نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دلایل عدم اتصال ساب ووفر ال جی به نوار صوتی

عدم اتصال ساب ووفر ال جی به نوار صوتی . ترکیب ساب ووفر ال‌جی و نوار صوتی برای علاقه‌مندان به سینمای خانگی عالی هستند. این ترکیب‌ها با در نظر گرفتن افراد مبتدی ساخته شده‌اند و صدای عالی را نسبت به قیمت ارائه می‌دهند. با این حال، برخی از آنها با اتصال ساب ووفر و نوار صوتی مشکل داشتند. برخی از اتصالات بی سیم پیچیده تر از سایرین هستند، اما به این معنی نیست که دستگاه های شما کار نمی کنند. به خواندن ادامه دهید تا بدانید اگر ساب ووفر ال‌جی شما به نوار صوتی وصل نمی‌شود چه کاری باید انجام دهید و چگونه می‌توانید خطر قطع اتصال را به حداقل برسانید.

عدم اتصال ساب ووفر ال جی به نوار صوتی

اتصال ساب ووفر ال جی به ساندبار

اگرچه قرار است این کار نسبتاً آسان باشد، اتصال ساب ووفر ال‌جی به نوار صوتی می‌تواند کمی مشکل باشد. این امر به ویژه به دلیل نحوه اتصال ساب ووفر صادق است – اگر شرایط خاصی برآورده نشود، ساب ووفر ممکن است از جفت شدن با نوار صوتی خودداری کند.

پس اگر ساب ووفر ال جی شما به نوار صوتی شما وصل نشود چه؟ ابتدا مطمئن شوید که بار اول ساب ووفر و نوار صوتی شما به درستی وصل شده اند.

به محض اینکه ساب ووفر و نوار صوتی ال جی خود را روشن می کنید، باید به طور خودکار جفت شوند. برای راه اندازی این اتصال برای اولین بار:

 1. سیم برق نوار صدا را پیدا کنید. یک سر سیم برق را به محل مناسب در پشت نوار صوتی (با برچسب DC IN) وصل کنید.
 2. سیم برق ساب ووفر را پیدا کنید. یک سر سیم برق را به محل مناسب در پشت ساب ووفر (با برچسب DC IN) وصل کنید.
 3. نوار صوتی و ساب ووفر را با استفاده از دکمه پاور روی هر دستگاه روشن کنید.
 4. هنگامی که هر دو دستگاه روشن می شوند، یک چراغ LED چشمک زن روی ساب ووفر وجود خواهد داشت. معمولا چند لحظه طول می کشد تا ساب ووفر و نوار صوتی با هم ارتباط برقرار کنند. با این حال، آنها طوری برنامه ریزی شده اند که فقط به یکدیگر متصل شوند.
 5. هنگامی که چراغ LED به رنگ سبز روشن می شود و چشمک نمی زند، اتصال کامل می شود.
این مطلب را از دست ندهید   روش های عیب یابی یخچال ال جی

اگر این اولین باری است که هر دو دستگاه را روشن می‌کنید و جفت نمی‌شوند، ممکن است مجبور شوید آنها را به صورت دستی جفت کنید.

اگر صدا وجود نداشته باشد، یا اگر چراغ LED چند لحظه پس از روشن شدن هر دو دستگاه همچنان به چشمک زدن ادامه دهد، می‌دانید که ساب ووفر و نوار صوتی ال‌جی به درستی جفت نمی‌شوند.

عیب یابی اتصال شما

ممکن است چند دلیل وجود داشته باشد که ساب ووفر و نوار صوتی ال‌جی شما وصل نمی‌شوند. قبل از تلاش برای اتصال دستی نوار صوتی و ساب ووفر خود، راه حل های زیر را بررسی کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که ساب ووفر و نوار صوتی ال جی شما تا حد امکان به هم نزدیک هستند. این کیفیت صدا را بهبود می بخشد، اما اتصال دستگاه ها را آسان تر می کند.
 • بررسی کنید که آیا موانعی بین نوار صوتی LG و ساب ووفر وجود دارد یا خیر. هر چیزی که ممکن است سیگنال را مسدود کند می تواند بر اتصال تأثیر بگذارد.
 • دستگاه هایی را که از فرکانس مشابه ساب ووفر یا نوار صوتی ال جی استفاده می کنند خاموش کنید. این می تواند دستگاه های پزشکی، مایکروویو، و حتی برخی از اتصالات LAN بی سیم باشد. اگر تعداد اتصالات زیاد باشد، می تواند باعث تداخل شود که به نوار صوتی شما اجازه نمی دهد به ساب ووفر شما متصل شود.
 • سعی کنید صدا را کم کنید. بنا به دلایلی، اگر صدای نوار صوتی کم باشد، اتصال ساب ووفر شما به نوار صوتی آسان تر است.
 • اگر هیچ یک از این مشکلات به نظر نمی رسد مشکل باشد، سعی کنید هر دو نوار صوتی ال جی و ساب ووفر را جدا کنید. حداقل پنج دقیقه آنها را از برق جدا کنید و سپس هر دو را دوباره به برق وصل کنید. به نظر می‌رسد گاهی اوقات این مشکل برطرف می‌شود.
این مطلب را از دست ندهید   تعمیر صدای تلویزیون الجی

اتصال دستی ساب ووفر ال‌جی به نوار صدا

اگر ساب ووفر و نوار صوتی ال‌جی شما فوراً وصل نمی‌شوند، ممکن است مجبور شوید آنها را به صورت دستی جفت کنید. این یک فرآیند ساده است، اما مراحل باید دقیقا دنبال شود.

برای جفت کردن دستی ساب ووفر ال‌جی با نوار صوتی ال‌جی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • صدای نوار صوتی را کم کنید. می توانید این کار را با فشار دادن دکمه “VOL -” روی دستگاه یا کنترل از راه دور انجام دهید. این برای یک جفت مناسب ضروری است، اما این دکمه حالت جفت شدن دستی را نیز آغاز می کند.
 • اکنون، به فشار دادن دکمه “VOL -” ادامه دهید. به زودی، LED واقع در پشت نوار صوتی شما باید روشن شود. باید قرمز باشه پس از 2 ثانیه، نور جامد باید شروع به چشمک زدن کند.
 • وقتی نشانگر LED قرمز چشمک می زند، کنترل از راه دور خود را پیدا کنید.
 • دکمه «بی‌صدا» را روی کنترل از راه دور به مدت سه ثانیه فشار دهید و نگه دارید. دکمه بی صدا ممکن است با تصویری از یک بلندگو نشان داده شود که یک خط از آن عبور می کند.
 • دکمه “بی صدا” را نگه دارید تا چراغ نشانگر LED به سرعت شروع به چشمک زدن کند. باید تفاوت محسوسی بین این سرعت و پلک زدن کندتر از قبل وجود داشته باشد.
 • سپس به ساب ووفر ال جی خود بروید. دکمه جفت شدن را در پشت ساب ووفر پیدا کنید. برای دسترسی به دکمه به یک ابزار کوچک مانند یک پیچ گوشتی مینیاتوری یا گیره کاغذ نیاز دارید. بسیار کوچک است و در سطح ساب ووفر قرار می گیرد.
 • از ابزار کوچک برای فشار دادن دکمه جفت شدن بیش از 5 ثانیه استفاده کنید.
 • چراغ نشانگر LED باید شروع به چشمک زدن قرمز و سبز در یک الگوی متناوب کند.
 • در این مرحله باید ساب ووفر و نوار صوتی را از برق جدا کنید. آنها را برای چند لحظه کاملاً از هر منبع برق جدا نگه دارید.
 • اکنون ساب ووفر و نوار صوتی را دوباره به منبع برق وصل کنید. پس از چند لحظه، دستگاه ها باید به طور خودکار جفت شوند. با نگاه کردن به چراغ نشانگر LED در سمت دیگر ساب ووفر می توانید متوجه شوید که آنها جفت شده اند. باید سبز جامد باشد.
این مطلب را از دست ندهید   5 مشکل رایج در تلویزیون های ال جی

پس از انجام این مراحل، ساب ووفر و نوار صوتی ال جی شما باید جفت شوند. شما می توانید این را با تلاش برای پخش چیزی از تلویزیون خود آزمایش کنید. اگر می توانید صدا را از نوار صوتی و ساب ووفر بشنوید، جفت موفقیت آمیز بود.

پیشنهاد مطالعه: 9 مرحله عیب یابی مشکلات بلندگوی سینمای خانگی الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =