نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دلایل سیاه شدن صفحه مانیتور ال جی

سیاه شدن صفحه مانیتور ال جی / اگر هنگام روشن کردن رایانه، مانیتور ال جی رایانه شما صفحه سیاهی را نشان می دهد و تصویری ندارد، مراحل زیر ممکن است به شما در عیب یابی یا تعمیر مشکل کمک کند.

مانیتور ال جی روشن نیست

ممکن است واضح به نظر برسد، اما ابتدا مطمئن شوید که مانیتور ال جی روشن است. اگر LED روشن/خاموش (نور آبی، سبز یا نارنجی) را در جلو یا پایین مانیتور ال جی نمی بینید، دوباره دکمه روشن/خاموش را فشار دهید. اگر پس از چندین بار تلاش چراغی روشن نشد، به بخش بعدی بروید.

کامپیوتر خواب است

اگر کمی از رایانه فاصله گرفتید و به صفحه سیاه برگشتید، رایانه احتمالاً خواب است. سعی کنید ماوس خود را حرکت دهید، روی دکمه‌های ماوس کلیک کنید، یا هر کلیدی (مثلاً فاصله) را فشار دهید تا بیدار شود. اگر هیچ یک از این اقدامات کار نکرد، دکمه پاور را فشار دهید.

اتصالات شل یا نامناسب

یکی دیگر از دلایل سیاه شدن صفحه نمایش این است که کامپیوتر به دلیل اتصالات کابل شل یا نامناسب به درستی با مانیتور ال جی ارتباط برقرار نمی کند. مراحل زیر به شما کمک می کند مطمئن شوید که مانیتور ال جی به درستی به رایانه متصل شده است.

سیاه شدن صفحه مانیتور ال جی

کابل HDMI

اطمینان حاصل کنید که کابل انتقال داده مانیتور ال جی به درستی به رایانه وصل شده است. باید به طور کامل و محکم در جای خود قرار داده شود. نمایشگرهای قدیمی از کابل VGA استفاده می کنند، اما اکثر نمایشگرهای جدید از کابل و پورت DVI یا HDMI استفاده می کنند.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض مادر برد گوشی ال جی

کابل برق را چک کنید

سپس، با جستجوی نور آبی، سبز یا نارنجی، مطمئن شوید که مانیتور ال جی برق دارد. این نور در جلو یا پایین قاب مانیتور ال جی دیده می شود.

اگر هیچ چراغی روی مانیتور ال جی نمی بینید، مطمئن شوید که به یک پریز دیواری متصل است. اگر سیم برق از پشت مانیتور ال جی قابل جدا شدن است، سعی کنید آن را با کابل برق دیگری تعویض کنید. اگر پس از استفاده از پریز و کابل دیگر، باز هم نمی توانید مانیتور ال جی را روشن کنید، مانیتور ال جی خراب است و باید تعویض شود.

وضعیت LED را بررسی کنید

اگر چراغ وضعیت مانیتور ال جی نارنجی یا چشمک زن است، با حرکت دادن ماوس یا فشار دادن Esc مطمئن شوید که مانیتور ال جی در حالت آماده به کار نیست. اگر کمکی نکرد، کابل داده را دوباره به کامپیوتر و پشت مانیتور ال جی وصل کنید و سپس کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

کابل دیگری را امتحان کنید

اگر مانیتور ال جی شما برق می‌گیرد، اما تصویری ظاهر نمی‌شود، ممکن است مشکل کابل داده باشد. سعی کنید از کابل DVI، HDMI یا DisplayPort دیگری با مانیتور ال جی خود استفاده کنید.

روشنایی و کنتراست را افزایش دهید

اگر می‌توانید منوی تنظیمات مانیتور ال جی خود را حتی با وجود خالی بودن صفحه نمایش مشاهده کنید، احتمالاً باید روشنایی و کنتراست را افزایش دهید.

کامپیوتر نیاز به راه اندازی مجدد دارد

اگر هنگام سیاه شدن صفحه، رایانه روشن بود، ممکن است اتفاقی افتاده باشد که نیاز به راه اندازی مجدد رایانه داشته باشد. برای راه اندازی مجدد رایانه در زمانی که نمی توانید چیزی را ببینید، دکمه روشن/خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا کامپیوتر خاموش شود. وقتی کامپیوتری خاموش است و فن ها نمی چرخند می توانید بگویید خاموش است. هنگامی که رایانه خاموش است چند ثانیه صبر کنید و سپس با فشار دادن دکمه پاور رایانه را دوباره روشن کنید.

این مطلب را از دست ندهید   نکات مهم خرید تلویزیون اصل

بدون پست

اگر رایانه از POST عبور نکند، روشن نمی‌شود یا پاسخگو نیست و مانیتور ال جی شما سیاه می‌ماند. اگر هنگامی که رایانه خود را روشن می کنید یا چراغ های عجیب و غریب می بینید صدای بوق می شنوید، مراحل عیب یابی POST را طی کنید تا مشکل را مشخص کنید.

مشکل سخت افزاری

اگر از توصیه های بالا پیروی کرده اید و هنوز تصویری ظاهر نمی شود، ممکن است رایانه شما دارای مانیتور ال جی، کارت گرافیک (کارت گرافیک) یا مادربرد بد باشد. بهترین روش برای تعیین این موضوع این است که پیشنهادات زیر را امتحان کنید.

مانیتور ال جی رایانه شخص دیگری را قرض بگیرید و آن را به رایانه خود وصل کنید

اگر مانیتور ال جی دیگری روی رایانه شما کار می کند، بی خطر است که فرض کنید مانیتور ال جی غیر کار می کند و باید تعویض شود. در حالی که ممکن است امکان سرویس مانیتور ال جی وجود داشته باشد، خرید مانیتور ال جی جدید اغلب ارزان تر و آسان تر است.

مانیتور ال جی خود را جدا کنید و آن را به رایانه دیگری وصل کنید

اگر مانیتور ال جی شما روی رایانه دیگری کار می کند، کارت گرافیک خراب است. سعی کنید کارت گرافیک را از رایانه آسیب دیده حذف کرده و آن را در رایانه دیگری نصب کنید. اگر در رایانه دیگر کار نمی کند، به احتمال زیاد کارت گرافیک خراب است و باید تعویض شود.

اگر مانیتور ال جی و کارت گرافیک شما با رایانه دیگری کار می کند، مادربرد شما احتمالاً مشکل دارد. با استفاده از لینک زیر می توانید مشکلات مادربرد را عیب یابی کنید. اگر تشخیص دادید مادربرد خراب است یا نمی‌توانید هیچ آزمایشی را با موفقیت انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم مادربرد را تعویض کنید تا مشکل نمایشگر برطرف شود.

این مطلب را از دست ندهید   راهنمای تعویض جک فیش LG G4

4 مشکل رایج در مانیتور ال جی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 1 =

فهرست مطالب