای خانگی الجی تجملات فوق‌العاده‌ای هستند، اما سیستم به هم پیوسته گیرنده‌ها، تقویت‌کننده‌ها، کابل‌ها، بلندگوها و دستگاه‌های منبع،

ادامه مطلب »
مشکلات رایج جاروبرقی
وبلاگ
پوران دخت خدابخش

مشکلات رایج جاروبرقی الجی

مشکلات رایج جاروبرقی. در بیشتر موارد، ساختار اصلی بیشتر جاروبرقی الجی ها اساساً یکسان است و عیب یابی عیب های رایج جاروبرقی الجی می تواند

ادامه مطلب »