نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر نوار صوتی سینما خانگی

چگونه می توان نوار صوتی خود را تعمیر کرد

نوارهای صوتی ساده ترین راه برای افزودن صدای با کیفیت به تنظیمات سینمای خانگی شما هستند، اما چند صدای معمولی وجود دارد که می تواند تجربه را خراب کند.

ما کارشناسان سینمای خانگی خود را برای یافتن راه حل برای برخی از رایج ترین مسائل مربوط به نوار صدا بررسی کرده ایم تا بتوانید دوباره کار کنید. بسیاری از مشکلات نوار صدا راه حل های کاملاً ساده ای دارند. هر مشکلی که باشد، رفع آن تقریباً ارزانتر – و سازگار با محیط زیست – نسبت به تعویض نوار صوتی شما خواهد بود. اما اگر تمام راه حل های زیر را اجرا کنید و نوار صدای شما هنوز آنطور که می خواهید کار نمی کند، ممکن است زمان یک راه حل جدید فرا رسیده باشد.

هنگامی که صدا در حال پخش است، نوار صدا خاموش می شود یا می خوابد

 در صورتی که با خوابیدن نوار صدا بعد از مدت زمان مشخص مشکلی دارید، احتمالاً به دلیل تنظیمات صرفه جویی در انرژی است. به منظور جلوگیری از مصرف برق غیر ضروری در زمان عدم استفاده، اکثر نوارهای صوتی در صورت عدم تشخیص سیگنال صوتی خاموش می شوند.

با این حال، برخی از نوارهای صوتی حساس تر از بقیه هستند و برخی حتی زمانی که صدا با صدای کم پخش می شود، خاموش می شود. برخی از میله های صوتی ارزان تر فقط می توانند ورودی 3.5 میلی متری صدا را ارائه دهند.

ما فقط زمانی توصیه می کنیم از این اتصال استفاده کنید که تلویزیون یا نوار صوتی شما جایگزین دیجیتالی مانند نوری دیجیتال (Toslink)، کواکسیال یا HDMI نداشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید   روشن نشدن مایکروویو الجی

مهم این است که وقتی یک نوار صدا را روی کابل 3.5 میلی متری وصل کرده اید، صدا از تلویزیون شما تا آنجا که می تواند بالا برود.

این بدان معناست که شما فقط نیاز به تنظیم صدا با استفاده از کنترل از راه دور نوار صوتی خود دارید و همچنین به این معنی است که تلویزیون شما به اندازه کافی سیگنال قدرتمندی را ارسال می کند تا اطمینان حاصل شود که نوار صوتی شما در هنگام پخش صدا هرگز به خواب نمی رود.

اتصال به جعبه تنظیم یا پخش کننده دیسک

 این امر همچنین می تواند زمانی اتفاق بیفتد که نوار صوت شما به یک ست باکس مانند Freeview، Sky یا دستگاه پخش Blu-ray یا DVD متصل باشد که دارای کنترل صدا مخصوص خود است. مانند نکات بالا، باید اطمینان حاصل کنید که ست تاپ باکس تا حد ممکن تنظیم شده است. این باید مانع از خوابیدن نوار صوتی شما شود.

صدای نوار صدا بهتر از صدای تلویزیون نیست

یکی از شکایاتی که ممکن است مکرراً حتی در نوارهای صوتی سطح بالا مشاهده کنید این است که صدای آنها بهتر از تلویزیونی نیست که تصور می شود به آن متصل هستند.

یک دلیل متداول برای این امر این است که نوار صدا در واقع هیچ صدایی را پخش نمی کند و بلندگوهای تلویزیون هنوز تمام کارها را انجام می دهند. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که در حال تماشای تلویزیون با استفاده از یک جعبه تنظیم بالا مانند جعبه Skyview یا Freeview هستید.

حتی اگر جعبه تنظیم شما به تلویزیون شما متصل باشد و تلویزیون شما به نوار صوتی شما متصل باشد، گاهی اوقات این کافی نخواهد بود و به جای آن به یک اتصال مستقیم نیاز خواهید داشت. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که از یک جعبه تنظیم بالا که مستقیماً به نوار صوتی شما متصل نیست استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

بسته به سن جعبه شما، ممکن است لازم باشد کابل های RCA را مستقیماً به نوار صوتی خود وصل کنید (این اتصالات قرمز و سفید در مدلهای قدیمی تر هستند) یا از نوری دیجیتال (مدلهای جدیدتر) استفاده کنید و دوباره، آنها را مستقیماً به دستگاه خود وصل کنید.

نوار صدا برای اتصال به تلویزیون هنوز باید از کابل Scart یا HDMI استفاده کنید، زیرا اینها تصاویر را ارائه می دهند. علاوه بر این، برای اطمینان از اینکه صدا به جای تلویزیون از طریق نوار صوتی شما هدایت می شود، باید وارد تنظیمات صوتی تنظیمات جعبه خود شوید. تنظیمات را به کانکتور صوتی که برای اتصال به نوار صدا انتخاب کرده اید تغییر دهید، برای مثال نوری یا aux 3.5 میلی متری. در حالت ایده آل، تلویزیون و نوار صدا شما از HDMI ARC (کانال بازگشت صدا) پشتیبانی می کند.

این به شما این امکان را می دهد که کیت خود را مستقیماً به تلویزیون خود وصل کنید و تلویزیون شما صدا را از طریق HDMI به پشت نوار صوتی شما ارسال می کند. برای بررسی اینکه آیا تلویزیون و نوار صوتی شما دارای ARC هستند یا خیر، بررسی کنید که آیا پورت ها دارای برچسب هستند یا با بررسی دفترچه راهنما.

به عنوان یک قاعده، تلویزیون های ارزان قیمت و نوارهای صوتی ارزان قیمت از این امر پشتیبانی نمی کنند. اگر چندین دستگاه به تلویزیون متصل شده باشید، همه چیز پیچیده تر می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =